Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 100. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
31189

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym "Miłuj Bliźniego".

Fi.40
60 PLN
31190

1944 Święto Morza, gwarancja.

Fi.40
15 PLN
31191

1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
30 PLN
31192

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem "ROK 44 w IIC" oraz przedstawiającym godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
240 PLN
31193

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; pomarańczowy kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie wklejony znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia), sygnowany Jurek Józef, gwarancja.

Fi.41
2 000 PLN
31194

1944 Rok Olimpijski, dwa czyste znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym, w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.41
100 PLN
31195

1944 rok Olimpijski, unikalna odbitka autorska znaczka za 10 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 40.0.5 z podaniem nakładu - około 10 szt., fantastyczny walor do zbioru specjalizowanego Woldenbergu lub eksponatów tematycznych Sport, Olimpiady, fotoatest.

Fi.41 E
4 800 PLN
31196

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.42-4
100 PLN
31197

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, pionowe zagięcie.

Fi.42-4
80 PLN
31198

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

Fi.42-44
60 PLN
31199

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
200 PLN
31200

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM".

Fi.45
200 PLN
31201

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Ryblewski.

Fi.45
20 PLN
31202

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja.

Fi.45
20 PLN
31203

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja.

Fi.45
15 PLN
31204

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. autorstwa Jana Knothego i Stefana Michalskiego, rytowana przez Stefana Michalskiego, odbita z pojedynczych klisz w kolorach ciemnoszarawobrązowym i pomarańczowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 44.0.2 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 7F3 i 9B8; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest.

Fi.45 P1
3 200 PLN
31205

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z grafiką obozową ze stemplem pierwszego dnia obiegu - FDC.

Fi.46
180 PLN
31206

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

Fi.46
40 PLN
31207

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja.

Fi.46
15 PLN
31208

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, znaczek ostemplowany 10 XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.46
240 PLN
31209

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja Schmutz.

Fi.46
15 PLN
31210

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 10 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoniebieskozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 47.0.1 25F8 (po korekcie zapisu), na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest.

Fi.47 P1
1 500 PLN
31211

1944 odrastający dąb, seria kasowana z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
31212

1944 odrastający dąb, seria czysta z dodatkową niebieskozieloną odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47-50
50 PLN
31213

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
31214

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez cyfr wartości, gwarancja i oznaczenie.

Fi.47P2
350 PLN
31215

1944 odrastający dąb, próba znaczka w kolorze czarnym bez cyfr wartości, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.47P2
320 PLN
31216

1944 list polecony opłacony znaczkami serii "odrastający dąb", na odwrocie stempel odbiorczy, na znaczkach stempelki własnościowe.

Fi.47a
250 PLN
31217

1944 odrastający dąb, ciemnozielony znaczek za 10 f. na zaproszeniu z okazji uroczystej mszy Barbórkowej wysłanym 01 XII przez Koło Górniczo Hutnicze, do tej pory nie otwarte; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.47a
200 PLN
31218

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 f. na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23 XII, kilka punktowych przebarwień; gwarancja Schmutz.

Fi.48
150 PLN
31219

1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym (Fi.350.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50 P2
300 PLN
31220

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kasowany okolicznościowo znaczek z bloku (Fi.90.-)- zachowano format ale marginesy postrzępione, gwarancja.

Fi.A46
70 PLN
31221

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, użyta na kartce z życzeniami inwazyjnymi (w tekście na odwrocie), przesyłka miała tajny charakter, znaczek bez mocy obiegowej stąd opłata przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, nalepka użyta na korespondencji bardzo rzadka, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.D4
3 000 PLN
31222

1944 karta w sprawie zwrotu książki, niewłaściwie opłacona (5 zamiast 10 fen) przesłana 14.IX, adnotacja czerwoną kredką "pobrać" - brakującą opłatę prawidłowo naliczono w podwójnej wysokości - doklejając znaczek dopłaty za 10 fen; przesyłki z właściwie użytymi znaczkami dopłaty są stosunkowo rzadko spotykane; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.D5, 36a
600 PLN
31223

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
50 PLN
31224

1944 Cyfry - nowy rysunek, parka znaczków dopłaty za 20 + 10 f., odwrotna do katalogowanej 10 + 20 f, gwarancja Schmutz.

Fi.D6+5
1 600 PLN
31225

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
130 PLN
31226

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami.

Fi.bl.5
90 PLN
31227

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
180 PLN
31228

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok stemplowany okolicznościowym kasownikiem pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.bl.5
150 PLN