Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
30186 |
1921 T.Kościuszko i A.Mickiewicz, marginesowy czworoblok znaczków za 20 mk. ze znacznym przesunięciem tła, rzadszy z pełną oryginalną gumą, gwarancja Krawczyk. | Fi.41A MK Mi.41 B |
| 200 PLN | |
30187 |
1921 T.Kościuszko i A.Mickiewicz, marginesowa makulatura znaczka za 20 mk. z podwójnym, przesuniętym i drugim odwróconym tłem, gwarancja Schmutz. | Fi.41A MK Mi.41B |
| 80 PLN | |
30188 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 100 mk., w kolorze zielonym z tłem piaskowym (nakład 50 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.42 P7 |
| 480 PLN SPRZEDANY | |
30189 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura unikalnej próby znaczka za 100 mk. w kolorze czerwonym bez tła, z częściowym brakiem rysunku po lewej (nakład 5 szt. Fi.1500.-), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.42 P9 MK |
| 1 200 PLN | |
30190 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, litografia drukarni "Lux", projektant nieznany; planowano wydanie sześciu wartości, do realizacji przyjęto dwie; spotyka się ich próby arkuszowe, odbitki z pramatrycy na kredowym papierze są unikalne; jeden egzemplarz opisał J.Falkowski w "Filateliście" 7/2000; drugi oferowany na tej aukcji pochodzi ze słynnej kolekcji G.Hahne, fotoopinia Schmutz. | Fi.42-43 P |
| 8 000 PLN | |
30191 |
1921 ŚWIĘCIANY - rzadkie oryginalne ostemplowanie Litwy Środkowej - 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, serie cięta i ząbkowana pięknie i oryginalnie skasowane w Święcianach (Fi.480.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.42-43A, B Mi.42-43B, A |
| 400 PLN | |
30192 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, unikalna parka prób znaczków za 100 mk., lewa w kolorze granatowym bez tła (nakład 5 szt., Fi.1500), prawa z ugrowym tłem (Fi.250.-); istnienie takiej parki tłumaczy znikomy nakład prób bez tła, gwarancja Schmutz. | Fi.42 P8+P4 |
| 2 000 PLN | |
30193 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura znaczka za 150 mk. z klarownym drukiem koloru brązowego - środka, i podwójnym koloru oliwkowego - ramki, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.43 P17 MK |
| 600 PLN | |
30194 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura znaczka za 150 mk. z klarownym drukiem koloru brązowego - środka, i podwójnym koloru oliwkowego - ramki, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.43A MK Dp Mi.43B |
| 300 PLN | |
30195 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym gładkim średnim papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P |
| 150 PLN | |
30196 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze granatowoczarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P4 |
| 200 PLN | |
30197 |
1921 Obserwatorium Astronomiczne, próba znaczka dopłaty za 50 f. w kolorze lilabrązowym na papierze kredowanym, niekatalogowana jako ząbkowana (część z nakładu 200 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P8 |
| 120 PLN | |
30198 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach (wersje najtańsze na tym papierze Fi.2400.-), gwarancja. | Fi.D1, 3-5 P |
| 320 PLN | |
30199 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, sygnowane, gwarancja Krawczyk, Berbeka. | Fi.D1, 3-5 P Dp |
| 240 PLN | |
30200 |
1921 Góra Zamkowa, ciekawa makulatura znaczka dopłaty za 1 mk. w kolorze zielonym z "meteorem na tle Góry Zamkowej na literach DO", gwarancja. | Fi.D2B MK Mi.P2A |
| 120 PLN | |
30201 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P |
| 150 PLN | |
30202 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym poziomo papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P |
| 150 PLN | |
30203 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze czarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P3 |
| 200 PLN | |
30204 |
1921 znaczek dopłaty, niegumowana próba znaczka za 2 mk. w barwie ciemnobrązowej, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P6 |
| 40 PLN | |
30205 |
1921 znaczek dopłaty, podwójny druk niegumowanej próby znaczka za 2 mk. w barwie lilafioletowej, gwarancja Schmutz. | Fi.D3P Dp |
| 40 PLN | |
30206 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 3 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D4 P |
| 150 PLN | |
30207 |
1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak. | Fi.D4 P2 |
| 150 PLN | |
30208 |
1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak. | Fi.D4 P3 |
| 150 PLN | |
30209 |
| 350 PLN | |
30210 |
