1919 "Błękitna Armia" gen. Józefa Hallera we Francji, sekretnik z orłem na sztandarze z otaczającymi napisami "WOJSKO POLSKIE OPIEKA NAD ŻOŁNIERZEM KNP", adresowany do Le Puy, datowany 12.I w Sillé-le-Guillaume, nadany 13-1 w ambulansie relacji Laval - Nogent-le-Rotrou; dwie słabo widoczne pieczęci: okrągła formacyjna z orłem i literami RF "COMMANDE SPECIALE DE RECRUT DE L'ARMEE SERVICE(?) AUTOMOBILE" i prostokątna w ramce "Depot des Troupes Polonaises" (możliwe do odczytania w świetle negatywowym), przesyłka oznaczona literami F.M. (franchise militare – korespondencja wojskowa) zwalniającymi od opłaty pocztowej; korespondencja pisana po polsku; bardzo dobry stan zachowania (Fi.od 700.-).

Lot # 21133

Auction 109
Current price: 800 PLN
Catalog: Fi.5
Category: WW1 military postage