3553

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału.

90 PLN90 PLN
3590

1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz.

200 PLN180 PLN
3625

1943 „Pocztylion na koniu”; projekt nie wprowadzonego do obiegu znaczka za 30 f. w kolorze pomarańczowym na stronie tytułowej II wydania Katalogu wydawnictw poczt wewnętrznych Oficerskich Obozów II/D i II/E; to trzecia z zaprojektowanych wartości I wydania znaczków poczty wewnątrzobozowej, wszystkie projektował i rytował Romuald Nowicki; wartość 10 f. wzór „Gołąb” – wykorzystana jako znaczek nr.1 i znak opłaty w kartach pocztowych, znana jest z kilku próbnych odbitek w odmiennych od definitywnej barwach, wartość 20 f. wzór „Żaglowiec” znana jest z odbitek próbnych projektu wklejonych na stronę tytułową I wydania Katalogu autorstwa Z.Włodarskiego, wartość 30 f. wzór „Pocztylion na koniu” znana jest z barwnych odbitek na stronie tytułowej II nakładu tego Katalogu; w miarę pojawiania się nowych wydań znaczków, bloków i kart pojawiały się nowe wydania Katalogu, a stare wydania były (niekiedy ręcznie) uzupełniane o kolejne strony; w ciągu ostatniego roku na naszej aukcji sprzedano katalog z I nakładu - nieco pocięty, ale z nanoszonymi na bieżąco w obozie uzupełnieniami (za 6000 zł), tzw. mały katalog - bez ilustracji kart i z nieco skróconą treścią (za 1827 zł); oferowany Katalog z II nakładu, wydany w nakładzie 35 sztuk, zawiera 20 odbitek z unieważnionych matryc znaków opłaty, 7 odbitek ilustracji kart pocztowych, wzory stempli, stosowanych nadruków i napisów; wszystko zachowane w idealnym stanie na 20 stronach tak jak w dniu wydania; egzemplarz ma numer 25 (miały numery od 16 do 50); zachowały się nieliczne egzemplarze z odbitym na stronie tytułowej oryginalnym projektem znaczka; w Katalogu Poczt Obozowych wybitnego znawcy tego tematu Manfreda G.Hebera "Pocztylion na koniu" jest skatalogowany jako próba niewydajnego wzoru 00.2.

4 000 PLN3 400 PLN
3681

1944 katalog poczt obozowych Neubrandenburga i Gross - Born opracowany przez Zbigniewa Włodarskiego, katalog wydano w nakładzie 25 sztuk, oferowany egzemplarz z numerem 24, katalog zawiera odbitki 26 znaczków w większości z unieważnionych matryc i odbitki 8 stempli obozowych, 16 stron w dobrym stanie, rzadkość bibliofilska.

900 PLN900 PLN
3685

1945 Informator Pocztowy Nr. 1 obozu w Gross - Born, wydano jedynie ten jeden numer, sześć numerowanych stron, na pierwszej odbitka znaczka "Tydzień Ziemi Czerwieńskiej" z unieważnionej matrycy, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie.

600 PLN600 PLN
3703

420 PLN378 PLN
3725

1941 Getto w Krakowie, kasownik "Judische Gemeinde-data-Postsammelstelle" w języku żydowskim, na wycinku ze znaczkiem wydania przedrukowego GG za 2 gr., gwarancja.

400 PLN400 PLN
3728

1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 8.12.41 adresowana do Koniecpola, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel "In hebraischer und jiddischer / Sprache verboten." pomimo całości treści w języku niemieckim oraz stempelek "ZURUCK".

360 PLN360 PLN
3730

1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 9.12.41 adresowana do Bensburga, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel "In hebraischer und jiddischer / Sprache verboten." pomimo całości treści w języku niemieckim.

280 PLN280 PLN
3731

1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 22.11.41 adresowana do getta w Niemiec, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel "ZURUCK".

280 PLN280 PLN
3761

3 200 PLN3 200 PLN
3799

1943 Oflag VIB - zaproszenie w formie karnetu na spotkanie z okazji świąt pułkowych (proporczyki 3 p.Uł.Śląskich, 5 p.s.k., 8 p.uł, dywizjonu artylerii konnej), wśród podpisów autografy m.in.: gen.bryg. Mikołaja Waraksiewicza i gen.bryg. Stefana Strzemieńskiego.

350 PLN350 PLN
3837

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, "Libertas" - karta pocztowa z napisem LUBEKA z prawej strony znaku opłaty, bez napisów i liniatury, ostemplowana grzecznościowo 23.V kasownikiem POCZTA POLSKA LUBEKA; bardzo dobry stan zachowania (karta z obiegu Fi.650.-).

200 PLN200 PLN
3860

1945 Freiman - zaświadczenie wydane przez Polski Komitet dla byłego więźnia obozu Hersbruck, pieczątka KOMITET POLSKI Freiman; dobry stan zachowania (dokument od spodu podklejany).

