The auction will start on 18.06.2021

8755

1832 kompletny składany list z Podgórza do Wieliczki.

120 PLN120 PLN
8756

1833 list wysłany 18.11 z miejscowości Włoszczowa do Kielc, czarny jednowierszowy w ramce stempel nadawczy typu IIB z dopisaną - co rzadkie - pełną, w tym roczną, datą wysyłki; papier ze znakiem wodnym, adnotacja zwalniająca przesyłkę od opłaty pocztowej "In(teres) Rząd(owy)"; zaczerniony adres odbiorcy; na odwrocie negatywowa pieczęć nadawcy z godłem Królestwa Polskiego.

60 PLN54 PLN
8769

1839 koperta listu wysłanego z miejscowości Podhorce do Lwowa, czytelna i wyraźna czarna odbitka ozdobnego stempla nadawczego, dodatkowo stemple pomocnicze "FRANCO" i "RECOM"; podręcznik J.Adamczyka i J.Bartke pokazuje stempel nadawczy, ale ilustracji stempli pomocniczych w Podhorcach brak; na odwrocie kompletna pieczęć lakowa nadawcy i łukowy stempel odbiorczy bez daty - również nie opisany w powyższym; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
8771

1839 kompletny składany list z Podgórza do Tarnowa.

160 PLN160 PLN
8800

1850 WIELICZKA - NIEBIESKI KASOWNIK, list z treścią wysłany 27.I z Wieliczki do miejscowości Droginia, niebieski dwuwierszowy stempel nadawczy, na odwrocie przejściowy dwuwierszowy stempel z datą - MYŚLENICE 29.MAR i pieczęć lakowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
8852

1859 parka na wycinku unieważniona stemplem Schubin (Szubin).

200 PLN200 PLN
8870

1872 AMBULANS relacji KOSZALIN-BERLIN, znaczek niemiecki za ½ Gr na wycinku unieważniony datownikiem ambulansu "COSLIN BERLIN"; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
8875

1875 KURNIK, niemiecki znaczek za 5 Pf, skasowany prostokątnym datownikiem w Kurniku, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
8940

1913 karta pocztowa nadana 15 3 w ekspedycji na Dworcu Wiedeńskim w Warszawie do Berlina, znak opłaty skasowany owalnym datownikiem ВАРШАВА ВѢНСК.ВОКЗ. z wyróżnikiem "Б" odciśniętym dodatkowo obok; fioletowa owalna kaszetka nadawcy MIECZYSŁAW ZMIGRYDER INŻYNIER TECHNOLOG; czerwony z datą 29 MRZ stempelek wpływu odbiorcy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN80 PLN
8976

1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.1100.-); unieważniony bardzo czytelnie polskim okrągłym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, który musiał zostać użyty przed 1860 rokiem, gdyż w momencie powrotu do obiegu znaczków rosyjskich (1865) był już wycofany i zastąpiony kasownikami kwadratowymi (1864); znaczek ma dziurę w brązowym owalu, ale prezentuje się bardzo dobrze.

200 PLN210 PLN
8982

1860 pionowa parka pierwszych polskich znaczków w barwach jasnoniebieskiej i różowej na wycinku listu dwułutowego z Warszawy, dolny znaczek z błędem w postaci podwójnej obwódki herbu typu 1 bez innych usterek, znaczki w doskonałym stanie zachowania, idealny materiał do badań i rekonstrukcji formy pierwszego polskiego znaczka, fotoatest Korszeń.

12 000 PLN28 690 PLN
8985

1860 pierwszy polski znaczek w barwach niebieskiej i ciemnoróżowej o odcieniach jasnych na niekompletnej obwolucie listu z Białej do Warszawy, znaczek unieważniono stemplem numerowym Białej z liczbą 55 w okręgach, dwujęzyczny datownik Białej z datą 13/4, znaczek w dobrym stanie i ładna odbitka stempla numerowego, ogólnie dobra prezencja, list ze zbioru W.Rachmanowa z jego sygnaturą w dolnym prawym rogu, fotoatest Weźranowski.

10 000 PLN10 000 PLN
8986

1860 pierwszy polski znaczek z kolorach jasnoniebieskim i jasnokarminowym o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem warszawskim z jedynką w okręgach, ciekawe odbicie stempla firmowego na prawej części znaczka, znaczek posiada usterki w postaci uszkodzeń obu dolnych cyfr 10 i plamą w kolorze niebieskim w prawej dolnej części owalu, bardzo ciekawa usterka ząbkowania - wyłamana igła perforująca na prawym marginesie znaczka spowodowała powstanie ząbka o podwójnej grubości - lewy margines 14 dziurek, a prawy 13 dziurek perforacji, znaczek na papierze cienkim z prześwitującym na odwrocie rysunkiem znaczka, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

1 800 PLN1 800 PLN
8988

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych na wycinku listu z warszawy, piękny stan zachowania z wyjątkowo centrycznym i ładnym ząbkowaniem, gwarancja Ryblewski.

