1835 kompletny list z Głogowa, datowany 10.I, wysłany 20.I z Poznania do Paryża, adnotacja franco i stempelki: PP (Porto Paye) i AED (Affranchie A l'Etranger Jusqu'a Destination) w owalnej ramce świadczące o opłaceniu porta; stemple tranzytowe: Berlin 22.I, "Prusse Par Givet" w ramce; na odwrocie niebieski stempelek odbiorczy z datą; dodatkowe adnotacje; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania;

1850 kompletny list o bardzo ciekawej treści dotyczącej m.in. polskiej emigracji, napisany przez hrabinę Sobańską z Gogolewa, wysłany 20.VII z Rawicza (Rawitsch) do miejscowości Rakoniewice (Rakwitz), zwraca uwagę stempel nadawczy z numerem 2, na odwrocie stempelek nadejścia; bardzo dobry stan zachowania;

1838 list wysłany 7.V z Inowrocławia (Inowrazlaw); dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

Lot # 21411

Auction 41
Current price: 600 PLN
Catalog:
Category: Pre-stamp period