Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
40883 |
1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł. z bardzo rzadkim na tym wydaniu błędem "brak cyfr nominału"; przy przesunięciu 50 nadruków z górnej połowy arkusza ku górze tylko dziesięć znaczków z poz.41-50 pozostawało bez nadruku nominału, tu skrajne znaczki z poz.49/50, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.344 Mi.386 |
| 600 PLN | |
40884 |
1944 KRN, list urzędowy z Kuratorium z Warszawy 26.III.45 przekierowany do Węgrowa, oberwany róg koperty po archiwizacji, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 480 PLN | |
40885 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 51 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "kreska długości ok. 1,5 mm na prawym skrzydle orła", dodatkowo katalogowy błąd "uszkodzona u góry cyfra 3", gwarancja i oznaczenie. | Fi.344 B1 Mi.386 |
| 40 PLN | |
40886 |
1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.12 "cyfra 9 wcięta z lewej", rzadka kumulacja błędów (czysty Fi.225.-, kasowane są 2x droższe), gwarancja. | Fi.344 B8 Mi.386 |
| 250 PLN | |
40887 |
1944 K.R.N., kompletny arkusz z kompletem błędów występujących dwa razy w arkuszu (arkusze przedrukowane dwukrotnie 50-cio znaczkową forma przedrukową), arkusz w bardzo dobrym stanie będzie złożony w połowie do spakowania wzdłuż perforacji. Znaczki podstawowe z rzadkiego I walca rotograwiurowego. | Fi.344 ark. (B1-B20) Mi.386 |
| 1 000 PLN | |
40888 |
1944 K.R.N., parka znaczków z I walca - za 25 gr. i za 1 zł./25 gr.; górny bez nadruku z poz. 43, dolny z nadrukiem z poz.3 formy przedrukowej na znaczku podstawowym z poz. 53, teoretycznie może istnieć dziesięć takich parek, ale z pewnością wszystkie się nie zachowały - rzadkie, w układzie 342 + 344 dotąd niekatalogowane (Fischer podaje tylko parki 344+342 i 342+344Np), gwarancja i opis obu znaczków Schmutz. | Fi.344+342 Mi.383+386 |
| 9 000 PLN SPRZEDANY | |
40889 |
1944 wydanie rocznicowe, seria stemplowana, gwarancja. | Fi.344B1, B2 Mi.386 |
| 60 PLN | |
40890 |
1944 K.R.N., znaczek z błędem "lewa kreska przerwana". | Fi.344B5 Mi.386 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
40891 |
1944 K.R.N., pasek z dołu arkusza z nadrukami z poz. 41-50, w pasku dwa znaczki z błędami "lewa kreska przerwana" i "kropka po literze R znacznie ścięta z prawej strony". | Fi.344B19, B20 Mi.386 |
| 150 PLN | |
40892 |
1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem z poz. 47 z błędem "mniejsza kropka po literze R", gwarancja i oznaczenie. | Fi.344B20 Mi.386 |
| 30 PLN | |
40893 |
1944 K.R.N., parka makulaturowych znaczków drukowana bardzo małą ilością farby - praktycznie nie widoczne nowe nominały znaczków i cały nadruk na lewym znaczku, gwarancja. | Fi.344MK Mi.386 |
| 240 PLN | |
40894 |
1944 K.R.N., znaczek narożnikowy z poz. 100 z podwójnym nadrukiem, gwarancja. | Fi.344Np Mi.386DD |
| 2 400 PLN | |
40895 |
1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3.45 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.345 Mi.387 |
| 1 600 PLN SPRZEDANY | |
40896 |
1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z lekko przesuniętym w dół nadrukiem, lewy górny z rzadkim występującym w części nakładu katalogowanym błędem na poz.3 "w cyfrze 2 puste miejsce" i niekatalogowanym błedem na poz.13 "przerwana cyfra 2", gwarancja. | Fi.345 B1 Mi.387 |
| 200 PLN | |
40897 |
1944 P.K.W.N., list polecony z Łodzi 22.3.45 do Rawicza, na odwrocie stempel tranzytowy z Kobylina i prowizoryczny odbiorczy z Rawicza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 345, gwarancja. | Fi.345, 358 Mi.387, 391 |
| 1 500 PLN SPRZEDANY | |
40898 |
1944 P.K.W.N., pasek znaczków z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, czwarty znaczek z błędem "cyfra 9 wcięta u góry z prawej strony". | Fi.345B3 Mi.387 |
| 200 PLN | |
40899 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław. | Fi.346 Mi.388 |
| 65 PLN | |
40900 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław. | Fi.346 Mi.388 |
| 55 PLN | |
40901 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.346 Mi.388 |
| 60 PLN | |
40902 |
| 90 PLN | |
40903 |
1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem. | Fi.346 Mi.388 |
| 100 PLN | |
40904 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał częściowo na górze i częściowo na dole znaczka, gwarancje Ways, Petriuk. | Fi.346 Mi.388 |
| 100 PLN | |
40905 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja. | Fi.346 Mi.388 |
| 120 PLN | |
40906 |
1944 R.T.R.P., list polecony z Warszawy 38 5.2.45 do Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 229, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.346 Mi.388 |
