Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 101. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
39137

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty z ładną oryginalną gumą.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
260 PLN
SPRZEDANY
39138

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-).

Fi.bl.6
140 PLN
39139

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie (Fi.450.-).

Fi.bl.6
360 PLN
39140

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-) z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

Fi.bl.6
180 PLN
39141

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa karta ofrankowana blokiem skasowanym 20 IX stemplem okolicznościowym "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" w Zakopanem (Myślicki 38 241), dodatkowe stemple: "PRZEWIEZIONE POCZTĄ STRATOSFERYCZNĄ" (Myślicki 38 031) i "Lot do stratosfery z powodu pożaru balonu nie doszedł do skutku. Dolina Chochołowska (Zakopane) 24.X.1938" (Myślicki 38 242) - oba, najwyższy stopień rzadkości D według katalogu stempli.

Fi.bl.6
200 PLN
39142

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
90 PLN
SPRZEDANY
39143

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.7
80 PLN
39144

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.bl.7
150 PLN
39145

1938 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 3.4 z Szanghaju do Jarosławia; rzadki kierunek wysyłki; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.297
200 PLN
39146

1938 kartka okolicznościowa wydana przez Komitet Organizacyjny 1-go polskiego lotu do stratosfery, stan idealny.


80 PLN
39147

1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty.


30 PLN
39148

1938 formularz telegramu zagięty w połowie.


60 PLN
39149

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

Fi.286
30 PLN
SPRZEDANY
39150

1939 "1919-1939 XX-LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ" Warszawa 2 LOT, stempel okolicznościowy odciśnięty idealnie 17 VI (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 014).

Fi.286I
Mi.297
120 PLN
39151

1939 firmowa kartka z Częstochowy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 101.

Fi.294
50 PLN
39152

1939 list polecony z Bolesławca do Wielunia.

Fi.294, 309
Mi.315, 330
35 PLN
39153

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa przez Kutno, Tczew nr 5 z wyróżnikiem c.

Fi.294, 311
Mi.315, 332 
60 PLN
39154

1939 ekspres z Krakowa 23.II.39 do Warszawy zwrócony do nadawcy.

Fi.295, 318
Mi.316, 339 
30 PLN
39155

1939 "WYSTAWA ELEKTROMECHANICZNA SEP 18-29 VI 1939" Katowice 1, efektowny kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 22.VI do Warszawy (Myślicki 39 015).

Fi.296, 311
Mi.317, 332 
100 PLN
39156

1939 list polecony z Krakowa 1.6.39 do Nowego Sącza.

Fi.296, 313
Mi.317, 334 
10 PLN
39157

1939 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" Lwów 2 (z wyróżnikiem *a*), okolicznościowy wirnik odciśnięty na liście wysłanym do miejscowości Rypne ofrankowanym znaczkiem za 25 gr przyłączenie Zaolzia do Polski, na odwrocie doklejono dwa pomarańczowe znaczki kwestarskie po 5 gr (revenue) z Piotrem Borowym "NA SZKOŁY NA POLSKIM SPISZU ORAWIE I W CZADECKIM", dobry stan zachowania (Myślicki 37 101).

Fi.309
Mi.330
150 PLN
39158

1939 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany okolicznościowo 15.I na specjalnej karcie "VI ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH W POLSCE WARSZAWA, 15 I 1939." z sygnaturą "Z.S.F.(I-1939)500."; stempel przedstawia pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie na tle Dziekanki; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 001).

Fi.310
Mi.331
50 PLN
39159

1939 kartka z urzędu stanu cywilnego z Kielc do Leszczyn, dziurki po archiwizacji.

Fi.310
Mi.391
30 PLN
39160

1939 znaczek ze stemplem ambulansu pocztowego na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr 388.

Fi.310
50 PLN
39161

1939 stempel okolicznościowy Wystawy Elektromechanicznej SEP w Katowicach.

Fi.310
60 PLN
39162

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC7, list z Radomia nadany 3.9.39 do Komorowa, stempel cenzury z Radomia BC nr 6 w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.310, 312
500 PLN
39163

1939 "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI PRZECIWLOTNICZEJ" Lwów 2 z wyróżnikiem "RL" wirnik propagandowy ładnie odciśnięty 4 VII na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; opłata jak za druki II klasy; dobry stan zachowania (Myślicki 39 113).

Fi.311
Mi.332
50 PLN
39164

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

Fi.312
30 PLN
SPRZEDANY
39165

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC27, list ekspresowy z Chełma Lubelskiego nadany 7.9.39 do Wodzisławia Wołyńskiego, stempel cenzury z Chełma BC nr 27 w kolorze fioletowym.

Fi.314, 317
700 PLN
39166

1939 pojedyncza frankatura znaczka za 1 zł serii historycznej na liście poleconym z Warszawy do Niemiec, nalepka kontroli dewizowej.

Fi.320
Mi.341 
60 PLN
SPRZEDANY
39167

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym zawodów.

Fi.330-3
40 PLN
39168

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie listu poleconego wysłanego 11.II z Zakopanego do Krakowa, dodatkowo ząbkowana nalepka FIS; na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 002).

Fi.330-33
Mi.351-54
100 PLN
39169

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-).

Fi.330-33
Mi.351-54
60 PLN
39170

1939 list firmowy z Gniezna 2.3.39.

Fi.331
Mi.352 
15 PLN
39171

1939-48 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, zestaw offsetowych prób maszynowych w kolorach fioletowym, seledynowym i czerwonym, wykonanych w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w celu sprawdzenia nowej maszyny drukarskiej, piękne narożne egzemplarze, gwarancja Krawczyk, Falkowski.

Fi.332 P nz
Mi.353 
3 600 PLN
39172

1939 Zaolzie, kartka z Bogumina 2 25.7.39 do Cieszyna.

Fi.334
80 PLN
39173

1939 zlecenie inkasowe z Trzemeszna.

Fi.334
25 PLN
39174

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC33, kartka z Legionowa nadana 31.8.39 do Białegostoku, stempel cenzury z Białegostoku BC nr 33 w kolorze czerwonym.

Fi.334
800 PLN
SPRZEDANY
39175

1939 list firmowy z Grodna do Brodnicy.

Fi.335
Mi.356
30 PLN
39176

1939 "ZJAZD SIERPNIOWY 1914-6.VIII-1939 POLSKA NA SZLAKU JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Kraków 1, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego (według Myślickiego, stopień rzadkości C) na liście przesłanym 6.VIII do miejscowości Buczkowice; dobry stan zachowania (Myślicki 39 130).

Fi.335
Mi.356
80 PLN
SPRZEDANY