1982 His Holiness Pope John Paul II Visit to Great Britain "Polphilex - '82", Wizyta Jego Świątobliwości Papieża Jana Pawła II w Wielkiej Brytanii "Polphilex - "82", okolicznościowa perforacja inicjałami "JP II" na znaczkach obiegowych z portretem królowej Elżbiety II, została wykonana za zgodą Poczty Brytyjskiej staraniem Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Zjednoczonym Królestwie w celu upamiętnienia wizyty papieża w Anglii, oraz Wystawy Filatelistyczno-Numizmatycznej pod hasłem "Papieskie wizyty w filatelistyce światowej" w salach Katedry Westminsterskiej w Londynie w dniach 23-24 lipca 1982; perforację wykonano na 40 znaczkach o nominałach od ½p do 5£ - wykonano tylko 50 pełnych kompletów znaczków; 25 emisja (według katalogu ks.W.Chrostowskiego); UNIKALNE W CZWOROBLOKACH, dodatkowo wartości funtowe z międzypolami mogą być jedynymi znanymi egzemplarzami w tej formie; brak znaczka niższego nominału 17½ p; doskonały stan zachowania.

Lot # 17232

Auction 93
Current price: 8 000 PLN
Catalog:
Category: Pope John Paul II