1944 Poznań Fort VII - Żabikowo - formularz kartkowy z obozu, datowany 12.VI, wysłany 20.6 z Poznania do Środy (Schroda), formularz z sygnaturą "V.-D.2730.43.", czerwony owalny stempelek cenzury; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Obóz w Forcie VII istniał od 10.X.1939 do 25.IV.1944 roku, oficjalnie było to więzienie i obóz przejściowy dla ludności cywilnej (w tym wielu powstańców śląskich i wielkopolskich), a potem członków ruchu oporu, w rzeczywistości był jednak - przede wszystkim obozem śmierci; obóz w Żabikowie, po likwidacji Fortu VII, był jego kontynuacją.

Lot # 27277

Auction 51
Current price: 600 PLN
Catalog:
Category: Concentration camps WW2

Number of bids: 1 Bid history