1862 Królestwo Polskie - CHOMĘCISKA, list wysłany 13/7 do Godziszowa, opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o jasnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 98 - Chomęciska, bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 8 punktów według M.A.Bojanowicza; kasowniki o tak wysokim stopniu rzadkości spotyka się niekiedy na luźnych znaczkach, na listach są bardzo rzadkie; po prawej dwujęzyczny miejscownik nadawczy typu IIIA z ręcznie wpisaną datą nadania; klisza niebieska z widocznym błędem "zdefomowany owal przed cyfrą 1", podobnym do opisanego przez M.Miszczaka w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2005 "zdeformowana liczba 10"; znaczek zachował sie w bardzo ładnym stanie, kasownik odbity lekko rozmazanym tuszem, jak zawsze w tej miejscowości, koszulka listu z kompletnymi bocznymi, ale przyciętymi górną i dolną klapą co widać na skanie, poza tym w ładnym stanie; walor z kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej na dole, fotoatest Ceremuga A.I.E.P.

Lot # 7480

Auction 53
Current price: 18 500 PLN
Catalog: Fi.1ab B
Category: Polish Kingdom

Number of bids: 3 Bid history