1954 MAKULATURA - SZACHY wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr", co niespotykane, nadruku stempelkiem typu 10 (Opole) dokonano na makulaturowej karcie z sygnaturą III.53, zwraca uwagę, że na lewej części całostki widnieje hasło propagandowe 19, a z prawej strony początkowy fragment hasła 22; dodatkową ciekawostkę stanowi to, że treść stanowią posunięcia w korespondencyjnie prowadzonej partii szachów!!! wysłano 11.7.55 z Brzegu do Gdańska, makulatura innej karty tego wydania jako chorągiewka worka pocztowego Fi.800.-; bardzo dobry stan zachowania.

Lot # 40389

Auction 110
Current price: 1 200 PLN
Catalog: Fi.Cp136 MK
Category: Postal stationery