1919 wydanie krakowskie, kompletny stemplowany arkusz znaczka za 15 hal. z nadrukiem pierwszej formy, znaczki te przedrukowano na samym początku stąd nadruki posiadają pierwotny wygląd usterek i błędów zmieniających się później wraz ze zużyciem tej formy, na znaczku z poz. 30 jest już jednak błąd "uszkodzone A", którego nie było w kilkudziesięciu pierwszych przedrukowanych arkuszach, z tego powodu arkusz ten jest ciekawy do badań i ekspertyz, 10 znaczków z błędem "cienkie Z" i wszystkie pozostałe katalogowane błędy, znaczki posiadają oryginalną gumę, sporo małych podklejeń w miejscach puszczającej perforacji, bardzo rzadkie - znane dwa kompletne arkusze tego nominału, pomimo podklejeń bardzo dobry stan zachowania.

Lot # 15014

Auction 64
Current price: 25 000 PLN
Catalog: Fi.35 B1, B2, B3, B1
Mi.34
Category: Overprint editions 1918-1919