Aukcja 103. Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12729

Fi.Cp3
20 PLN
12730

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1500.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 24.10 z Limanowej do Warszawy; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; mimo odbarwień spowodowanych światłem słonecznym dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3II
900 PLN
12731

Fi.Cp3II
50 PLN
12732

Fi.Cp4I
150 PLN
12733

1940 polska całostka z nadrukiem GG z hasłem propagandowym S, na odwrocie rzadki silny abklacz (katalog - lustrzana odbitka) nadruku, na tej całostce nie katalogowane, katalog Fischer dla całostki Cp6B 5.000,- zł, ładny stan zachowania.

Fi.Cp4II
2 400 PLN
12734

1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem; hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa (Fi.90.-).

Fi.Cp5I
Mi.P6II
70 PLN
12735

Fi.Fcp2I
700 PLN
12736

Fi.Fcp2I
60 PLN
12737

Fi.Fcp3
20 PLN
12738

Fi.Fcp4
150 PLN
12739

Fi.U1-15
200 PLN
12740

1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria na czterech kopertach ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Lublinie; ślady archiwizacji (dziurki od dziurkacza).

Fi.U1-15; 9b
80 PLN
12741

1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, kasowany znaczek za 24 gr z przesuniętym na lewo i w dół nominałem, bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.U6
300 PLN
12742

Fi.U14 ark.
200 PLN
12743

Fi.U14 ark.
200 PLN
12744

Fi.U14 ark.
240 PLN
12745

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego z podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym na prawym marginesie, powstało w ten sposób dziesięć przywieszek, widoczna podwójna perforacja pozioma od podwójnej perforacji, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie.

Fi.U14 ark. (Pw)
2 000 PLN
12746

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, urzędowy znaczek za 5 zł. z podwójnym ząbkowaniem pionowym tworzącym po prawej swoistą "przywieszkę" na marginesie z gapą, poza małymi zmatowieniami na "przywieszce" w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk

Fi.U15 (Pw)
200 PLN
12747

Fi.U15 ark.
200 PLN
12748

Fi.U15 ark.
200 PLN
12749

Fi.U15 ark. (Pw)
2 000 PLN
12750

1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42.

Fi.U16-24
30 PLN
12751

Fi.U16-24
40 PLN
12752

Fi.U17, 22 nz
2 100 PLN
12753

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 6 gr - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłany 16.XII.41 z Krakowa do Szczebrzeszyna, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowy (odmiana z krzyżem).

Fi.Vb
40 PLN
12754

1940 karta pocztowa wysłana 10.11 ze szpitala w miejscowości Celle do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego; słaby stan zachowania.

Mi.668
40 PLN
12755

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 7.10 z miejscowości Grodziec do miejscowości Zalesie Bialskie, datownik odbiorczy Biała Podlaska i unikalny z terenu Generalnego Gubernatorstwa stempelek cenzury ZENSIERT; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.746, 515, 519
200 PLN
12756

70 PLN
12757

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, dwa znaczki na karcie (na odwrocie adres) ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; zwraca uwagę znaczek za 60 gr z silnie przesuniętą perforacją pionową.

Fi.10; 48, 49
60 PLN
12758

Fi.12; 40
25 PLN
12759

Fi.14-18
120 PLN
12760

1941 kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A.Hitlera z Krakowa.

Fi.33
10 PLN
12761

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.8 w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN.

Fi.40; 11
40 PLN
12762

Fi.43
450 PLN
12763

1941 list urzędowy w specjalnej kopercie "BEWIRTSCHAFTUNGSSTELLE FÜR KOHLE IM GENERALGOUVERNEMENT" przesłany miejscowo 18.11 w Krakowie, nadany w urzędzie Kraków 5.

Fi.45
80 PLN
12764

1941 list z Makowa Podhalańskiego do stanów Zjednoczonych, na odwrocie zalepka niemieckiej cenzury wojskowej, stempel odbiorczy z Florydy z data 10.1.41, ciekawa i rzadka destynacja z GG.

Fi.48
500 PLN
12765

1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.49
Mi.49
700 PLN
12766

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, dodatkowo na poz.8 błąd "czerwona łza między Z i L w ZLOTY", dobry stan zachowania, w kilku miejscach delikatnie nadgięcia (nie złamania).

Fi.65 B
250 PLN
12767

1941 widoki zabytkowych budowli, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.66-70 ark.
900 PLN
12768

1941 "V Deutschland siegt an alen Fronten/ Zwycięstwo niemiec na wszystkich Frontach!" - dodatkowy stempel propagandowy wprowadzony do użycia po ataku na Związek Sowiecki bardzo ładnie odciśnięty na widokówce wysłanej 13.12 z Warszawy do Fürstenfeldbruck, dodatkowo okrągła pieczęć z gapą "General Gouvernement Distrikt Warschau"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.67
240 PLN