Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
12729 |
1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Pilzno do Biecza, ramkowy stempel agencji pocztowej "Pilzno / über Debica", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy. | Fi.Cp3 |
| 20 PLN | |
12730 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1500.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 24.10 z Limanowej do Warszawy; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; mimo odbarwień spowodowanych światłem słonecznym dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3II |
| 900 PLN | |
12731 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o szarozielonym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 27.VI z Hrubieszowa do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
12732 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 24.4 z Krakowa do zakładów farmaceutycznych Temmler Werke w Berlinie; stempel wpływu fabryki z datą 26.IV; firma ta produkował m.in. Pervitin (metamfetaminę), którą w III Rzeszy stosowano na wielką skalę jako środek pobudzający dla żołnierzy, od których wymagano aktywności bojowej przez długi czas (lotnicy, czołgiści); walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp4I |
| 150 PLN | |
12733 |
1940 polska całostka z nadrukiem GG z hasłem propagandowym S, na odwrocie rzadki silny abklacz (katalog - lustrzana odbitka) nadruku, na tej całostce nie katalogowane, katalog Fischer dla całostki Cp6B 5.000,- zł, ładny stan zachowania. | Fi.Cp4II |
| 2 400 PLN | |
12734 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem; hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa (Fi.90.-). | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 70 PLN | |
12735 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm, wysłana 8.11 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; piękny walor w luksusowym stanie zachowania. | Fi.Fcp2I |
| 700 PLN SPRZEDANY | |
12736 |
1940 wydanie przedrukowe na całostce dla poczty polskiej w Porcie Gdańsk, złamany prawy dolny narożnik. | Fi.Fcp2I |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
12737 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; słabszy stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 20 PLN | |
12738 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", oryginalnie użyta pocztowo wysłana 27.5 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; karta pionowo złamana (Fi.300.-). | Fi.Fcp4 |
| 150 PLN | |
12739 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U1-15 |
| 200 PLN | |
12740 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria na czterech kopertach ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Lublinie; ślady archiwizacji (dziurki od dziurkacza). | Fi.U1-15; 9b |
| 80 PLN | |
12741 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, kasowany znaczek za 24 gr z przesuniętym na lewo i w dół nominałem, bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.U6 |
| 300 PLN | |
12742 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego w bardzo dobrym stanie. | Fi.U14 ark. |
| 200 PLN | |
12743 |
1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji - doskonały stan. | Fi.U14 ark. |
| 200 PLN | |
12744 |
| 240 PLN | |
12745 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego z podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym na prawym marginesie, powstało w ten sposób dziesięć przywieszek, widoczna podwójna perforacja pozioma od podwójnej perforacji, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie. | Fi.U14 ark. (Pw) |
| 2 000 PLN | |
12746 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, urzędowy znaczek za 5 zł. z podwójnym ząbkowaniem pionowym tworzącym po prawej swoistą "przywieszkę" na marginesie z gapą, poza małymi zmatowieniami na "przywieszce" w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk | Fi.U15 (Pw) |
| 200 PLN | |
12747 |
1940 arkusz znaczków urzędowych najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji. | Fi.U15 ark. |
| 200 PLN | |
12748 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego w bardzo dobrym stanie. | Fi.U15 ark. |
| 200 PLN | |
12749 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego z podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym na prawym marginesie, powstało w ten sposób dziesięć przywieszek, widoczna podwójna perforacja pozioma od podwójnej perforacji, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie. | Fi.U15 ark. (Pw) |
| 2 000 PLN | |
12750 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42. | Fi.U16-24 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
12751 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.50.-). | Fi.U16-24 |
| 40 PLN | |
12752 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału (Fi.3000.-), gwarancja. | Fi.U17, 22 nz |
| 2 100 PLN | |
12753 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłany 16.XII.41 z Krakowa do Szczebrzeszyna, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowy (odmiana z krzyżem). | Fi.Vb |
| 40 PLN | |
12754 |
1940 karta pocztowa wysłana 10.11 ze szpitala w miejscowości Celle do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego; słaby stan zachowania. | Mi.668 |
| 40 PLN | |
12755 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 7.10 z miejscowości Grodziec do miejscowości Zalesie Bialskie, datownik odbiorczy Biała Podlaska i unikalny z terenu Generalnego Gubernatorstwa stempelek cenzury ZENSIERT; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.746, 515, 519 |
| 200 PLN | |
12756 |
1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa - część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 70 PLN | |
12757 |
1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, dwa znaczki na karcie (na odwrocie adres) ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; zwraca uwagę znaczek za 60 gr z silnie przesuniętą perforacją pionową. | Fi.10; 48, 49 |
| 60 PLN | |
12758 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12; 40 |
| 25 PLN | |
12759 |
1941 2. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.14-18 |
| 120 PLN | |
12760 |
1941 kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A.Hitlera z Krakowa. | Fi.33 |
| 10 PLN | |
12761 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.8 w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN. | Fi.40; 11 |
| 40 PLN | |
12762 |
1941 miejscowy firmowy list z Warszawy adresowany na adres w getcie warszawskim na ul Zielną 16, przesyłka zwrócona , stempel pomocniczy Zuruck , na rewersie adnotacja służby pocztowej "adresat nieznany". | Fi.43 |
| 450 PLN | |
12763 |
1941 list urzędowy w specjalnej kopercie "BEWIRTSCHAFTUNGSSTELLE FÜR KOHLE IM GENERALGOUVERNEMENT" przesłany miejscowo 18.11 w Krakowie, nadany w urzędzie Kraków 5. | Fi.45 |
| 80 PLN | |
12764 |
1941 list z Makowa Podhalańskiego do stanów Zjednoczonych, na odwrocie zalepka niemieckiej cenzury wojskowej, stempel odbiorczy z Florydy z data 10.1.41, ciekawa i rzadka destynacja z GG. | Fi.48 |
| 500 PLN | |
12765 |
1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.49 Mi.49 |
| 700 PLN | |
12766 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, dodatkowo na poz.8 błąd "czerwona łza między Z i L w ZLOTY", dobry stan zachowania, w kilku miejscach delikatnie nadgięcia (nie złamania). | Fi.65 B |
| 250 PLN | |
12767 |
1941 widoki zabytkowych budowli, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania. | Fi.66-70 ark. |
| 900 PLN | |
12768 |
1941 "V Deutschland siegt an alen Fronten/ Zwycięstwo niemiec na wszystkich Frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki bardzo ładnie odciśnięty na widokówce wysłanej 13.12 z Warszawy do Fürstenfeldbruck, dodatkowo okrągła pieczęć z gapą "General Gouvernement Distrikt Warschau"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.67 |
| 240 PLN | |