1864 pierwszy polski znaczek w barwach zielonkawoniebieskim i karminowym w odcieniach jasnych na liście z Zamościa do Petersburga, znaczek unieważniony kasownikiem numerowym Zamościa z liczba 97 w czterech okręgach, stopień rzadkości 4 punkty w dziesięcio stopniowej skali według Bojanowicza, datownik polskojęzyczny z Zamościa z datą 7/5 (7 maja 1864), na odwrocie stemple odbiorcze z Petersburga z 29 kwietnia 1864 roku według kalendarza juliańskiego, znaczek posiada na prawym marginesie obcięta część sąsiedniego znaczka lub marginesu, jest to bardzo rzadko spotykane i ciekawe, znaczek posiada ubytki w perforacji po lewej stronie, piękna prezencja i doskonały stan zachowania, fotoatest Mikulski.

Lot # 9004

Auction 83
Current price: 35 600 PLN
Catalog: Fi.1ac
Mi.1a
Category: Polish Kingdom

Number of bids: 7 Bid history