50 PLN50 PLN
3864

1945 Dachau, znaczek wydania "orzeł polski" z obiegu pocztowego.

10 PLN10 PLN
3866

1946 ząbkowana seria stemplowanych znaczków polskich osiedli w Bawarii.

150 PLN150 PLN
3870

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI" cytat z Roosevelta na podlepkach na karcie z opisem wydania po angielsku.

80 PLN80 PLN
3872

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria czysta w pięknym stanie (Fi.45.-).

35 PLN30 PLN
3877

1946 Ettlingen, znaczki serii "Orzeł" na kopercie adresowanej wewnątrz obozu.

280 PLN240 PLN
3888

1949 Geesthacht, obóz dla byłych polskich jeńców wojennych (Polish Militare Camp), list wysłany z obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, w miejscu znaczka czerwony prostokątny stempelek "Displaced Persons Mail PAID" zwalniający korespondencję "dipsów" od opłaty pocztowej oraz filetowy dwuwierszowy "Mail of Recovered Allied Milit.Person.", na odwrocie filetowy stempelek obozu "Pol.Mil.Centre X-C B.A.O.R."; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
3896

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, sygnatura.

60 PLN60 PLN
3902

1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./8 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 1 ZŁ (nakład 150 szt.), na odwrocie na dole ślad przywarcia do hawidu, liczony jak podlepkowy, gwarancja.

350 PLN380 PLN
3907

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 8 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze fioletowoniebieskim na znaczku GG pochodzącym z dostaw od klientów (nakład od 10 do 150 szt. Fi.400.-); lekkie załamania na marginesie, sam znaczek w pięknym stanie, gwarancja Rudnicki Kielce.

600 PLN600 PLN
3910

1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 zł./24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 2 ZŁ (nakład 600 szt.), na odwrocie lekki ślad przywarcia do hawidu, gwarancja.

200 PLN230 PLN
3912

1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 3 zł./50 gr. z granatowym nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 3 ZŁ (nakład 140 szt.), gwarancja.

700 PLN720 PLN
3927

1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej o zmienionym poprzez nadruk nominale "OPŁACONO GOTÓWKĄ 3 zł/50 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy - tutaj z oryginalną gumą, gwarancja Krawczyk.

180 PLN160 PLN
3939

1944 Wodzowie, seria w nierozciętych arkuszach drukowanych dwustronnie, w tym komplet parek na tak zwanych zawiasach, błędy katalogowe, bardzo dobry stan zachowania, rzadko oferowane w takiej postaci.

36 000 PLN32 000 PLN
3960

1944 Wodzowie - T.Kościuszko, marginesowy znaczek za 50 gr. w kolorze zielonym z bardzo zaawansowaną fazą błędu na poz.28 "plamy pod ZTA i LSA", gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN200 PLN
3961

1944 Wodzowie, znaczek z błędem "duża głowa", gwarancja i opis Kalinowski.

360 PLN360 PLN
3962

1944 DUŻA GŁOWA, Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł. z bardzo rzadkim na znaczku w kolorze jasnoniebieskim, błędem na poz.24 "duża głowa", bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.czysty 1200.-, kasowany -.-); unieważniony 27.I.45 eksploatacyjnym małym kasownikiem lubelskim LUBLIN 1g - typ 173/1, gwarancja z pełnym opisem koloru, błędu i kasownika Schmutz.

1 800 PLN1 800 PLN
3963

1944 Wodzowie, parka znaczków w kolorze niebieskim z poz. 4 i 9, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

240 PLN240 PLN
3979

1944 kartka polecona z Zarzecza koło Jarosławia do Łańcuta, kartka na formularzu z prywatnym nadrukiem "POCZTÓWKA" z orłem w koronie, prowizoryczna erka, kasownik i datownik z datą nadania 15.10.44, dekoracyjny walor, kartka prawidłowo opłacona.

200 PLN200 PLN
3980

1944 list z Sandomierza do Stanów Zjednoczonych, znaczki unieważniono stemplem prowizorycznym "Sandomierz", prowizoryczny datownik, zalepka cenzury amerykańskiej.

250 PLN520 PLN
3982

1944 Goznak, seria z odmianą znaczka za 25 gr z drukiem z II i III walca.

20 PLN20 PLN
4025

1944 list oznaczony jako Wojskowy z poczty polowej 53340 do Rosji, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 108.

60 PLN60 PLN
4029

1945 KLIMONTÓW, parka znaczków unieważniona kasownikiem prowizorycznym z Klimontowa.

50 PLN50 PLN
4030

1945 BIAŁ PODLASKA, parka znaczków unieważniona kasownikiem prowizorycznym z Białej Podlaskiej.

50 PLN50 PLN
4033

1945 RADOCZNICA, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym z Radocznicy.

30 PLN30 PLN
4036

1945 GŁOGÓW, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym z Głogowa.

30 PLN30 PLN
4037

1945 GARBÓW, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym z Garbowa.

30 PLN30 PLN