1945 PALESTYNA-ZSRR-POLSKA polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - list polecony wysłany 24.VII z Tel Awiwu za pośrednictwem poczty cywilnej do Polski na adres poczty polowej 83838 (Oficerska Szkoła Broni Pancernej w Modlinie) okupowanej już w tym czasie przez Rosjan!!! przesyłkę przekazano 26.VII (26 JY) brytyjskiej poczcie polowej nr.28 obsługującej m.in. jednostki polskie - dwukrotnie odciśnięty datownik "FIELD POST OFFICE 28", zalepka "OPENED BY EXAMINER KK/35126" i słabo widoczny fioletowy pięciowierszowy w ramce stempelek cenzury "PALESTINE OPENED AND PASSED BY CENSOR No"; następnie 27.VIII polskiej poczcie polowej 112 - zalepka "OCENZUROWANO OPENED BY CENSOR" z sygnaturą "2924/PP&TJ;/P 1I/44" i fioletowy stempelek cenzury polskiej nr.109 - kolejno 1.VIII polskiej poczcie polowej 102 w Kairze; czarny okrągły stempelek cenzury egipskiej 38; z Egiptu przesyłka dotarła 3.10 do Moskwy - (datownik Moskwa 2), czarny okrągły stempelek sowieckiej cenzury 40/M, na froncie dodatkowa nalepka z adnotacjami rosyjskimi i dopisek niebieskim atramentem"Nowy Dwór"; wspaniały walor o niezwykle skomplikowanym, bardzo ładnie udokumentowanym, obiegu pocztowym; dobry stan zachowania, kopertę dla lepszej ekspozycji rozcięto z trzech stron; gwarancja Schmutz.

Lot # 30669

Auction 100
Current price: 2 000 PLN
Catalog:
Category: WW2 military postage