Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14935 |
1951 Święto Pracy, znaczki z ząbkowaniem 12½:13 i 14:11. | Fi.549 Mi.687 |
| 15 PLN | |
14936 |
1951 Święto Pracy, narożna parka z numerem walca na marginesie. | Fi.549 |
| 25 PLN | |
14937 |
1951 Nowa Huta, 40 gr parka pozioma znaczków o jasnym, nieostrym ("rozmazanym") rysunku, podręcznik "Polskie Znaki Pocztowe" t.II s.467 podaje: "Barwa znaczków wykazuje liczne odcienie. Do obiegu dostały się znaczki 40 gr z rozmazaną farbą na rysunku i na marginesach znaczka"; perforacja 12¾:12½; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.550 Mi.690 |
| 300 PLN | |
14938 |
1951 Nowa Huta parka pozioma, lewy znaczek z drukiem na zmarszczonym papierze, gwarancja. | Fi.550MK Mi.690 |
| 100 PLN | |
14939 |
1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, definitywny znaczek wydano w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.550P Mi.690 |
| 1 000 PLN | |
14940 |
1951 Nowa Huta, próba znaczka w kolorze czerwonym, znaczek bez gumy, gwarancja Krawczyk, fotoatest M. Wysocki | Fi.550P Mi.690P |
| 700 PLN | |
14941 |
1951 Międzynarodowy dzień dziecka, blok legitymacyjny. | Fi.554 Mi.688 |
| 60 PLN | |
14942 |
1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.554 |
| 25 PLN | |
14943 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria z odmianami. | Fi.556-61 Mi.694-9 |
| 150 PLN | |
14944 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, seria narożnikowa. | Fi.556-61 Mi.694-9 |
| 70 PLN | |
14945 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej - Z.Wróblewski i K.Olszewski, 45 gr najdroższy w serii znaczek z powtarzalnymi błędami "duża kreska między portretami" i "kropka na skroni Z.Wróblewskiego"; perforacja 13¾:10¾;czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.558 B Mi.696 |
| 100 PLN | |
14946 |
1951 I Kongres Nauki Polskiej, 45 gr + 1,20 zł - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacony list ekspresowy wysłany 3.7. z Warszawy do Gdańska, datownik odbiorczy na odwrocie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.558, 561 Mi.696, 699 |
| 200 PLN | |
14947 |
1951 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.561 Mi.699 |
| 40 PLN | |
14948 |
1951 Kongres Kultury Polskiej, znaczek z rozmazanym rysunkiem. | Fi.561 Mi.699 |
| 25 PLN | |
14949 |
1951 25. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego, narożny znaczek z numerem walca na górnym marginesie. | Fi.562 Mi.700 |
| 30 PLN | |
14950 |
1951 25. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego, znaczek z pustopolem na lewym marginesie. | Fi.562 |
| 35 PLN | |
14951 |
1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, serie z odmianami papierów. | Fi.563-5 Mi.702-4 |
| 300 PLN | |
14952 |
1951 7. rocznica Manifestu Lipcowego, seria kasowana (Fi.35.-). | Fi.563-65 Mi.702-04 |
| 30 PLN | |
14953 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, znaczek z usterką "plama pod gołąbkiem". | Fi.566 Mi.701 |
| 10 PLN | |
14954 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o pokój w Berlinie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.566 Mi.701 |
| 50 PLN | |
14955 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o pokój w Berlinie, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.566 Mi.701 |
| 25 PLN | |
14956 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o pokój w Berlinie, znaczek 40 gr o perforacji 12¾:10¾ z błędem na poz.50 "kropka pod O w POLSKA"; czyste, dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski. | Fi.566 B8 Mi.701 |
| 50 PLN | |
14957 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, znaczek z błędem "chmura". | Fi.566B2 Mi.701 |
| 40 PLN | |
14958 |
1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, makulaturowy znaczek z pocztowego obiegu błędem ząbkowania - niepełny rysunek znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.566MK Mi.701 |
| 90 PLN | |
14959 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste. | Fi.567 Pw Mi.706 Zf |
| 50 PLN | |
14960 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na lewym marginesie. | Fi.567 Mi.706 |
| 40 PLN | |
14961 |
1951 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok z numerem walca na górnym marginesie. | Fi.567 Mi.706 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
14962 |
1951 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok z pustopolami na lewym marginesie, nadruk przesunięty w górę. | Fi.567 Mi.706 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
14963 |
1951 wydanie przedrukowe, nadruk nowej wartości lekko przesunięty do góry. | Fi.567 Mi.706 |
| 20 PLN | |
14964 |
1951 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.567MK Mi.706 |
| 50 PLN | |
14965 |
1951 Ogólnopolska Spartakiada, narożnikowy znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.568 |
| 25 PLN | |
14966 |
1951 Festiwal Muzyki Polskiej, znaczek z przesuniętą perforacją pionową z bocznym marginesem. | Fi.571 Mi.709 |
| 65 PLN | |
14967 |
1951 Festiwal Muzyki Polskiej - Chopin, Moniuszko; próba znaczka za 45 gr. w kolorze brązowym z numerem walca na marginesie, możliwe jest istnienie tylko kilku takich egzemplarzy, gwarancja Schmutz. | Fi.571 P1 Mi.709 |
| 1 600 PLN | |
14968 |
1951 Festiwal Muzyki Polskiej, parka znaczków z przesuniętą perforacja pionową wchodzącą na rysunek znaczka. | Fi.571MK Mi.709 |
| 150 PLN | |
14969 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, znaczki z bloku - wszystkie kombinacje: czworoblok, parki poziome i pionowe, znaczki pojedyncze; aby uzyskać podobny komplet trzeba porwać co najmniej 4 bloki wycenione wg. katalogu Fischera na 600.- zł; czyste. | Fi.573-76 Mi.711-14 |
| 400 PLN | |
14970 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, czwórka z bloku, kasowana z pełną oryginalną gumą. | Fi.573-76 Mi.711-14 |
| 30 PLN | |
14972 |
1951 groszy, blok z nadrukami groszy typ 23A w kolorze fioletowym, blok kasowany stemplem Warszawa 1 z wyróżnikiem "1m", na odwrocie uszkodzona guma przy dolnym marginesie, od frontu bez zarzutu. | Fi.bl.11 Mi.Bl.11 |
| 1 000 PLN | |
14973 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok. | Fi.bl.12 Mi.Bl.12 |
| 120 PLN | |
14974 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok ostemplowany 18.11 kasownikiem okolicznościowym z kolorze czerwonym "OGÓLNOKRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW POLSKIEGO ZWIĄZKU FILATELISTÓW WARSZAWA 1951" na karcie - prawdopodobnie z karnetu (Myślicki 51 032). | Fi.bl.12 |
| 100 PLN | |
14975 |
1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, dwie odmiany bloku czystego, pierwsza rzadsza na białym cieńszym - gwarancja z opisem a druga podstawowa na kremowym grubszym papierze. | Fi.bl.12 |
| 400 PLN | |