Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 101. Poczta obozu Murnau

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
40409

1944 Festiwal Muzyki, znaczek za 1 mk. z żółtopomarańczowymym tłem na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Kalawski, Schmutz.

Fi.15x2C
230 PLN
40410

1944 festiwal muzyki, gwarancja.

Fi.15x2C
150 PLN
40411

1944 Festiwal Muzyki, czteroznaczkowy blok wydany w nakładzie jedynie 80 sztuk, piękny stan zachowania, fotoatest Kronenberg.

Fi.15x2C bl.
1 900 PLN
40412

1944 Kraty, karta pocztowa ze znakiem opłaty w kolorze szaroczarnym z poświatą granatu na papierze białym bibulastym (f) obustronnie porowatym łatwo chłonącym rozcieńczalnik farb (olej) - stąd lekkie prześwitywanie ilustracji; format 98x66 mm; napis POCZTÓWKA typu N3 (w/g klasyfikacji P.Pelczara) o długości 51 mm, widoczna liniatura adresowa linia pionowa i trzy poziome; na rewersie ilustracja z napisem ALLELUJA w kolorze oliwkowoszarym; zbiorczy opis cech - IIfN3; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 8.1; spośród w sumie 600 kart tylko około 25 szt. miało na rewersie ilustrację z napisem ALLELUJA (w tym kilka w takiej wersji) - odpowiednia adnotacja na froncie pod napisem POCZTÓWKA; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp11IV - II f N3
6 000 PLN
40413

1944 Kury, kasowany znaczek dopłaty w kolorze niebieskim, gwarancja.

Fi.D1a
100 PLN
40414

1944 Kury, czysty znaczek dopłaty w kolorze niebieskim z obróconym rysunkiem, gwarancja.

Fi.D1a
160 PLN
40415

1944 Kury, czworoblok znaczków dopłaty w kolorze niebieskim, gwarancja.

Fi.D1a
440 PLN
40416

1944 Kury, PRAWIDŁOWO UŻYTE OBOZOWE ZNACZKI DOPŁATY, karta pocztowa datowana 3.IV ofrankowana nacinanym znaczkiem Menażka za 10 f w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim średnim, właściwa opłata za kartę zwykłą wynosiła 15 fen. o czym nadawca nie pamiętał, ponieważ należność za często stosowane karty do 5 słów wynosiła właśnie 10 fen, przesyłkę wrzucono do skrzynki pocztowej (znajdowały się one w barakach mieszkalnych), na karcie oznaczono dopłatę - niebieska litera "T" i doklejono dwa niebieskie znaczki dopłaty w podwójnej wysokości niedofrankowania; wszystkie znaczki skasowano dwuobrączkowym datownikiem "MURNAU / OFL. VIIA" ze stałą liczbą roku "445" (w zależności od potrzeby skreślano pierwszą lub ostatnią cyfrę); znaczki dopłaty Kury prawidłowo użyte są praktycznie niespotykane, oferowany walor należy do prawdziwych rzadkości działu Poczt Obozowych, unikalny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D1a, 10x1C
10 000 PLN
40417

1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa, seria znaczków czystych wydana na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu Woldenberg, którzy uprowadzeni na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali rozmieszczeni w innych obozach jenieckich, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
2 400 PLN
40418

1945 Orzeł Biały, kasowany stałym kasownikiem kalendarzowym - zakreślono w nim ołówkiem kopiowym dzień i miesiąc nadania przesyłki, znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja.

Fi.16x
80 PLN
40419

1945 Orzeł Biały, bardzo rzadki arkusik znaczków za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, stosunkowo duży format, poza lekkim zgięciem narożnika w bardzo ładnym stanie, gwarancja.

Fi.Ark.16x
2 000 PLN
40420

1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa - wydanie upamiętniające szlak ewakuacji grupy jeńców z Woldenbergu do Murnau, blok kasowany, unikalny w dużym formacie, standardowy format ~ 107-110 x 147-150 mm, gwarancja i opis "blok o dużym formacie; 127 x 204 mm" Schmutz.

Fi.bl.1
7 000 PLN
40421

1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa, kasownik sporządzony do unieważniania bloku i znaczków wydanych na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu IIC Woldenberg, których Niemcy uprowadzili na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali oni rozmieszczeni w innych obozach jenieckich, m.in.Murnau; kasownik o wymiarach 48x18mm przedstawia poziomą linię, przerwaną dwoma krótszymi pionowymi z literami C nad i pod nimi tworzącymi symbol "IIC", na poziomej kresce widocznych jest 8 jednakowych objuczonych i pochylonych nad kijami postaci, na wielkim szlaku, posuwających się ku zachodowi; pod kreską daty "25.I-22.III/ 1945" określające czas trwania marszu; stempel sporządzony został linorytem przez Romana Wieczorkiewicza, a odbijany był czarną farbą drukarską; dwie odbitki: górna - na różowym papierze z fragmentami niemieckiego tekstu na odwrocie, dolna - na zielonym papierze; na karcie albumowej.


250 PLN
40422

1945 Poczta Marszowa, znaczek z bloku na papierze odmiennym od znaczków wydanych w serii, nakład bloku 250 sztuk, gwarancja Schmutz.


550 PLN
40423

1945 list z obiegu pocztowego z 31.3.45 z czerwonym stempelkiem opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty "OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY", autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.


1 600 PLN
40424

1945 legitymacja byłego jeńca wojennego stalagu VIIA Murnau wydana przez Polskie Siły Zbrojne, okrągła pieczęć z napisami polskimi i angielskimi "POLISH P.W. CONTACT OFFICER/ OFICER KONTAKTOWY DLA SPRAW b.J.W. No 45", stempelki lekarz przeprowadzającego badanie "DR.MED. KALIKST BRONIKOWSKI MJR.LEK." i "NAJSTARSZY LEKARZ OBOZU", niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji), dodatkowo dwie fotografie przedstawiające widoki Murnau.


250 PLN