results
Num# Description Start price Buy price
327031928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; czysta.

220 PLN

160 PLN

327041928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Zoppot; czysta.

220 PLN

160 PLN

327261934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta czysta; bardzo dobry stan zachowania (Fi.400.-); temat - ASTRONOMIA, PIWO.

320 PLN

280 PLN

327291934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE.

250 PLN

200 PLN

327461936 seria wydania dobroczynnego z dopłatą na Pomoc Zimową na liście z Gdańska do Berlina.

30 PLN

30 PLN

327521936 herb Gdańska na tarczy w owalu, litera "P" w "Postkarte" innego kroju, całostka za 5 fen na papierze kremowym, wysłana 12.3.38 z urzędu Danzig 5 w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, znak opłaty unieważniony idealnie odciśniętym kasownikiem okolicznościowym "BENUTZT DIE LUFTPOST!" (korzystaj z poczty lotniczej!) doskonały stan zachowania; temat - LOTNICTWO.

50 PLN

40 PLN

328951920 całostka bez hasła propagandowego.

30 PLN

30 PLN

328971920 kartka z hasłem propagandowym E.

60 PLN

60 PLN

329201925 całostka wydania bez sygnatury.

40 PLN

40 PLN

329261926 całostka na przesyłki zagraniczne, niewielkie zmarszczenie w dolnym lewym rogu.

30 PLN

30 PLN

329381931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Pałac w Łazienkach Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; przesłana 17.V.32 miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN

40 PLN

329981938 kartka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O, złamany lewy górny narożnik.

10 PLN

10 PLN

329991938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym S.

20 PLN

20 PLN

330241938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 46.

40 PLN

40 PLN

330261938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 39.

40 PLN

40 PLN

330281938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 8.

40 PLN

40 PLN

330291938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 5.

40 PLN

40 PLN

330301938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 3.

40 PLN

40 PLN

330381939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przy ognisku na Wołyniu - wrzesień 1915; doskonały stan zachowania.

50 PLN

50 PLN

330391939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułan nad grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916; doskonały stan zachowania.

50 PLN

50 PLN

330401939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z obiegu pocztowego z Częstochowy z ilustracją nr 10 Ułani Beliny.

90 PLN

90 PLN

330971949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Henryk Sienkiewicz) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

30 PLN

30 PLN

331281956 wydanie prowizoryczne, wycofana koperta wprowadzona ponownie do obiegu po unieważnieniu znaku opłaty tuszowym odciskiem litery X służące do korespondencji służbowej, tutaj użyta przez Dyrekcję Okręgową Poczt i Telegrafów w Gdańsku jako służbowy list polecony, rzadki stempel i erka dyrekcji, litera X typ gdański, koperty użyte pocztowo są bardzo rzadkie.

800 PLN

600 PLN

331631962 ODWRÓCONE PODWÓJNE LINIE ADRESOWE, Warszawa - Stare Miasto - karty ilustrowane - zestaw 6 sztuk z omyłkowo wydrukowaną odwróconą liniaturą adresową, podwójna linia została wydrukowana jako druga od góry, a prawidłowo powinna być wydrukowana jako druga od dołu, błąd opisany w artykule A.Manna "Usterki i odmiany całostek-makulatura Cp210" Przegląd Filatelistyczny 7/2017 do tej pory znany tylko na kartach z ilustracjami: I - "Ulica Piwna" i V - "Dom "Pod okrętem""; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN

135 PLN

332031974 karnet - Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, skasowany okolicznościowo 19.V w Katowicach.

60 PLN

60 PLN

332981926 kartka z Warszawy do Gdańska przewieziona pocztą lotnicza, naklejki L.O.P.P.

200 PLN

200 PLN

333161934 Wydanie na zakup sprzętu - Wilno - alegorie, parka znaczków za 5 gr., każdy z nadrukiem innego typu "Na sprzęt O P Gaz Wilno" i "NA SPRZĘT O P GAZ WILNO", dodatkowo pierwszy znaczek z czytelnym abklatschem na gumie, bardzo rzadkie - w parkach niekatalogowane.

500 PLN

710 PLN

333171934 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XI tydzień LOPP, znaczek bez nominału - rzadki.

240 PLN

240 PLN

333421937 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XIV tydzień LOPP, rzadszy znaczek bez nominału i bez gumy.

180 PLN

180 PLN

333441938 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Łódź - samolot, Na budowę Szkoły Pilotów w Łodzi, czysty znaczek za 50 gr., rzadki, ale z rozległą prześwitką.

30 PLN

30 PLN

334491982 znaczek poczty San Marino z okazji wizyty papieża Jana Pawła II.

5 PLN

5 PLN

335081995 znaczki poczty miejskiej w Zaanstad z okazji 10. rocznicy wizyty Jana Pawła II.

30 PLN

35 PLN

335131997 znaczek poczty Brazylii z okazji wizyty papieża Jana Pawła II.

5 PLN

5 PLN

335451952 Elektrownia w Jaworznie, 45 + 15 gr znaczek z dopłatą na Fundusz Odbudowy Warszawy projektowany przez Czesława Słanię, jako opłata za druki wysłane 22.3.1954 z Jeleniej Góry do Chęcin.

30 PLN

30 PLN

335471955 V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, znaczek za 40 gr rytowany przez Czesława Słanię, karta pocztowa wysłana 29.IX z Legnicy do Chęcin; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN

30 PLN

335491960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani.

120 PLN

120 PLN

335501960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani, bardzo rzadki z prowizorycznym nadrukiem nowej wartości 20/2 zł.

300 PLN

410 PLN

336101974 ofrankowany karnet z wizerunkiem pomnika Fryderyka Chopina w warszawskich Łazienkach skasowany 30 9 w Londynie datownikiem okolicznościowym z okazji XXX-rocznicy Powstania Warszawskiego; przebarwienie od taśmy klejącej.

50 PLN

50 PLN

336251998 Białoruś, 775 lat Nieświeży, pamiątkowy zestaw poczty białoruskiej obejmujący: znaczek, arkusik, kopertę FDC, kartę maksimum i ilustrowaną całostkę w ozdobnym folderze.

60 PLN

60 PLN

336491913 widokówka Chełmża (Culmsee), z obiegu.

35 PLN

35 PLN