Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
14095 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym na wycinku z obiegu pocztowego, nadruk formą II typ 1 z poz. 57, złamania znaczka widoczne na skanie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.376b Mi.409a |
| 380 PLN | |
14096 |
1945 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.33; to najrzadszy znaczek podstawowy powojennej Polski, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski. | Fi.376b F.I Mi.409a |
| 7 500 PLN | |
14097 |
1945 wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1+2 poz.67/68 (Fi.4000.-); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, ten wycinek doskonale ilustruje jak je pozyskiwano - ze zwykłych obiegowych kopert; szukano ich w całej Polsce, a znaleziono na listach z kilku jedynie miast, pozyskanie z obiegowych znaczków nierozerwanej parki o różnych typach nadruku jest dużo trudniejsze niż w przypadku znaczków czystych, gwarancja i opis Ryblewski. | Fi.376b F.II T.1+2 Mi.409a |
| 3 200 PLN | |
14098 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo rzadkim nadrukiem pierwszej formy z poz. 95, Fischer 7.500,- zł, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.376b FI typ 1 Mi.409a |
| 4 000 PLN | |
14099 |
1945 wydanie przedrukowe, narożnikowy czworoblok znaczków w kolorze czerwonym, wszystkie znaczki z nadrukiem typ I, piękny stan zachowania, gwarancja Mikulski. | Fi.376b T1 Mi.409b |
| 6 000 PLN | |
14100 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy z obiegu pocztowego z Krakowa, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.376b typ1 Mi.409a |
| 350 PLN | |
14101 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki w kolorze czerwonym z nadrukami typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie jeden Ryblewski, drugi Petriuk. | Fi.376b typ 1 i 2 Mi.409a |
| 2 500 PLN | |
14102 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze jasno brązowoczerwonym na liście okolicznościowym I Wystawy i Targów Przemysłu Lubelszczyzny, znaczek z charakterystyczną usterką w postaci uszkodzonej belki z prawej strony, gwarancja i opis przy znaczku Walocha. | Fi.376c typ 2, 376a, 360, 377 Mi.409 |
| 1 000 PLN SPRZEDANY | |
14103 |
1945 wydanie prowizoryczne, dwa znaczki w rzadki kolorze ciemnobrązowoczerwonym na wycinku z listu z kasownikiem prowizorycznym z Głuchołaz, znaczki z nadrukiem typ 1 i typ 2, gwarancja i opis. | Fi.376d t1+2 Mi.409b |
| 1 400 PLN | |
14104 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
14105 |
1945 zabytki Gdańska, dziesięcioblok znaczków ciętych. | Fi.377nz Mi.410U |
| 240 PLN | |
14106 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek nieząbkowany, gwarancja Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 35 PLN | |
14107 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty na papierze x, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 40 PLN | |
14108 |
1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 676. | Fi.378, 379B |
| 60 PLN | |
14109 |
1945 list polecony z Cieszyna do Olkusza, prowizoryczny stempel i datownik urzędu pocztowego Cieszyn 1, poniemiecka erka. | Fi.378, 380 |
| 220 PLN | |
14110 |
1945 zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 3.7.1946 z miejscowości Czarne do Wrocławia, prowizoryczne kasowniki i erka, kasowniki odbiorcze na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania (ubytek części klapy na odwrocie). | Fi.379B Mi.412A |
| 30 PLN | |
14111 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek za 1,50 zł. użyty 30.9.46 w Radomiu do opłacenia przesyłki zagranicznej, ze stemplem cenzury amerykańskiej, ciekawe. | Fi.380 Mi.414 |
| 30 PLN | |
14112 |
1945 Warszawa oskarża, kartka z Mikulczyc 8.4.46 do Bochni, znaczek z prywatnym ząbkowaniem z Mikulczy, kasownik prowizoryczny - niemy datownik poniemiecki z wierszowym stempelkiem "Mikulczyce", osobliwe życzenia "Wesołego Alleluja" na kartce komunistycznej organizacji Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza. | Fi.380 |
| 220 PLN | |
14113 |
1945 Warszawa oskarża, list firmowy z Chorzowa 14.5.46 do Rudy Śląskiej, znaczki z prywatnym ząbkowaniem z Chorzowa. | Fi.380 |
| 105 PLN SPRZEDANY | |
