Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
31884 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 17.11.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, oprócz metalowego datownika znaczki unieważnione prowizorycznym stemplem wierszowym "Warszawa", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 90, zalepka cenzury brytyjskiej, bardzo dobry stan. | Fi.343 Mi.384 |
| 180 PLN | |
31885 |
1944 Goznak, list polecony z Warszawy 1.12.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny datownik i erka urzędu pocztowego warszawa 23, na odwrocie stempel odbiorczy, zalepka cenzury brytyjskiej, prawa cześć koperty podniszczona. | Fi.343 Mi.384 |
| 180 PLN | |
31886 |
1944 Goznak, kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788. | Fi.343 Mi.384 |
| 40 PLN | |
31887 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, okupacyjny formularz wysłany 10.3.1945 z Torunia do Krakowa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a"; rzadkiego typu stempelek cenzury wojskowej 887; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN | |
31888 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, prowizoryczny formularz wysłany 7.IV.1945 z Lublina do Warszawy, datownik nadawczy LUBLIN 1 "g", kasownik odbiorczy WARSZAWA 1 "e"; stempelek cenzury wojskowej 168; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN | |
31889 |
1944 Goznak, kartka z Krakowa do Piaseczna, unieważniony datownikiem Prudnik Czerwony, stempel cenzury wojskowej nr 531. | Fi.343 |
| 70 PLN | |
31890 |
1944 Goznak, kompletny arkusz drukowany z III walca, na znaczku z poz. 100 błąd "kropka przy A w POCZTA", arkusz w bardzo dobrym stanie zagięty w połowie do spakowania wzdłuż perforacji | Fi.342 ark. (B1) Mi.383 |
| 450 PLN | |
31891 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 29.III.1945 z urzędu Kraków 1 na poste restante do Gdańska; czarna erka, dodatkowy stempelek POLECONY, a na odwrocie cenzura wojskowa 550; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.343, 363 Mi.384, 394 |
| 80 PLN | |
31892 |
1944 Goznak, górny znaczek z parki z ciekawym niekatalogowanym błędem w postaci wcięcia w górnej części litery O w POLSKA. | Fi.343B Mi.384 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
31893 |
1944 Goznak, list z Radomia 5.4.45 do Gdańska, list opłacony parką znaczków z poz. 41-42, lewy znaczek z błędem "uszkodzone Z", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 734, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.343B1 Mi.384 |
| 240 PLN | |
31894 |
1944 Goznak, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z". | Fi.343B1 Mi.384 |
| 40 PLN | |
31895 |
1944 Goznak, znaczek z błędem "zniekształcone Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.343B1 Mi.384 |
| 35 PLN | |
31896 |
1944 Goznak, znaczek z błędem "zniekształcone Z". | Fi.343B1 Mi.384 |
| 30 PLN | |
31897 |
1944 Goznak, znaczek z błędem "uszkodzone C i Z". | Fi.343B2 Mi.384 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
31898 |
1944 Goznak, znaczek z błędem "uszkodzone C w i Z w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.343B2 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
31899 |
1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesuniętym w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 100 PLN | |
31900 |
1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.344 Mi.386 |
| 30 PLN | |
31901 |
1944 K.R.N., miejscowy list polecony z Siedlec 19.1.45, prawidłowa opłata wynosiła 3 zł, a naklejono czworoblok znaczków za łącznie 4 zł, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 204 świadczący o obiegu pocztowym, dekoracyjna całość. | Fi.344 Mi.386 |
| 600 PLN | |
31902 |
1944 K.R.N.,list polecony z Tykocina 30.1.45 do Warszawy, prowizoryczny kasownik z ręcznie wpisana datą i erka z Tykocina, z rzadką prawidłową frankaturą wielokrotną trzech znaczków KRN -1zł , gwarancja Wysocki. | Fi.344 Mi.386 |
| 1 400 PLN | |
31903 |
1944 K.R.N., parka z przesuniętym w górę nadrukiem - dolny znaczek bez nominału, górny znaczek z nominałem na dole, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 380 PLN | |
31904 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 51 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "kreska długości ok. 1,5 mm na prawym skrzydle orła", dodatkowo katalogowy błąd "uszkodzona u góry cyfra 3", gwarancja i oznaczenie. | Fi.344 B1 Mi.386 |
| 40 PLN | |
31905 |
