1988 "Philapol 88" - okolicznościowa ukośna perforacja inicjałami "JP II" na znaczkach obiegowych z portretem królowej Elżbiety II, została wykonana za zgodą Poczty Brytyjskiej staraniem Polskiej Federacji Filatelistycznej w Wielkiej Brytanii przy okazji wystawy filatelistyczno-numizmatycznej pod hasłem "Dziesięciolecie Pontyfikatu J.Świątobl. Jana Pawła II 1978-1988" w galerii P.O.S.K. w Londynie w dniach 15-16 października 1988; perforację wykonano na 22 znaczkach o nominałach od 1p do £5, w tym po 15 sztuk na znaczkach: £1,60, £2 i £5 - może zatem istnieć co najwyżej 15 pełnych kompletów znaczków; 116 emisja (według katalogu ks.W.Chrostowskiego); UNIKALNE W PARKACH; doskonały stan zachowania.

Lot # 36088

Auction 100
Current price: 16 000 PLN
Catalog:
Category: Pope John Paul II