1919 POCZTA POLOWA W.P.*1*, od zarania niepodległości wybuchły walki polsko - ukraińskie na terenie Lwowa, powstała tam pierwsza w Polsce poczta polowa, której nadano nr.1, najwcześniejsze znane przesyłki pochodzą z końca grudnia 1918 roku; początkowo używała kasowników prowizorycznych, a "1" wpisywano ręcznie, prezentowany list z 3.I.1919. jest najwcześniejszą znaną datą użycia datownika (typu 4b) tzw. "grubej 1" - do tej pory był to 15.II; to okres najcięższych walk o Lwów, połączenie z krajem utrzymywano wyłącznie poprzez linię kolejową Lwów - Przemyśl, bardzo ciekawy walor, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Lot # 24892

Auction 51
Current price: 500 PLN
Catalog:
Category: WW1 military postage

Number of bids: 1 Bid history