1 300 PLN1 300 PLN
8992

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach, na cienkim lekko prześwitującym papierze - 0,07 mm, z niewielkimi, cienkimi pozostałościami gumy na części powierzchni znaczka, bardzo ładny stan, kolorowy fotoatest Krawczyk.

6 000 PLN6 000 PLN
9000

1863 obwoluta listu z Warszawy do Petersburga opłacona pierwszym polskim znaczkiem w kolorach zielonkawoniebieskim i jasnoróżowokarminowym o odcieniach jasnych, znaczek unieważniono warszawskim stemplem numerowym, datownik rosyjskojęzyczny Warszawy z datą nadania 1/11 (1 listopad), na odwrocie stempel odbiorczy z Petersburga, znaczek z poz. 61 w arkuszu z charakterystycznie uszkodzoną lewą ramką, wycięte nazwisko Grünzburg z adresu.

8 000 PLN8 000 PLN
9001

1863 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych stemplowany rzadkim stemplem ambulansowym na trasie Petersburg - Warszawa z cyfrą 15 w punktowanym heksagonie, znaczek posiada dodatkowo ostemplowanie pieczęcią firmą firmy Segal & Sohne z Wierzbołowa, tak więc list z tym znaczkiem musiał być nadany w ambulansie pocztowym w czasie postoju w Kibartach, średni stan zachowania, bardzo rzadkie ostemplowanie, podniesiona gwarancja Korszeń.

2 000 PLN1 500 PLN
9004

1864 pierwszy polski znaczek w barwach zielonkawoniebieskim i karminowym w odcieniach jasnych na liście z Zamościa do Petersburga, znaczek unieważniony kasownikiem numerowym Zamościa z liczba 97 w czterech okręgach, stopień rzadkości 4 punkty w dziesięcio stopniowej skali według Bojanowicza, datownik polskojęzyczny z Zamościa z datą 7/5 (7 maja 1864), na odwrocie stemple odbiorcze z Petersburga z 29 kwietnia 1864 roku według kalendarza juliańskiego, znaczek posiada na prawym marginesie obcięta część sąsiedniego znaczka lub marginesu, jest to bardzo rzadko spotykane i ciekawe, znaczek posiada ubytki w perforacji po lewej stronie, piękna prezencja i doskonały stan zachowania, fotoatest Mikulski.

28 000 PLN35 600 PLN
9009

1865 Królestwo Polskie - KLIMONTÓW 306; znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku z ząbkowaniem 12,5 unieważniony polskim kasownikiem numerowym 306 - Klimontów, w ekspedycji pocztowej na krótkim bocznym trakcie z Opatowa, ma on bardzo wysoki współczynnik rzadkości - 8 punktów według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; znaczek pochodzi ze słynnej kolekcji Agathona Faberge - jego adnotacja ołówkiem o nabyciu VI.07 od Mertensa na odwrocie, oferowany jest na fragmencie karty z wystawowej kolekcji M.A.Bojanowicza; nie był moczony więc znaczek zachował oryginalne żywe barwy, na spodzie resztki oryginalnego listu z fragmentem tekstu (Fi.250+1700.-).

1 600 PLN1 600 PLN
9029

1869 kompletny list z Warszawy do Zgierza, na odwrocie datownik warszawski.

50 PLN50 PLN
9054

1915 okupacja austro-węgierska, komplet prób w kolorze czarnym serii Feldpost II, znaczki niegumowane, cięte (19 sztuk), na oryginalnych papierach jak w serii definitywnej: wartości halerzowe – papier biały średni, 1 K – papier kremowy, 3 K – papier zielony, 5 K – papier jasno szary, 10 K – papier szary.

700 PLN700 PLN
9129

1917 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Puławy „b” do obozu jeńców rosyjskich Celle w Niemczech, cenzura trójkątna z Wiednia i okrągła obozowa.

80 PLN72 PLN
9157

1917 okupacja austro–węgierska, karta polowa wysłana ambulansem Kowel – Trzebinia nr 31 ze stemplem formacyjnym "Kommando / der K.u.K. Heeresbahnstation / Strzemieszyce We.E.".

250 PLN225 PLN
9164

1918 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv Warschau", rzadka fioletowoniebieska odmiana znaczka za 20 fen na liście poleconym (Mi.150 euro) wysłanym 6.11 z Łodzi do Wiesbaden, formacyjna pieczęć listowa; brak tylnej klapy; gwarancja i opis (stary) Krawczyk.

200 PLN200 PLN
9181

1918 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego z prywatnym dodrukiem, nadana 24.IV w urzędzie etapowym Noworadomsk do Kalisza, stempelek cenzury Granica.

