1944 Syrena, karta pocztowa, bez usterki w postaci półksiężyca nad literą A, w kolorze ciemnoczerwonym na papierze szarym szorstkim sztywnym; najrzadsza całostka obozowa wydana w nakładzie tylko 12 szt., nie wiadomo ile ocalało; karta została użyta w Gross Born, adresatem był, jedyny tej rangi jeniec obozu IID, Generał Ludwik Kmicic-Skrzyński jeden najznamienitszych żołnierzy liniowych II Rzeczypospolitej, odznaczony najwięcej, bo dziewięciokrotnie Krzyżem Walecznych za osobistą dzielność na polach bitew, piękny stan zachowania, opis i sygnatura Schmutz.

Lot # 2462

Auction 32
Current price: 9 000 PLN
Catalog: Fi.3Iy
Category: Neubrandenburg