1785 RZESZÓW, koperta z listem datowanym "31 Mars 85" wysłanym z Rzeszowa do Lwowa, nadawcą jest książę Franciszek Ksawery Lubomirski - jego herb na odwrocie, adresatem hrabia Józef Jan Mniszech, ładnie odciśnięty stempel nadawczy "RESSOVIA" w zaokrąglonej ramce, list został opłacony 8 krajcarów według taryfy z 15.VI.1780 roku - klasa IV, na co składały się 4 krajcary opłacone przez nadawcę i 4 krajcary przez odbiorcę - adnotacja czerwoną kredką na froncie, na odwrocie czytelna odbitka (typowej jakości) lwowskiego stempla nadejścia "1 April" i doskonale zachowana wspomniana powyżej pieczęć lakowa z herbem nadawcy; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania, to jeden z piękniejszych znanych listów z Rzeszowa, w prawym dolnym rogu sygnatura Rachmanowa WR.

Lot # 20500

Auction 109
Current price: 7 000 PLN
Catalog:
Category: Pre-stamp period