1917 Częstochowa, nieofrankowana widokówka datowana 17.VI przesyłana miejscowo w Częstochowie, rzadki przypadek odmówienia odebrania przesyłki i uiszczenia stosownej dopłaty, przesyłkę zwrócono do nadawcy obciążając go opłatą doręczeniową 5 fen. - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; datownik poczty miejskiej "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z 20.VI i dekoracyjny ośmiokątny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen odciśnięty w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Lot # 867

Auction 102
Current price: 1 200 PLN
Catalog: Fi.2m
Category: Town postage 1914-1918