36168

1920 Konstantynopol, tzw. "znaczki Gutowskiego" - znaczki z ręcznymi nadrukami PPC (Poste Polonaise Constantinople) w kolorze czysto fioletowym sporządzone przez Jana Gutowskiego mieszkającego w tym czasie w Konstantynopolu, znaczki kasowane na wycinkach (z wyjątkiem dwóch wartości) w agencji oryginalnym datownikiem POCZTA POLSKA / 6.XI.1920 / KONSTANTYNOPOL.

600 PLN600 PLN
36172

1921 Gdańsk, przekaz paczkowy paczki z Ameryki do Pilzna, stempel Gdańsk Nowy Port 30.9.21 i nalepka "Z Ameryki przez U.E.P. Gdańsk, Nowy Port", stempelek "Wolne od cła", na odwrocie stemple odbiorcze i opłata za doręczenie.

600 PLN530 PLN
36293

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej - kompletna seria na kopercie, ostemplowana 20.3.21 w dniu plebiscytu w Katowicach.

50 PLN215 PLN
36370

1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list do Londynu ofrankowany całą serią, nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czerwony stempel cenzora okrętowego tzw. nagrobkowy (tombstone censor mark); bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN190 PLN
36376

1942 s/s "KRAKÓW", I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, nietypoy list polecony z oryginalnego obiegu pocztowego, nadany 8.VIII w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Handlowej nr.6 na statku s/s "Kraków" do Londynu, znaczki skasowano metalowym datownikiem typu I (cyfry kodowe w układzie "-6-"), na odwrocie pieczęć lakowa "POLSKA MARYNARKA HANDLOWA AGENCJA POCZTOWA" i doklejona kartka z adnotacjami pocztowymi; niecodzienna opłata może wskazywać na cięższy list, związek z doklejoną na odwrocie adnotacją (recepisem ?) lub zabezpieczajacą list pieczęcią lakową; wyjątkowo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta rozcięta i otwarta z dwóch stron); gwarancja Krawczyk.

4 000 PLN4 000 PLN
36377

1943 seria drugiego wydania w czworoblokach z nazwą drukarni na marginesie.

250 PLN250 PLN
36383

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, przefrankowany list polecony nadany 1.XI - w pierwszym dniu obiegu - w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczki skasowano metalowym datownikiem typu II, stempelek cenzury brytyjskiej P.94; wewnątrz koperty list; walor w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie).

120 PLN120 PLN
36385

1944 seria wydania z okazji zdobycia Monte Cassino na liście z Agencji Pocztowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 25 do Londynu, na froncie stempel odbiorczy.

200 PLN200 PLN
36412

1939 list urzędowy z Inowrocławia (Hohensalza).

30 PLN30 PLN
36413

1939 kartka z Jarocina 29.11.39 do Przemyślan w strefie okupacji sowieckiej, radziecki stempelek dopłaty.

120 PLN90 PLN
36416

1940 niemiecka okupacja Łotwy, wydanie przedrukowe na znaczkach radzieckich, seria czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
36440

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", list polecony, wysłany 12.5 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ostland z Rygi; zalepka i stempelki cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN90 PLN
36441

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list polecony wysłany 24.6 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ukraine z Łucka do Góry Kalwarii, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta nieznacznie uszkodzona przy otwieraniu).

250 PLN225 PLN
36450

1942 list polecony z Ankary do Gorlic, stempel tranzytowy z Istambułu, stempel i zalepka niemieckiej cenzury wojskowej.

280 PLN250 PLN
36452

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", znaczki wydania przedrukowego na kopercie ostemplowane 17.3 w Wilnie.

50 PLN50 PLN
36458

1943 list urzędowy z Inowrocławia (Hohensalza).

45 PLN45 PLN
36493

1940 Armia Polska we Francji, kasowany znaczek wydany z okazji 75 lecia Czerwonego Krzyża za 90+35 c. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie w położeniu poziomym - obróconym o 90° w lewo; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej.

200 PLN260 PLN
36504

1942 Dojdziemy, znaczek poczty polowej polskich sił zbrojnych w ZSRR stemplowany radzieckim kasownikiem poczty polowej nr 3000, gwarancja Ryblewski.

500 PLN500 PLN
36532

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania w rzadkim kolorze czarnolila - II nakład, pełna oryginalna guma.

40 PLN40 PLN
36534

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy cięty znaczek V wydania w kolorze niebieskoszarym - II nakład, pełna oryginalna guma.

30 PLN30 PLN
36536

50 PLN50 PLN
36537

1943 Holandia, Ochotniczy Legion Holenderski – kolaboracyjna formacja zbrojna złożona z Holendrów w służbie Niemiec podczas II wojny światowej, komplet bloków czystych, bardzo dobry stan zachowania.

600 PLN600 PLN
36553

1944 III Rzesza, Dzień Armii, militarna seria czysta.

40 PLN40 PLN
36554

1944 Ludowe Wojsko Polskie, karta wysłana 1.III za pośrednictwem poczty polowej 38504 (6 Pułk Piechoty) do miejscowości Kustanaj w Kazachstanie, radziecki datownik poczty polowej, stempelek cenzury wojskowej 12310, kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania.

200 PLN180 PLN
36576

1945 ZSRR, Dzień Lotnictwa Wojskowego (I), seria czysta.

100 PLN100 PLN
36584

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, seria na kopercie ostemplowana grzecznościowo 10.II datownikiem Poczty Polowej 127; doskonały stan zachowania.

120 PLN140 PLN
36585

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków kasowana datownikiem Poczty Polowej 139, bardzo ładny stan.

120 PLN120 PLN
36586

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych.

70 PLN70 PLN
36587

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa, znaczek z nadrukiem nowej wartości i wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, piękny stan.

400 PLN400 PLN
36591

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, marginesowy czworoblok znaczków z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł. w pięknym stanie.

300 PLN300 PLN
36592

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w pięknym stanie (Fi.350.-).

280 PLN280 PLN
36593

1 000 PLN1 000 PLN
36601

30 PLN54 PLN
36602

700 PLN700 PLN
36606

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, parka znaczków za 50 gr. z międzypolem, górny ze skazą na kleju.

30 PLN30 PLN
36607

25 PLN25 PLN
36622

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 14.5.1940 z Rzeszowa do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN32 PLN
36649

1940 II wydanie przedrukowe, dekoracyjnie ofrankowany miejscowy list polecony (opłata niezgodna z taryfą), przesłany 8.IV w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
36664

1940 zabytkowe budowle, arkusz sprzedażny znaczka za 6 gr. złożony w połowie.

100 PLN90 PLN
36667

1940 zabytkowe budowle, arkusz sprzedażny znaczka za 8 gr. złożony w połowie.

100 PLN90 PLN