1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 3 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowanych na kremowoszarym papierze gazetowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk. | Fi.D4 P Dptc. |
| 320 PLN | |
30211 |
1921 Ostra Brama w Wilnie, unikalna makulatura próby znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym gładkim papierze, jest katalogowana na papierze lekko prążkowanym pionowo (część z nakładu 100 szt.), perforowana z trzech stron ze śladem perforacji przez środek rysunku zamiast po lewej stronie, stara gwarancja R... znana z wybitnych walorów przyległości Rosji oraz obszaru dawnej Kurlandii i Inflant, nowa gwarancja Schmutz. | Fi.D4 P MK |
| 400 PLN | |
30212 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P |
| 150 PLN | |
30213 |
1921 znaczki dopłaty, lewostronnie ząbkowana i ze śladem perforacji pionowej na środku, próba znaczka za 5 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (część z nakładu 50 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P3 |
| 350 PLN | |
30214 |
1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak. | Fi.D5 P7 |
| 100 PLN | |
30215 |
1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na kremowoszarym papierze gazetowym (Fi.600.-), o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk. | Fi.D5 P14 Dptc. |
| 320 PLN | |
30216 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy z abklaczem, gwarancja Miszczak. | Fi.D6 MK |
| 40 PLN | |
30217 |
1921 znaczek dopłaty, próba znaczka za 20 mk. w kolorze czerwonym z mk zamiast MK, podwójnymi literami napisu "POCZTA LITWY ŚRODKOWEJ', na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja Berbeka. | Fi.D6 P1 |
| 250 PLN | |
30218 |
1921 różne rysunki, parka prób, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D6 P2 |
| 60 PLN | |
30219 |
1921 zawiadomienie o nadejściu "listu wartościowego zwrotnego", nadane 25.VIII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Intendentury Grupy Operacyjnej Bieniakonie, również na pocztę polową 23, przesyłkę wydano adresatowi tego samego dnia; rzadka całość z wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). Grupa Operacyjna "Bieniakonie" stanowiła trzon sił gen.Żeligowskiego w czasie "buntu" w jej skład wchodziły: 1 dywizja Litewsko-Białoruska, 201 pułk piechoty, 211 pułk ułanów Nadniemeńskich i 13 pułk ułanów Wileńskich, grupa liczyła ok.14 tys. żołnierzy, a po powstaniu Litwy Środkowej była podstawą jej wojsk. | |
| 400 PLN | |
30220 |
1921 zawiadomienie o "nadejściu korespondencji" nadane 29.VI z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do 23 pułku ułanów, również na pocztę polową 23, przesyłkę wydano adresatowi dopiero 23 lipca; rzadka całość z wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; słaby stan zachowania (ślady archiwizacji), gwarancja. | |
| 100 PLN | |
30221 |
1921-2 zestaw znaczków opłaty skarbowej Litwy Środkowej. | |
| 400 PLN | |
30222 |
1922 WYDANIE PRZEDRUKOWE NA LIŚCIE WARTOŚCIOWYM; list wartościowy z Wilna opłacony czworoblokiem znaczków wydania przedrukowego za 4 mk./20 sk. w kolorze zielononiebieskim i szeregiem znaczków innych wydań, przesyłka obowiązkowo polecona i zabezpieczona pieczęciami lakowymi; widoczny jest na nich herb Litwy Środkowej - Orzeł i Pogoń, a na obwodzie mają napis URZĄD POCZTOWO-TELEGRAFICZNY WILNO 1, na froncie koperty numerek polecenia, a na odwrocie kasownik odbiorczy: Warszawa 1 z 6.IV.22, bardzo rzadki walor ze słynnej kolekcji G.Hahne, sygnowany Kronenberg. | Fi.6b, 48A, 47A |
| 6 000 PLN | |
30223 |
1922 PRZYŁĄCZENIE LITWY ŚRODKOWEJ - OKRES PRZEJŚCIOWY; widokówka wysłana 26.IV.1922 z urzędu pocztowego Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem "a") do Warszawy opłacona dwoma znaczkami za 4 mk.; 6 kwietnia 1922 roku ustawowo objęto władzą państwową Ziemię Wileńską, a 18 kwietnia nastąpiło faktyczne jej przyłączenie do Polski; wprowadzono do obrotu znaczki polskie, ale do 30 kwietnia pozostawały także w obiegu znaczki Litwy Środkowej; z tego krótkiego okresu przejściowego znanych jest tylko kilka przesyłek, ale żadna z nich nie jest mieszaną frankaturą polsko-litewską; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.37B Mi.37A |
| 4 800 PLN | |
30224 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, unikalna niekatalogowana próba znaczka za 10 mk. w kolorze czarnym na żółtobrązowym średnim papierze, sygnowana, gwarancja. | Fi.44 P7 |
| 600 PLN | |
30225 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana odmiana próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym, na białym sztywnym liniowanym papierze (kilka z nakładu 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.44 P6 |
| 1 000 PLN | |