Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
37395 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 14/V-27/V 1917, stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie). | |
| 50 PLN | |
37396 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 19/III do 1/IV; stempelek rządcy domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
37397 |
1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal. | Fi.1-3 |
| 240 PLN | |
37398 |
| 240 PLN | |
37399 |
1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 320 PLN | |
37400 |
| 100 PLN | |
37401 |
| 300 PLN | |
37402 |
| 400 PLN | |
37403 |
1918 Luboml, seria cięta bez gumy. | Fi.1-5A Mi.I-V |
| 40 PLN | |
37404 |
| 750 PLN | |
37405 |
1918 Luboml, seria cięta w podwójnych arkuszach drukarskich z jedenastym znaczkiem w arkuszu z odwróconym nominałem i pustopolem, fotoatest. | Fi.1-5A ark. |
| 2 000 PLN | |
37406 |
1918 Warszawa, kartka z Zamościa do Warszawy, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Zamościu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2a |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
37407 |
1918 Warszawa, kartka z Częstochowy do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 60 PLN | |
37408 |
1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz. | Fi.3-6A Mi.3-6C |
| 800 PLN | |
37409 |
| 160 PLN | |
37410 |
1918 Przedbórz, ząbkowana seria II wydania w czworoblokach, wszystkie znaczki typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie. | Fi.3-6B |
| 400 PLN | |
37411 |
1918 Przedbórz, seria stemplowana w czworoblokach, gwarancja Schmutz (czworoblok znaczka za 2 gr gwarancja Ryblewski). | Fi.3-6B |
| 600 PLN | |
37412 |
1918 Przedbórz, II wydanie, próba (makulatura) dwustronna 2 gr./4 gr., na awersie 2 gr. - typ 2, a na rewersie 4 gr. - typ 1 próba bez tła, obie strony niegumowane, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.3A/4A P1 |
| 1 100 PLN | |
37413 |
1918 Przedbórz, II wydanie, próba (makulatura) dwustronna 10 gr./2 gr., na awersie 10 gr. - typ 1, a na rewersie 2 gr. - typ 2 próba bez tła, obie strony niegumowane, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.3A/6A P2, 4A P2/5A Mi.3/6 P, 4 P/5 |
| 1 100 PLN | |
37414 |
1918 Przedbórz, list z Niemiec do Przedborza, opłata doręczeniowa pobrana znaczkiem poczty miejskiej. | Fi.3B |
| 250 PLN | |
37415 |
1918 Przedbórz, znaczek bez perforacji poziomej typu 1, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.3BMK1 |
| 400 PLN | |
37416 |
1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 4.VI z miejscowości Reichenberg (obecnie Liberec w Czechach), przesyłka dostarczona przez Pocztę Miejską 11.6, co dokumentuje fioletowy stempel z datownikiem "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA"; stempelek cenzury "Geprüft P.St.VI. A.-K."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 500 PLN | |
37417 |
1918 Częstochowa, widokówka wysłana 22.1 z Warszawy do Częstochowy, fioletowy datownik częstochowskiej poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA" z 23.1; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 600 PLN | |
37418 |
| 360 PLN | |
37419 |
1918 Żarki, II wydanie, czysta seria przedrukowa (Mi.450 euro), zmatowienia na gumie, liczona jak podlepkowa, sygnowana, gwarancja Bruba. | Fi.4-6 |
| 320 PLN | |
37420 |
1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.4-6 |
| 420 PLN | |
37421 |
1918 Przedbórz, II wydanie, znaczek za 4 gr. ze znacznie przesuniętym w pionie i lekko obróconym ząbkowaniem liniowym ZL 11,5, gwarancja Schmutz. | Fi.4B MK Mi.4B |
| 150 PLN | |
37422 |
1918 Przedbórz, znaczek typu 2 bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.4B MK |
| 400 PLN | |
37423 |
| 1 200 PLN | |
37424 |
1918 Łódź, kartka z Zgierza do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej w kolorze lilakarminowym. | Fi.4b |
| 280 PLN | |
37425 |
1918 Żarki, znaczek czysty II wydania z podwójnym nadrukiem - 6 hal. czarny na 10 hal. różowym (Mi.500 euro), zachowany w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, delikatna przedwojenna sygnatura, podwójna gwarancja Mikstein. | Fi.4s Np |
| 1 250 PLN | |
37426 |
1918 Luboml, znaczek z pustopolem i odwrócony drukiem nominału. | Fi.5B B1 |
| 80 PLN | |
37427 |
1918 Przedbórz, znaczek II wydania, podlepki, gwarancja. | Fi.6B |
| 70 PLN | |
37428 |
| 120 PLN | |
37429 |
1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro) z pełna oryginalną gumą i w bardzo intensywnych barwach, gwarancja MKSTN Mikstein. | Fi.7-9 |
| 120 PLN | |
37430 |
1918 Przedbórz, cięta seria III wydania w czworoblokach, górne znaczki ze śladem po podlepce, znaczki za 2, 4, 6 gr typ 1 i typ 2, znaczki za 10 gr typ 2 i typ 3, gwarancja i oznaczenie. | Fi.7-10A |
| 500 PLN | |
37431 |
| 120 PLN | |
37432 |
1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 3 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja i opis typu Mikstein(3), Brajer (1), Witkowski(4). | Fi.7-10B Mi.7-10A |
| 120 PLN | |
37433 |
1918 Przedbórz, ząbkowana seria III wydania w czworoblokach, znaczki za 2 i 4 gr typ 2 i typ3, znaczki za 6 i 10 gr typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie. | Fi.7-10B |
| 400 PLN | |
37434 |
1918 Przedbórz, znaczek III wydania, podlepki, gwarancja Falkowski. | Fi.7B |
| 15 PLN | |