40878

2016 Zjazd Delegatów PZF w Iławie, narożny czworoblok znaczków ciętych.

45 PLN45 PLN
40915

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 40, gwarancja.

85 PLN85 PLN
40935

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 27, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

100 PLN100 PLN
40936

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 74, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

270 PLN311 PLN
40941

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

600 PLN600 PLN
40958

1919 Jarosław - wydanie koronowe, parka znaczków za 25 h. z rzadkim nadrukiem prowizorycznym "Porto" stempelkiem drewnianym typu 44 o wymiarach 20x8,5 mm. w kolorze czarnym (Fi.280.-), na wycinku z koperty listu do Jarosławia, gwarancja i opis Schmutz.

300 PLN300 PLN
40970

1919 porto lokalne HRUBIESZÓW, znaczek opłatny na wycinku przekazu pieniężnego z nadrukiem lokalnym "PORTO" typ 41, według PZP najwyższy stopień rzadkości D, na znaczku za 10 hal. nie odnotowany, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

400 PLN461 PLN
40994

1923 PRZEMYŚL - Siewca, znaczek z nadrukiem inflacyjnym za 25000/20 mk. z odwróconym lokalnym prowizorycznym nadrukiem "T" stempelkiem drewnianym typu 108 o wymiarach 15,5x20,5 mm. w kolorze czarnym (Fi.260.-), gwarancja i opis Schmutz.

250 PLN250 PLN
41077

1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 Mk./7.5 Pf., z nikłym lila poddrukiem szpice do góry, z bardzo rzadkim niekatalogowanym błędem "belka uszkodzona po prawej", lekki ślad podlepki, gwarancja i opis odmiany Schmutz.

250 PLN250 PLN
41082

1920 14.VI wydanie przedrukowe, 10+10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta (Fi.80.-).

50 PLN50 PLN
41084

1920 X wydanie przedrukowe, 15 Pf karta, czysta (Fi.30.-).

20 PLN20 PLN
41087

1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½ + 30/7½ Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta (Fi.100.-).

70 PLN70 PLN
41088

60 PLN60 PLN
41209

1930 EINLAGE - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 7.8 z Einlage (Jazowa) do Gdańska, na odwrocie pieczęć urzędowa nadawcy DEICHAMT DES EINLAGEGEBIETS (Urząd groblany rejonu Jazowa); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
41210

1930 GÜTTLAND - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 6.9 z Güttland (Koźminy) do Gdańska, na odwrocie pieczęć nadawcy STADT ZIEGELEI (Cegielnia miejska); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
41211

1930 LANGENAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 21.8 z Langenau (Łęgowo) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
41212

1930 NICKELSWALDE - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 1.8 z Nickelswalde (Mikoszewo) do Gdańska, na froncie pieczęć nadawcy FISCHERVEREIN NICKELSWALDE (Zrzeszenie rybaków); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN105 PLN
41264

1938 SCHOENEBERG - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 5.2 z Schoenberg (Szymbark, obecnie Ostaszewo) do Gdańska, koperta firmowa "Gustav Bausse Apotheke Drogen und Chemikalien Schoeneberg-Weichsel"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
41296

1942 list polecony wysłany 19.3 ze Stogów (Danzig-Heubude) do Gdańska, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a", zwraca uwagę numerator (cenzura?); kasownik odbiorczy na odwrocie Gdańsk 1 z wyróżnikiem "g"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
41304

1900 dwujęzyczna, w tym w języku polskim, całostka z opłaconą odpowiedzią.

60 PLN60 PLN
41308

1907 austriackie pokwitowanie telegraficzne z Tarnobrzega, słaby stan zachowania.

60 PLN60 PLN
41333

1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy z częścią na pobranie z nadrukiem typ 17, przekaz w języku niemieckim i niezwykle rzadkie w języku czeskim, unikalne, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

2 400 PLN2 000 PLN
41345

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 51 z obiegu pocztowego z Rzeszowa, dziurki po archiwizacji, gwarancja Schmutz.

40 PLN32 PLN
41419

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

30 PLN40 PLN
41456

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7 - Poznań, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 23.XI z miejscowości Kleczew do Warszawy; dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
41466

55 PLN55 PLN
41470

1934 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 14.

45 PLN50 PLN
41471

60 PLN60 PLN
41472

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 6.

300 PLN270 PLN
41488

1937 kartka z opłaconą odpowiedzią z hasłem propagandowym O.

80 PLN72 PLN
41495

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Poczta Główna, wysłana 25.I.38 z urzędu Warszawa 2 do Lwowa, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" (wyróżnik "d"); dolna krawędź minimalnie pofałdowana, dobry stan zachowania (Myślicki 37 104).

30 PLN30 PLN
41550

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 26 - Ułan nad grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916, wysłana 1.VIII z miejscowości Bolesławice (Bolesławiec) do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty).

100 PLN100 PLN
41593

10 PLN8 PLN
41810

1973 koperta lotnicza ŚWF "Polska 73", sygnatura (VI.73).

10 PLN10 PLN
41874

1926 II Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, znaczki LOPP dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów odmiana ząbkowana (nakład 2706 szt.) i nieząbkowana (nakład 330 szt.), bardzo ładny stan zachowania.

500 PLN500 PLN
41875

1926 Rajd wojskowy Warszawa-Lida-Wilno-Ryga-Tallinn-Helsinki-Warszawalist, list (druki) z Warszawy do Tallina, znaczek skasowany datownikiem WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY odciśniętym dodatkowo poniżej, fioletowy owalny dodatkowy stempel lotu "Raid Baltycki płk. Rayskiego / Raid Baltique du col.Rayski/ 14-21 X 1926 WARSZAWA-LIDA-WILNO-RIGA-TALLINN-HELSINKI-WARSZAWA", na odwrocie datownik odbiorczy z Tallina, lotem tym przewieziono 220 sztuk poczty; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
41896

1930 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Ameryki Południowej (Sudamerikafahrt) karta i koperta opłacone słynnymi - wydanymi specjalnie dla tego lotu - znaczkami; obie przesyłki adresowane do Wrocławia; piękny narożnikowy egzemplarz znaczka za 4RM; wysoka wycena samych znaczków kasowanych (Mi.750 euro), koperta doleciała do Seviii, a karta została dosłana do Hawany samolotem z Lakehurst; ma dodatkowy stempel ROUND FLIGHT i jest wyżej opłacona (Sieger 57); wspaniały komplet !!!

1 800 PLN1 800 PLN
41897

1930 LZ 127 Graf Zeppelin - lot w Holandii - poczta holenderska, widokówka przesłana 8.XI do Lorch (Sieger 99).

250 PLN250 PLN
41949

1939 XI Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, znaczek dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, w kolorze sepia na papierze żółtym, bardzo ładny stan zachowania; gwarancja Mikulski.

150 PLN150 PLN
42019

1974 Polska zimowa wyprawa na Mount Everest, pamiątkowa karta na jej odwrocie podpisy 17 członków wyprawy, w tym obydwóch zdobywców szczytu Krzysztofa Wielickiego i Leszka Cichego, było to pierwsze w historii zimowe zdobycie ośmiotysięcznika, Reinhold Messner w jednym z wywiadów stwierdził, że było "to najważniejsze wejście na ośmiotysięcznik w historii alpinizmu.".

800 PLN910 PLN