1944 K.R.N. - PODWÓJNY NADRUK, dwa znaczki za 1 zł./25 gr. z podwójnym nadrukiem; pierwszy z drugim nadrukiem przesuniętym pionowo w górę i katalogowanym błędem na poz.29/79 "uszkodzone pionowe kreski w N" - podwójna gwarancja i opis pozycji Krawczyk (Fi.3750.-); drugi z nadrukiem przesuniętym pionowo w dół i katalogowanym błędem na poz.26/76 "uszkodzone oznaczenie 1 zł. i przerwana cyfra 9 w górnej dacie" - podwójna gwarancja i opis pozycji Mikstein (Fi.3750.-). | Fi.344 Np B15, B10 Mi.386DD |
| 7 000 PLN | |
31906 |
1944 K.R.N., znaczek z podwójnym nadrukiem z poz. 49, gwarancja i oznaczenie Perzyński, Schmutz. | Fi.344 Np Mi.386 DD |
| 2 400 PLN SPRZEDANY | |
31907 |
1944 K.R.N., kompletny arkusz z kompletem błędów występujących dwa razy w arkuszu (arkusze przedrukowane dwukrotnie 50-cio znaczkową forma przedrukową), arkusz w bardzo dobrym stanie będzie złożony w połowie do spakowania wzdłuż perforacji. Znaczki podstawowe z rzadkiego I walca rotograwiurowego. | Fi.344 ark. (B1-B20) Mi.386 |
| 1 000 PLN | |
31908 |
1944 K.R.N. - FDC, polecona miejscowa kartka z Lublina wysłana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 znaczka z nadrukiem "KRN", ręcznie pisana erka, na odwrocie doklejony dowód nadania, stempel cenzury wojskowej nr 8, opłata 25 gr powyżej wymaganej taryfy pocztowej, przesyłka o charakterze filatelistycznym. | Fi.344, 342, Cp89 |
| 600 PLN | |
31909 |
1944 wydanie rocznicowe, seria stemplowana, gwarancja. | Fi.344B1, B2 Mi.386 |
| 60 PLN | |
31910 |
1944 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P; dwudziestobloki z wieloma katalogowanymi i niekatalogowanymi błędami, znaczek za 1 zł. na poz.1(B1), 2(B2), 5, 6(B5), 12(B8), 15, 16(B10), 18(B11) i 19(B12); znaczek za 2 zł. na poz.53(B1), 55, 67(B3) i 70(B4); znaczek za 3 zł. na poz.66(B1), 67(B2) i 70(B3), wszystkie katalogowane błędy gwarancja. | Fi.344-46 Mi.386-88 |
| 600 PLN | |
31911 |
1944-45 ,K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P. - NADRUKI ODWRÓCONE, seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1/25 gr. z poz.8/43 (Fi.3000.-), za 2/25 gr. z poz.10/41 (Fi.3000.-), a za 3 /25 gr. z poz.17/84 z błędem nadruku na poz.17 "cyfra 9 wcięta z prawej" (Fi.5250.-), gwarancja i opis Perzyński, Łaszkiewicz, Perzyński. | Fi.344-46 No (B2) Mi.386-88 |
| 11 000 PLN | |
31912 |
1944 K.R.N., znaczek z błędem "lewa kreska przerwana". | Fi.344B5 Mi.386 |
| 30 PLN | |
31913 |
1944 K.R.N., pasek z dołu arkusza z nadrukami z poz. 41-50, w pasku dwa znaczki z błędami "lewa kreska przerwana" i "kropka po literze R znacznie ścięta z prawej strony". | Fi.344B19, B20 Mi.386 |
| 150 PLN | |
31914 |
1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem z poz. 47 z błędem "mniejsza kropka po literze R", gwarancja i oznaczenie. | Fi.344B20 Mi.386 |
| 30 PLN | |
31915 |
1944 K.R.N., parka makulaturowych znaczków drukowana bardzo małą ilością farby - praktycznie nie widoczne nowe nominały znaczków i cały nadruk na lewym znaczku, gwarancja. | Fi.344MK Mi.386 |
| 240 PLN | |
31916 |
1944 K.R.N., znaczek narożnikowy z poz. 100 z podwójnym nadrukiem, gwarancja. | Fi.344Np Mi.386DD |
| 2 400 PLN | |
31917 |
1944 K.R.N., marginesowy znaczek z nominałem 1 zł./25 gr. na dole znaczka i błędem na poz.2 "kropka po R ścięta z lewej a N uszkodzone", gwarancja i opis. | Fi.344x B2 Mi.386 |
| 150 PLN | |
31918 |
1944 P.K.W.N., kartka z Krosna 16.6.45 do Sopotu, stempel cenzury wojskowej nr 1634, opłata niezgodna z taryfą pocztową (2 zł zamiast 0,50 zł). | Fi.345 Mi.387 |
| 700 PLN | |
31919 |
1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja. | Fi.345 Mi.387 |
| 135 PLN SPRZEDANY | |
31920 |
1944 P.K.W.N., kasowany marginesowy znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na poz.8 "przerwana cyfra 3", bardzo ciekawie unieważniony ręcznie czerwoną kredką, na górnym marginesie fragment odbiorczego datownika rosyjskiego i okrągłego stempla gumowego, oba wskazują na pochodzenie z oryginalnego listu, gwarancja. | Fi.345 B Mi.387 |
| 100 PLN | |
31921 |
1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z poz.61 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Walisch. | Fi.345 B Mi.387 |
| 200 PLN | |
31922 |
1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 17.2.45 Węgrowa do Kielc, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym WEGROW z wyróżnikiem "a", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem "über.Sokolow (Distr.Radom)"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 167; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 1 200 PLN | |
31923 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław. | Fi.346 Mi.388 |
| 65 PLN | |