120 PLN100 PLN
9186

1918 okupacja niemiecka "Etappengebiete West", list ofrankowany 6 najniższymi wartościami wydania przedrukowego, wysłany 30.I do Lipska, znaczki unieważnione kasownikiem "Postüberwachungsstelle 33".

40 PLN40 PLN
9192

1918 okupacja austro–węgierska, widokówka (Busko) wysłana z poczty etapowej Busk in Polen „b” do Pragi ze stemplem formacyjnym.

90 PLN81 PLN
9206

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadkie - jako kasowane, seria znaczków na wycinkach (Fi.700.-) unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW".

600 PLN600 PLN
9208

1914 ROSYJSKA OKUPACJA LWOWA - w wyniku ofensywy w Galicji, Rosjanie 3.IX zajęli Lwów - list do Kopenhagi wysłany 23.12 z rosyjskiej poczty polowej nr.114 stacjonującej we Lwowie, znaczki unieważniono datownikiem "POLOW.POCZT.KANT.No114" (ПОЛЕВ.ПОЧТ.КОНТ. Иo114), przesyłkę przez Kijów skierowano do Piotrogrodu do ocenzurowania i dalszej wysyłki; na odwrocie owalny stempelek cenzury i kasownik odbiorczy KJØBENHAVN 22.1.1915; niezwykle ciekawa całość z wczesnego i krótkiego okresu okupacji Lwowa przez wojska rosyjskie; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN450 PLN
9210

1914 widokówka (port w Rydze) datowana 3.XII, wysłana przez Polaka służącego w armii carskiej ze szpitala w Rydze do Chabarowska, okrągła pieczęć listowa szpitala "Рижцкiй Сводный 2 Госпиталь"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN90 PLN
9221

1915 widokówka wysłana 24.III przez Polaka służącego w armii carskiej ze szpitala wojskowego w Jałcie do Żyrardowa, okrągła pieczęć szpitala z symbolem czerwonego krzyża "Лазаретъ Временнaго Комитета помощи больнымъ и раненымъ воинамъ в Ялтѣ", datownik odbiorczy z 20.3; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

120 PLN108 PLN
9228

1915 karta polowa wysłana 27.4.15 z pozycji w okopach na zachodnim brzegu Nidy z audytoriatu 1. Brygady do Nowego Targu, datownik ETAPPENPOSTAMT 118 (najpóźniejsze użycie!!).

80 PLN80 PLN
9233

1915 list w kopercie poczty polowej wysłany z frontu w Besarabii 8.5.15 do Baden koło Wiednia, datownik K. u. K. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna z orłem "KOMENDA 3-go BATALIONU 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU *", stempel cenzury ZENSURIERT.

90 PLN90 PLN
9250

1916 specjalny ilustrowany formularz przesłany 20.VI za pośrednictwem poczty polowej do Rzeszowa przez Polaka służącego w armii austriackiej, zwraca uwagę nietypowy numer poczty polowej 22/II; pieczęć formacyjna "K.u.K.ETAPPENSTATIONSKOMMANDO".

100 PLN90 PLN
9251

1916 formularz wysłany 22.10 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.154 ze szpitala wojskowego do Legnicy, datownik "K.D.Feldpoststation Nr.154". formacyjna pieczęć listowa.

20 PLN450 PLN
9262

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 28.XII za pośrednictwem poczty polowej 378 do Krakowa, datownik odmiana z wyróżnikiem "a" (Berek D5), pieczęć formacyjna "KOMENDA LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P192), oba stemple bardzo ładnie odciśnięte; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

200 PLN200 PLN
9268

1916 S.M.S. "Kaiserin" widokówka z niemieckiego pancernika wysłana 10 9 przez nadawcę o polskim nazwisku Kwiatkowski za pośrednictwem poczty polowej do Berlina, datownik KAIS.DEUTSCHE MARINESCHIFFSPOST No83; okręt brał udział m.in. w największej bitwie morskiej I wojny światowej - bitwie jutlandzkiej, w czasie kiedy wysłano oferowaną kartę prowadził działania bojowe na Bałtyku; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN135 PLN
9280

1916 ? kartka poczty polowej z Tarnowa do Wiednia, stempel formacyjny "K. u. K. BAHNHOF - KOMMANDO / TARNÓW C.L.B." i stempel cenzury wojskowej z Tarnowa.

60 PLN54 PLN
9296

1916 list z frontu wysłany 13.3.16 z kompanii saperów do Tarnowa, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 118, rzadki stempel formacyjny z orłem legionowym (S) "KOMENDA KOMPANII SAPERÓW * 1.Bryg.Leg.Pol. *".

120 PLN120 PLN
9297

1916 karta pocztowa wysłana 4.7.16 w przeddzień ciężkich walk pod Kostiuchnówką z 3. pułku legionów do Żółkwi, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna "Oddział sztabowy. / 3. p. p. Legionów Polskich".

100 PLN100 PLN