| 800 PLN | |
40907 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja. | Fi.346 Mi.388 |
| 150 PLN | |
40908 |
1944 R.T.R.P., czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole poz.52/63, gwarancja Krawczyk. | Fi.346 Mi.388 |
| 800 PLN | |
40909 |
| 60 PLN | |
40910 |
1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.346 B7 Mi.388 |
| 1 250 PLN | |
40911 |
1944 R.T.R.P., znaczek z błędem "cyfra 9 wcięta u góry z prawej strony", gwarancja Schmutz. | Fi.346B2 Mi.388 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
40912 |
1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, gwarancja. | Fi.346MK1 Mi.388 |
| 7 800 PLN | |
40913 |
1944 R.T.R.P., czworoblok wzorcowych odbitek kontrolnych nadruku z poz. 33/44 na szarym papierze, złamania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.346P Mi.388 |
| 400 PLN | |
40914 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 130 PLN | |
40915 |
1944 zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone, czworoblok znaczka urzędowego na listy zwyczajne z nadrukiem nowej wartości, nakład tego niewprowadzonego do obiegu znaczka zaledwie 150 sztuk, katalog Fischer 24.000,- zł, gwarancja Wiatrowski. | Fi.VI |
| 8 000 PLN | |
40916 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czworoblok odbitek kontrolnych na różowopomarańczowym papierze z bardzo ciekawym układem typów - próba typu 1 z okrągłą kropką po gr. w prawym górnym i lewym dolnym narożniku, próba typu 2 z kwadratową kropką po gr. w lewym górnym i prawym dolnym narożniku, wszystkie kombinacje poziome i pionowe w jednym czworobloku, gwarancja. | Fi.VII P |
| 2 400 PLN | |
40917 |
1944 Goznak, znaczek za 25 gr. - druk typograficzny, w najrzadszym kolorze ciemnobrązowoczerwonym, T i A połączone, ale inaczej niż na katalogowanym B4, gwarancja i opis Jendroszek. | Fi.Vd Mi.383b |
| 2 500 PLN | |
40918 |
1944 URUCHOMIENIE PIERWSZEGO URZĘDU LUBELSKIEGO, okupacyjny formularz kartkowy z trzywierszowym stempelkiem "Opłata pocztowa/ uiszczona gotówką/ ______ gr." z dopisaną liczbą 50 i numerem kolejnym przesyłki "Nr 91", ostemplowany 5.8.44 w dniu uruchomienia urzędu Lublin 1 datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie). | |
| 120 PLN | |
40919 |
1945 KRZYŻATKA - wycinek znaku opłaty z koperty GG, z przekreślonym napisem i godłem Rzeszy, kilkakrotnie kreślony i skasowany stemplem prowizorycznym w Kowarach - datownikiem okupacyjnym z usuniętymi pozostałymi napisami, dodatkowo jednowierszowy stempelek "Krzyżatka" (K232 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.(Ck2) |
| 200 PLN | |
40920 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, NIE INSPIROWANY FILATELISTYCZNIE OBIEG POCZTOWY, prawidłowo opłacony kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany z Inspektoratu Szkolnego w Mińsku Mazowieckim do Ministerstwa Oświaty w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr unieważnionym dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym "MIŃSK MAZOW."; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy "LUBLIN 1" z 4.III i fioletowy stempelek cenzury wojskowej 88, koperta po lewej stronie otwierana i zaklejona przez cenzurę; wysoki nominał - odpowiedni wyłącznie do rzadko stosowanej pozycji taryfowej - spowodował, że oryginalne niefilatelistyczne przesyłki opłacone tym znaczkiem są znane wyłącznie z kilku listów wysłanych do urzędów państwowych, ten został opisany i pokazany w "Historyczno-Badawczym Biuletynie Filatelistycznym" 4/1978; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja i opis pozycji Kapkowski. | Fi.347 Mi.389 |
| 20 000 PLN | |
40921 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, opłacony zgodnie z taryfą kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) przesłany 26.2 miejscowo w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr z prawym marginesem unieważnionym datownikiem "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r", odciśniętym dodatkowo poniżej; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie czerwony stempelek cenzury wojskowej 163; niefilatelistyczne przesyłki opłacone znaczkiem tego wydania są unikalne; ten dekoracyjny walor kierowany jest miejscowo do osoby prywatnej, co może być inspirowane filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja. | Fi.347 Mi.389 |
| 3 200 PLN | |
40922 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kartka polecona z Lublina o charakterze filatelistyczny, poszukiwana przedwojenna całostka z ilustracja przedstawiającą Fryderyka Chopina. | Fi.347 Mi.389 |
| 800 PLN | |