32703

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; czysta.

220 PLN160 PLN
32704

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Zoppot; czysta.

220 PLN160 PLN
32726

1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta czysta; bardzo dobry stan zachowania (Fi.400.-); temat - ASTRONOMIA, PIWO.

320 PLN280 PLN
32729

250 PLN200 PLN
32746

1936 seria wydania dobroczynnego z dopłatą na Pomoc Zimową na liście z Gdańska do Berlina.

30 PLN30 PLN
32752

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, litera "P" w "Postkarte" innego kroju, całostka za 5 fen na papierze kremowym, wysłana 12.3.38 z urzędu Danzig 5 w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, znak opłaty unieważniony idealnie odciśniętym kasownikiem okolicznościowym "BENUTZT DIE LUFTPOST!" (korzystaj z poczty lotniczej!) doskonały stan zachowania; temat - LOTNICTWO.

50 PLN40 PLN
32895

1920 całostka bez hasła propagandowego.

30 PLN30 PLN
32897

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

60 PLN60 PLN
32920

1925 całostka wydania bez sygnatury.

40 PLN40 PLN
32926

30 PLN30 PLN
32938

40 PLN40 PLN
32998

10 PLN10 PLN
32999

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym S.

20 PLN20 PLN
33024

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 46.

40 PLN40 PLN
33026

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 39.

40 PLN40 PLN
33028

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 8.

40 PLN40 PLN
33029

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 5.

40 PLN40 PLN
33030

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 3.

40 PLN40 PLN
33038

50 PLN50 PLN
33039

50 PLN50 PLN
33040

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z obiegu pocztowego z Częstochowy z ilustracją nr 10 Ułani Beliny.

90 PLN90 PLN
33097

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Henryk Sienkiewicz) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

30 PLN30 PLN
33128

1956 wydanie prowizoryczne, wycofana koperta wprowadzona ponownie do obiegu po unieważnieniu znaku opłaty tuszowym odciskiem litery X służące do korespondencji służbowej, tutaj użyta przez Dyrekcję Okręgową Poczt i Telegrafów w Gdańsku jako służbowy list polecony, rzadki stempel i erka dyrekcji, litera X typ gdański, koperty użyte pocztowo są bardzo rzadkie.

800 PLN600 PLN
33163

1962 ODWRÓCONE PODWÓJNE LINIE ADRESOWE, Warszawa - Stare Miasto - karty ilustrowane - zestaw 6 sztuk z omyłkowo wydrukowaną odwróconą liniaturą adresową, podwójna linia została wydrukowana jako druga od góry, a prawidłowo powinna być wydrukowana jako druga od dołu, błąd opisany w artykule A.Manna "Usterki i odmiany całostek-makulatura Cp210" Przegląd Filatelistyczny 7/2017 do tej pory znany tylko na kartach z ilustracjami: I - "Ulica Piwna" i V - "Dom "Pod okrętem""; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN135 PLN
33203

1974 karnet - Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, skasowany okolicznościowo 19.V w Katowicach.

60 PLN60 PLN
33298

1926 kartka z Warszawy do Gdańska przewieziona pocztą lotnicza, naklejki L.O.P.P.

200 PLN200 PLN
33316

1934 Wydanie na zakup sprzętu - Wilno - alegorie, parka znaczków za 5 gr., każdy z nadrukiem innego typu "Na sprzęt O P Gaz Wilno" i "NA SPRZĘT O P GAZ WILNO", dodatkowo pierwszy znaczek z czytelnym abklatschem na gumie, bardzo rzadkie - w parkach niekatalogowane.

500 PLN710 PLN
33317

1934 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XI tydzień LOPP, znaczek bez nominału - rzadki.

240 PLN240 PLN
33342

1937 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XIV tydzień LOPP, rzadszy znaczek bez nominału i bez gumy.

180 PLN180 PLN
33344

1938 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Łódź - samolot, Na budowę Szkoły Pilotów w Łodzi, czysty znaczek za 50 gr., rzadki, ale z rozległą prześwitką.

30 PLN30 PLN
33449

1982 znaczek poczty San Marino z okazji wizyty papieża Jana Pawła II.

5 PLN5 PLN
33508

1995 znaczki poczty miejskiej w Zaanstad z okazji 10. rocznicy wizyty Jana Pawła II.

30 PLN35 PLN
33513

1997 znaczek poczty Brazylii z okazji wizyty papieża Jana Pawła II.

5 PLN5 PLN
33545

1952 Elektrownia w Jaworznie, 45 + 15 gr znaczek z dopłatą na Fundusz Odbudowy Warszawy projektowany przez Czesława Słanię, jako opłata za druki wysłane 22.3.1954 z Jeleniej Góry do Chęcin.

30 PLN30 PLN
33547

1955 V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, znaczek za 40 gr rytowany przez Czesława Słanię, karta pocztowa wysłana 29.IX z Legnicy do Chęcin; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
33549

1960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani.

120 PLN120 PLN
33550

1960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani, bardzo rzadki z prowizorycznym nadrukiem nowej wartości 20/2 zł.

300 PLN410 PLN
33610

1974 ofrankowany karnet z wizerunkiem pomnika Fryderyka Chopina w warszawskich Łazienkach skasowany 30 9 w Londynie datownikiem okolicznościowym z okazji XXX-rocznicy Powstania Warszawskiego; przebarwienie od taśmy klejącej.

50 PLN50 PLN
33625

1998 Białoruś, 775 lat Nieświeży, pamiątkowy zestaw poczty białoruskiej obejmujący: znaczek, arkusik, kopertę FDC, kartę maksimum i ilustrowaną całostkę w ozdobnym folderze.

60 PLN60 PLN
33649

1913 widokówka Chełmża (Culmsee), z obiegu.

35 PLN35 PLN