Page:
Pope John Paul II
Poz# Features Catalog Description Actual price
17227
Fi.2482-3, bl.106a-b
Mi.2629-30, Bl.75-6

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet 6 kopert, w tym 4 koperty FDC z kasownikami z datą 7.6.79 i dodatkowo znaczki ze stemplami Kraków i Oświęcim (Mi.69 euro).

50 PLN
17228
Fi.bl.106(62)b
Mi.Bl.76

1979 I wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, blok "srebrny" na FDC (Mi.50 euro).

50 PLN
17229

Mi.782-83

1980 wizyta Jana Pawła II w Górnej Wolcie - wydanie ministerialne (epreuve de luxe); doskonały stan zachowania.

800 PLN
17230

1981 komplet 2 całostek poczty watykańskiej za 150 i 200 lirów z ilustracją przedstawiającą papieża Jana Pawła II i jego herb, czyste.

20 PLN
17231

1982 wizyta papieża Jana Pawła II w Wielkiej Brytanii (28.05–2.06), komplet 11 dekoracyjnych kopert skasowanych stemplami okolicznościowymi.

200 PLN
17232


1982 His Holiness Pope John Paul II Visit to Great Britain "Polphilex - '82", Wizyta Jego Świątobliwości Papieża Jana Pawła II w Wielkiej Brytanii "Polphilex - "82", okolicznościowa perforacja inicjałami "JP II" na znaczkach obiegowych z portretem królowej Elżbiety II, została wykonana za zgodą Poczty Brytyjskiej staraniem Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Zjednoczonym Królestwie w celu upamiętnienia wizyty papieża w Anglii, oraz Wystawy Filatelistyczno-Numizmatycznej pod hasłem "Papieskie wizyty w filatelistyce światowej" w salach Katedry Westminsterskiej w Londynie w dniach 23-24 lipca 1982; perforację wykonano na 40 znaczkach o nominałach od ½p do 5£ - wykonano tylko 50 pełnych kompletów znaczków; 25 emisja (według katalogu ks.W.Chrostowskiego); UNIKALNE W CZWOROBLOKACH, dodatkowo wartości funtowe z międzypolami mogą być jedynymi znanymi egzemplarzami w tej formie; brak znaczka niższego nominału 17½ p; doskonały stan zachowania.

8 000 PLN
17233

Mi.808

1983 II wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, karta z datownikiem poczty watykańskiej przedstawiającym wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej.

30 PLN
17234

Mi.830

1983 wizyta papieża Jana Pawła II w Księstwie Liechtenstein, arkusik czysty.

30 PLN
17235

Mi.1749

1983 wizyta papieża Jana Pawła II w Austrii.

20 PLN
17236

Mi.P464 

1983 wizyta papieża Jana Pawła II w Austrii, ilustrowana całostka.

20 PLN
17237

Mi.1142-43 

1985 wizyta Jana Pawła II w Republice Środkowoafrykańskiej.

15 PLN
17238

Mi.1879-81 

1985 wizyta Jana Pawła II w Togo.

30 PLN
17239

Mi.1975-79, Bl.115

1985 wizyta Papieża Jana Pawła II w Ekwadorze.

50 PLN
17240

Mi.Bl.12

1985 wizyta papieża Jana Pawła II w Księstwie Liechtenstein, bloczek na kopercie FDC.

25 PLN
17241

Mi.Bl.12

1985 wizyta papieża Jana Pawła II w Księstwie Liechtenstein, blok czysty.

20 PLN
17242
Fi.2951-2 B1
Mi.3099-100

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

50 PLN
17243
Fi.Cp950-58

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet 9 czystych kart.

40 PLN
17244
Fi.Cp950-58

1987 III wizyta papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet 9 kart, skasowanych stemplami okolicznościowymi o tematyce papieskiej z okresu pielgrzymki.

40 PLN
17245
Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok czysty w specjalnym karnecie Poczty Polskiej przygotowanym z myślą o VIP-ach i klientach dewizowych (sic!).

200 PLN
17246

Mi.1320

1987 wizyta papieża Jana Pawła II w RFN, znaczek na karcie skasowany w Kolonii w dniu rozpoczęcia pielgrzymki.

20 PLN
17247

Mi.952-6

1988 wizyty Jana Pawła II za granicą, w tym w Polsce, seria poczty watykańskiej.

15 PLN
17248

Mi.478-81 

1989 wizyta Jana Pawła II w Zambii.

50 PLN
17249

Mi.1161-62

1995 Watykan, podróże papieskie 1989-94, seria czysta.

15 PLN
17250
Fi.3867
Mi.4017 

2003 25. rocznica pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II - wydanie wspólne z pocztą Watykanu, samoprzylepny znaczek na srebrnej folii, czysty w specjalnym etui.

20 PLN
17251
Fi.3867-92
Mi.4017-42

2003 25. rocznica pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II - wydanie Poczty Polskiej, komplet 6 kopert FDC.

120 PLN
17252

Mi.1429-53

2003 25. rocznica pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II - wydanie Poczty Watykanu wspólnie z Pocztą Polską, arkusik czysty.

100 PLN
17253
Fi.bl.150-51
Mi.Klb.4109-16 

2004 karnet - "OSIEM WIZYT DUSZPASTERSKICH OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II W POLSCE", bloki czyste.

50 PLN