The auction will start on 19.04.2024

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
6863

1919 porto lokalne TRZEBINIA 2, znaczek opłaty na wycinku przekazu pieniężnego z nadrukiem lokalnym "TRZEBINIA 2 / PORTO" typ 148, gwarancja i oznaczenie.

30 PLN30 PLN
6865

1919 przekaz pieniężny z Wadowic 12.XI.19 do Krakowa, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem Porta urzędu pocztowego Kraków 1.

100 PLN100 PLN
6872

1919 znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto urzędu pocztowego w Rozwadowie.

40 PLN40 PLN
6874

1919 znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto urzędu pocztowego w Rudniku nad Sanem.

40 PLN40 PLN
6882

1920 list firmowy z Dobrzynia nad Wisłą 22.6.20 do Warszawy opłacony przez odbiorcę znaczkiem dopłaty w podwójnej wysokości.

150 PLN211 PLN
6899

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 Mk./50 hal. z błędem na poz.8 "cyfra 2 ścięta u góry", gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
6900

1921 orzeł na tarczy heraldycznej, wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 Mk./50 hal. z błędem na poz.98 "łuk cyfry 2 przerwany", gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
6909

1921 lokalne prowizoria dopłat, MIELEC (typ 89) - wydanie markowe, znaczek opłaty za 50 f. niekatalogowany jako przedrukowany lokalnie stempelkiem "Porto" typu 89 i użyty jak znaczek dopłaty w Mielcu, kasowany na wycinku, gwarancja i opis Schmutz.

300 PLN270 PLN
6942

1934-36 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 25 gr./1 zł. na papierze prążkowanym pionowo 16 prążków/2 cm, gwarancja Ryblewski.

60 PLN60 PLN
6949

1938 ozdobne cyfry, seria znaczków w czworoblokach, w pięknym stanie (Fi.200.-)

180 PLN180 PLN
6983

1953 zawiadomienie o nadejściu paczki z Poznań 2 do Rudniki nad Sanem - multifrankatura dopłatna Fi D129.

80 PLN80 PLN
6998

1920 wydanie prowizoryczne, seria czysta w czworoblokach, różne poddruki - tanie odmiany.

400 PLN400 PLN
7082

1923 wydanie obiegowe - Herb Gdańska duży format, seria czysta w marginesowych czworoblokach (Fi.264.-), ładny stan zachowania.

200 PLN200 PLN
7139

1930 PALSCHAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 18.7 z Palschau (Palczewo) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
7141

1930 TIEGENORT - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 15.9 z Tiegenort (Tujsk) do Gdańska, okrągła pieczęć nadawcy "Gemeindevorstand Tiegenort, Kreis Pr.Vorder"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN150 PLN
7145

1931 PIECKEL - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 6.3 z Pieckel (Piekło) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
7150

1932 wydanie obiegowe - herb Gdańska w owalu, parka pozioma znaczków z ząbkowaniem do automatów, Fischer 500 zł.

280 PLN280 PLN
7168

1935 Herb Gdańska w owalu, seria czysta w pięknym stanie (Mi.240 euro).

500 PLN500 PLN
7181

1936 całostka na papierze jasnokremowym.

100 PLN100 PLN
7234

1900 dwujęzyczna, w tym w języku polskim, całostka z opłaconą odpowiedzią z obiegu pocztowego.

120 PLN120 PLN
7235

1904 trójjęzyczna całostka, w tym w języku polskim.

10 PLN10 PLN
7236

1906 całostka trójjęzyczna, w tym w języku polskim.

10 PLN10 PLN
7246

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu 1 (opis patrz "Przegląd Filatelistyczny 3/2014), czyste (Fi.240.-).

180 PLN140 PLN
7247

1918 wydanie lubelskie, karta z czarnym nadrukiem, znak opłaty z błędem "kropka w otoku godła z prawej strony"; bardzo dobry stan zachowania w papierze naturalne wtrącenie ("węgielek").

100 PLN70 PLN
7249

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy z obiegu pocztowego z Krakowa do Biłgoraja, gwarancja Pelczar.

180 PLN120 PLN
7305

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135a.

80 PLN80 PLN
7344

1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie cztery wyrazy pogrubione.

30 PLN30 PLN
7346

1920 kartka typu n z hasłem propagandowym w układzie b - cztery wyrazy pismem grubym.

40 PLN40 PLN
7357

1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

120 PLN120 PLN
7368

1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią.

80 PLN80 PLN
7406

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931.

35 PLN35 PLN
7423

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 - Kraków Wawel (krużganki), wysłana 7.VI.37 z urzędu Kraków 2 do Warszawy, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" (wyróżnik "b"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 34 116).

30 PLN30 PLN
7465

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 24 - Maria Skłodowska-Curie (Nobel w dziedzinie fizyki 1903 i drugi w dziedzinie chemii 1911).

120 PLN108 PLN
7479

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka ilustracją nr 62 o tematyce Czerwonego Krzyża.

80 PLN85 PLN
7480

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka ilustracją nr 63 o tematyce Czerwonego Krzyża.

80 PLN85 PLN
7487

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Artyleria I Brygady L.P. w marszu - maj 1915; karta ostemplowana okolicznościowo w 6.VII w Krakowie przesłana do Starachowic.

80 PLN165 PLN
7533

1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 3 - stół wielkanocny; wysłana 23.3 z Bydgoszczy do Sosnowca, bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
7591

1952 wycofane koperty 12I drukowane z X walca z hasłami propagandowymi A i B (komplet), ponownie dopuszczone do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkami opłaty nr.606 i nadrukowane stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
7709

2003 miasta polskie - Pułtusk, makulaturowa koperta z przesuniętym drukiem kolorów.

80 PLN85 PLN
7723

1926 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - Zdołbunów - ornamenty, kasowany znaczek za 10 gr. na papierze ze znakiem wodnym, jeden z najrzadszych (Fi. cena amatorska), Katalog Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali - cena amatorska, ładnie centrowany w pięknym stanie zachowania.

1 000 PLN800 PLN