14114 |
1945 List firmowy z Białej Krakowskiej, znaczek serii Warszawa oskarża z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.380, 376a |
| 90 PLN | |
14115 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w kolorze jasno brązowawokarminowym na papierze y3, poziome załamania, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380d Mi.414 |
| 80 PLN | |
14116 |
1945 Warszawa oskarża, zestaw znaczków z prywatnym ząbkowaniem z obiegu pocztowego. | Fi.381 Mi.415 |
| 45 PLN | |
14117 |
1945 Warszawa oskarża, polecony list firmowy z Środy 22.2.46 do Rudy Śląskiej, znaczki z prywatnym ząbkowaniem z Środy. | Fi.381 |
| 100 PLN | |
14118 |
1945 Warszawa oskarża, list firmowy z Świętochłowic 20.2.46 do Rudy Śląskiej, znaczek z prywatnym ząbkowaniem z Świętochłowic. | Fi.381 |
| 95 PLN SPRZEDANY | |
14119 |
1945 Warszawa oskarża, znaczki z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.381, 385 |
| 10 PLN | |
14120 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie", znaczek krótko przycięty u dołu, gwarancja i oznaczenie Wysocki. | Fi.381B1 Mi.415 |
| 30 PLN | |
14121 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie". | Fi.381B1 Mi.415 |
| 20 PLN | |
14122 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 15/III 46 z Lublina do Grudziądza, znaczek skasowany datownikiem gumowym LUBLIN 1 z wyróżnikiem "*b*" i datą wpisywaną ręcznie; prowizoryczny stempelek polecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; koperta firmowa "KLinika Dermatologiczna Uniw. M.Curie-Skłodowskiej (Szpital Św. Józefa) Lublin, ul.Radziwiłłowska 11"; dobry stan zachowania (koperta rozerwana). | Fi.383 Mi.417 |
| 50 PLN | |
14123 |
1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura pojedyncza, potwierdzenie odbioru paczki żywnościowej nadesłanej z Australii za pośrednictwem American (Jewish) Joint Distribution Committee, lotnicza karta pocztowa wysłana 15.III.46 z Krakowa do Paryża, okrągły stempel cenzury zagranicznej z literami "R.P. i U.C." 3129, stempelek LOTNICZA/ Par Avion; dobry stan zachowania (drobny ubytek na licu znaczka); judaica. | Fi.384 Mi.418 |
| 60 PLN | |
14124 |
1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze jasnoczerwonym na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; oryginalna próba w pięknym stanie, gwarancja Mikstein. | Fi.385 P1, 385 P1 FFi Mi.419 |
| 3 200 PLN | |
14125 |
1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 25.IV.1946 z Olsztyna do Polskiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, stempelek cenzury zagranicznej 3271, numerowy stempel odbiorczy poczty szwedzkiej - 26263 na froncie; dobry stan zachowania. | Fi.385, 377 Mi.419, 410 |
| 100 PLN | |
14126 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
14127 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
14128 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek na kopercie 21.11 skasowany stemplem okolicznościowym "(VII) I KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" stosowanym w dniach 18-21 listopada; doskonały stan zachowania - koperta nieco zmniejszona (Myślicki 45 014). | Fi.386 Mi.413 |
| 120 PLN | |
14129 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych - znaczek skasowany 20 11 na okolicznościowej karcie. | Fi.386 Mi.413 |
| 80 PLN | |
14130 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie okolicznościowo kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Schmutz. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
14131 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, znaczek na kopercie poleconej z Lęborka, brak kasownika odbiorczego i prawdopodobnie obiegu pocztowego. | Fi.387 Mi.420 |
| 120 PLN | |
14132 |
1945 Powstanie Listopadowe, pionowa parka znaczków za 10 zł. - bardzo rzadka bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi. 5000,-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.387 MK1 Mi.420 UMw |
| 5 000 PLN | |
14133 |
1944 Wodzowie, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim, gwarancja i opis Walocha. | Fi.341b Mi.382 |
| 140 PLN | |
14134 |
1945 kartka z Kielc 27.6.45 do Brzeźnicy, stempel cenzury wojskowej nr 1787. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |