1862 Królestwo Polskie - Włocławek; koszulka listu z Włocławka do Warszawy opłaconego pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach jasnoniebieskim i różowym; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 241 - Włocławek; po prawej okrągły stempel nadawczy typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 27.10; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawy typu IIIC z 28.10; poza brakiem narożnika znaczek zachowany w dobrym stanie, zachował czyste żywe barwy, zwraca uwagę bardzo duże wzajemne przesunięcie klisz czerwonej i niebieskiej; koszulka bez bocznych klap, ogólnie w niezłym stanie; pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa i posiada jego sygnaturę po prawej stronie; fotoatest ekspert AIEP C.Ceremuga.

Lot # 52608

Auction 70
Current price: 9 000 PLN
Catalog: Fi.1a
Category: Polish Kingdom