Aukcja 101. Placówki poza granicami kraju 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
39379

1929 Port Gdańsk, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20w
50 PLN
39380

1929 Port Gdańsk - Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Gdańsk - Poznań, list lotniczy przesłany na trasie Bydgoszcz - Gdańsk, stempel odbiorczy Gdańsk 1 "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" i stempelek "Nadeszło pocztą lotniczą"; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.93f
400 PLN
39381

1929 Port Gdańsk, widokówka omyłkowo wrzucona do skrzynki pocztowej WMG zamiast do skrzynki Poczty Polskiej w Gdańsku; ponieważ karta została ofrankowana polskim znaczkiem, poczta Wolnego Miasta potraktowała ją jako nieopłaconą, znaczka nie skasowano, przystawiono jedynie stempel nadawczy i oznaczono dopłatę, która miał być pobrana od adresata. Przesyłkę przekazano Poczcie Polskiej, gdzie stwierdzono, że jest ona opłacona i dopłaty nie pobrano, a jedynie (prawdopodobnie w Bydgoszczy) unieważniono znaczek przez przekreślenie, gwarancja Schmutz.

Fi.240
Mi.259
1 200 PLN
39382

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Henryk Sienkiewicz z przedrukiem, karta pocztowa wysłana 8.IX.33 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Jabłonowo Pomorskie; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u" (Vogels 1.1.9u); walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja.

Fi.21
Mi.24
150 PLN
39383

1930 Port Gdańsk, gwarancja Kalinowski.

Fi.21
40 PLN
39384

Fi.26Np
9 000 PLN
39385

Fi.26Npt
9 000 PLN
39386

1930 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, widokówka wysłana 16.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Lwowa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL." z wyróżnikiem "c" (Vogels 1.1.12c.3); minimalne punktowe przebarwienia na końcach części ząbków; gwarancja Schmutz.

Fi.240
Mi.259
200 PLN
39387

1930 "WYSTAWA MIĘDZ.„KOM-TUR”*POZNAŃ, 6.VII-10.VIII*" POLSKI URZĄD POCZT.TEL. GDAŃSK 1, bardzo rzadki - pierwszy stempel okolicznościowy Polskiego Urzędu Pocztowego w Gdańsku - doskonale odciśnięty 7.VIII na karcie pocztowej adresowanej do wielkiego polskiego filatelisty Włodzimierza Rachmanowa w Warszawie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (bez tekstu na odwrocie); gwarancja (Myślicki 30 022).

Fi.KO1
800 PLN
39388

Fi.17, 19
350 PLN
39389

Fi.19
125 PLN
39390

Fi.22
Mi.25
320 PLN
39391

Fi.22
Mi.25
400 PLN
39392

Fi.22
Mi.25
800 PLN
39393

1933 Port Gdańsk, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.22
280 PLN
39394

Fi.22
1 200 PLN
39395

1933 Port Gdańsk, recypis zwrotny z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku wysłany 11.8.31 do Warszawy, na froncie stempel odbiorczy.

400 PLN
39396

Fi.23-25
Mi.26-28
180 PLN
39397

1934 Port Gdańsk, godło państwa tzw. małe doniczki, seria czysta pojedyncza i w czworoblokach w idealnym stanie zachowania (nie uwzględniając dopłaty za czworobloki Fi.1000.-); znaczek za 5 gr na liście poleconym - frankatura mieszana, wysłanym 23.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Horochów; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "e" (Vogels 1.1.3e.2); stempelek polecenia z automatycznym numeratorem i wyróżnikiem "1s" (Vogels 1.2.5.5); koperta firmowa "THE ANGLO-ASIATIC COMPANY LTD."; na odwrocie datownik odbiorczy; walory na karcie wystawowej z opisem; gwarancja: znaczki - Schmutz, list -.

Fi.23-25, 19
Mi.26-28, 22
1 000 PLN
39398

1934 Port Gdańsk, czworoblok znaczka za 10 gr., Fischer 720,- zł.

Fi.24
250 PLN
39399

1934 wydanie obiegowe, gwarancja.

10 PLN
39400

1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu I: cyfra "1" z dużym szeryfem, cyfra "5" prosta; całostka trudna do zdobycia; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1I
Mi.P1a
800 PLN
39401

1935 Port Gdańsk, kartka z Gdańska do Poznania.

180 PLN
39402

1935 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "doniczki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 1 II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; karta firmowa "Aleksander Spiro Transporty Międzynarodowe GDAŃSK/DANZIG Karrenwall 5", dobry stan zachowania (karta pionowo złamana, ślady archiwizacji); gwarancja Krawczyk.

Mi.28
150 PLN
39403

140 PLN
39404

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, front koperty listu wysłanego 1 VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.275I
Mi.296I
250 PLN
39405

150 PLN
39406

1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta (Mi.50 euro), gwarancja Krawczyk,.

Fi.26-28
Mi.29-31I
60 PLN
39407

1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), znaczek za 25 gr. z błędem nadruku na poz. "oderwany daszek litery T w PORT", gwarancja Krawczyk.

Fi.28 B
Mi.31 I
250 PLN
39408

500 PLN
39409

1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 5 VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Krakowa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2" (Vogels 2.1.1.3); dobry stan zachowania (prawy górny narożnik znaczka lekko zaokrąglony); gwarancja.

Fi.27
Mi.30
120 PLN
39410

1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr (mniejszy format) - frankatura pojedyncza, list wysłany 24 II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "a" nad mostkiem, według najnowszej książki H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" stempel nr.1.1.15a.2 o stopniu rzadkości R - rzadkie (11-20 znanych odbitek); koperta firmowa "PAGED Polska Agencja Drzewna Spółka z ogr. odp. ODDZIAŁ GDAŃSKI"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.28
Mi.31I
400 PLN
39411

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), czworoblok znaczków za 5 gr. z numerem arkusza na marginesie, gwarancja.

Fi.29
Mi.32
120 PLN
39412

Fi.29-31
Mi.31II-33
60 PLN
39413

Fi.Cp3c
350 PLN
39414

500 PLN
39415

1938 Port Gdańsk, FDC - 20. rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr znaczek na kopercie ostemplowany grzecznościowo 11 XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "*" (Vogels 1.1.18.5); gwarancja Krawczyk.

Fi.32
Mi.34
40 PLN
39416

1938 Port Gdańsk, 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.32-5
28 PLN
39417

Fi.32-35
Mi.34-37
60 PLN
39418

1938 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, 55 gr (mniejszy format) - frankatura pojedyncza, list zleceniowy koperta - druk o sygnaturze P.P.T.T. Nr 53/Poczt. (III.-937) wysłany 8. IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i", odciśniętym dodatkowo powyżej, zwraca uwagę ciekawa usterka stempla, litera "i" wyróżnika przerwana w połowie - wyglądająca jak pionowy wielokropek; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1i"; owalny stempelek nadawcy "Fritz Elhardt Jnh. KARL SCHIMMELMMAN", na odwrocie datownik odbiorczy; efektowny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.288I
Mi.309I
800 PLN