Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
27364 |
1859 kompletny list z pełną treścią wysłany 8 3 z Tucholi do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy TUCHEL, na froncie dopisek "Portofreie Justiz Sache" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, ponieważ było to często nadużywane (szczególnie w przypadku listów z sądów), 1.I.1838 wprowadzono pierwsze stemple imienne dla urzędników prowadzących korespondencję, a od 30.XI.1852 obowiązek ich stosowania na wszystkich listach sądowych - tu stempelek "ZINDLER", na odwrocie stempel nadejścia; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
27365 |
1859 kompletny składany list z Mławy, stempel "INTERS RZĄDOWY". | |
| 110 PLN | |
27366 |
1860 około, koszulka listu wysłanego z Sochaczewa do Łowicza, czarny jednowierszowy w ramce stempel nadawczy typu IIB z dopisaną datą "20 8"; na odwrocie czarny datownik odbiorczy ŁOWICZ typu IXA z napisami rosyjsko-polskimi z 20/8 i niekompletna sucho wyciśnięta pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT ŁOWICKI ...."; dobry stan zachowania (na odwrocie ślady po wklejeniu na kartę albumową); z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 40 PLN | |
27367 |
1860 kompletny list (druk) wysłany 1/6 z Biecza do Nowego Sącza, czarny okrągły stempel nadawczy, dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
27368 |
1860 kompletny składany list z Niżankowic do Tarnowa, na odwrocie stempel odbiorczy z Tarnowa i tranzytowy "PRZEMYŚL Bahnhof.". | |
| 200 PLN | |
27369 |
1860 około obwoluta listu z Warszawy do Włocławka, warszawski stempel nadawczy typu IIC o średnicy 25 mm, ręczny wpis "IR" - interes rządowy. | |
| 60 PLN | |
27370 |
1861 obszar I Rzeczypospolitej - WLADIMIR WOLYNSK, datownik z okresu przedznaczkowego zastosowany we Włodzimierzu Wołyńskim na liście z Paryża przez Prusy i Austrię do Rosji, jest to jeden z dwóch znanych w tym wzorze (drugi to RADZIWILOW) i jedyny znany z użycia na znaczkach; na korespondencji zagranicznej używano niekiedy w Rosji datowników pisanych alfabetem łacińskim, ale tylko kilka miało brzmienie POLSKIE!!! pozostają one świadectwem silnych związków tych ziem z Rzeczpospolitą. | |
| 1 600 PLN | |
27371 |
1861 list (złożony druk sądowy) ze Zborowa do Nowego Sącza. | |
| 60 PLN | |
27372 |
1862 około, DWUKROTNE UŻYCIE - koszulka listu wysłanego z Włocławka do Sieradza, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIA z dopisaną datą "12/11", czerwony stempel typu IIIC urzędu przejściowego w Krośniewicach z tego samego dnia, na odwrocie nieczytelna pieczęć nadawcy; list przenicowano i odesłano do Włocławka, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC ze słabo czytelna datą 15/11 lub może 5/11 według kalendarza juliańskiego; przesyłkę dosłano do Łowicza na stację Kolei Warszawsko-Bydgoskiej, aby stamtąd najszybciej dostarczyć ją do Włocławka leżącego na tej samej linii kolejowej, czerwony stempel typu IIIC urzędu przejściowego w Łowiczu z datą 18/11; na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT SIERADZKI MAGISTRAT M: SIERADZA"; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 120 PLN | |
27373 |
1865 około, koszulka listu wysłanego z Ozorkowa do Łodzi, ładnie odciśnięty rzadki okrągły (śr.25 mm) stempel nadawczy typu IIIA "OZORKOW d" z dopisaną datą "6/2"; to jedyny stempel w tym typie z dodatkowym oznaczeniem (d - dzień wysyłki); na odwrocie czarny datownik odbiorczy typu IXA z napisami rosyjsko-polskimi z 7/2 i pieczęć nadawcy z godłem i napisami rosyjskimi odciśnięta w kolorze niebieskim; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 300 PLN | |
27374 |
1866 około, list wysłany 26.6 z Nowogardu do Szczecina; dwuwierszowy w ramce stempelek nadawczy NAUGARD; na odwrocie stempel nadejścia i pieczęć nadawcy z godłem "KÖN:PR.SUPER:/ INTENDENTUR:/ NAUGARD"; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 30 PLN | |
27375 |
1867 około, list z Włocławka wysłany 8.7 do miejscowości Przedecz, rosyjsko-polski stempel nadawczy typu IXA, bardzo ładnie odciśnięty stempelek "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
27376 |
1867 pokwitowanie na list wysłany z miejscowości Okonek (Ratzebuhr) do Morąga (Morungen), niecodzienny dokument pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
27377 |
1869 kompletny składany list z Pułtuska do Warszawy. | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |