1861 Królestwo Polskie - KUTNO; komplety list z Kutna do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach na cienkim dobrej jakości papierze; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 232 - Kutno; po prawej okrągły stempel nadawczy typu IIIC z 26.1; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawy tego samego typu IIIC z 27.1 i kwadratowy godzinnik 3/P; ładny, czysty i zachowany z kompletną treścią walor; pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa i posiada jego sygnaturę po prawej stronie; przedtem należął do E.Neprosa (1859-1928) legendarnego zbieracza, króry polskę numer jeden zbierał od dziecka; po jego śmierci W.Rachmanow nabył dużą część jego zbioru na słynnej aukcji w Warszawie w 1930 roku; z atestu "Genuine in all respects" i "Very fine condition", fotoatest ekspert AIEP C.Ceremuga.

Lot # 230

Auction 62
Current price: 16 000 PLN
Catalog: Fi.1ba
Category: Polish Kingdom