The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
60779

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro), wyższy nominał 10 f. bez śladu podlepki, a jedynie z minimalnym ubytkiem gumy po pęcherzyku powietrza - liczony jak podlepkowy, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk.

120 PLN120 PLN
60782

1916 Sosnowiec, gwarancja.

45 PLN45 PLN
60801

1916 Warszawa, Poczta Miejska prowadziła rozliczenie za znaczki naklejone na korespondencję, w związku z tym z niedoręczonych przesyłek zdzierano znaczki zachowując je do rozliczeń; wezwanie wysłane 1.3 do Delegata C. i K. Ministerjum Spraw Zewnętrznych, niedoręczone (znaczek zdarto), a po ustaleniu właściwego adresu, ponownie ofrankowane i dostarczone odbiorcy; dodatkowo kartka z adnotacją listonosza; ciekawa przesyłka w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

800 PLN800 PLN
60809

1916 Warszawa, list z Wilna do Warszawy, stempel cenzury z Królewca, na odwrocie znaczek poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja.

130 PLN104 PLN
60811

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka władz niemieckich - zawiadomienie o nadejściu przekazu pieniężnego - wysłana 12.5, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego nosząca ślady nadpalenia; gwarancja.

50 PLN50 PLN
60827

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

200 PLN200 PLN
60828

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

200 PLN220 PLN
60832

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

200 PLN200 PLN
60833

1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

200 PLN200 PLN
60845

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z cieniem śladu po podlepce, znaczek za 2 gr. typu 8, za 4 gr. typu 3, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

200 PLN200 PLN
60852

1917 Łódź, kartka z Łowicz 26.5.17 do Łodzi, rzadki stempel doręczeniowy Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

180 PLN135 PLN
60859

1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.

200 PLN200 PLN
60865

1918 Częstochowa, kartka wysłana z Częstochowy 4.3.18 do Berlina, w Berlinie nie odebrana i zwrócona do Częstochowy, stemple opłaty doręczeniowej z 10.3.18 do nadawcy.

800 PLN800 PLN
60866

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 10 seria czysta, 2 gr. typ 1, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 1, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja z opisem typu Krawczyk (1), z opisem typów Mikstein (3), Falkowski (3).

360 PLN380 PLN
60874

1918 Żarki, III wydanie, seria czysta ((ze standardową dopłatą za ** Mi.360 euro), piękny stan, gwarancja Mikstein, Falkowski, Nassalski, Perzyński.

180 PLN180 PLN
60875

1918 Przedbórz, III wydanie, kasowana seria ząbkowana, gwarancja Falkowski, Krawczyk, Schmutz.

100 PLN80 PLN
60877

1918 Przedbórz, znaczek czwartego wydania, gwarancja.

12 PLN12 PLN
60880

1918 Przedbórz, znaczek czwartego wydania, gwarancja.

12 PLN17 PLN
60881

1918 Przedbórz, V wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, sygnowana WUZET lub LR, gwarancja Brajer (1), Falkowski (4).

50 PLN50 PLN
60888

1918 kartka żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego miasta Lublina.

20 PLN30 PLN
60889

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą.

80 PLN150 PLN
60891

1918 Grodzisk, znaczki okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "Poczta Polska", wszystkie z rzadkim kasowanikiem prowizorycznym na wycinkach; Jędrzejów, wydanie z dopłatą na tzw. Fundusz Cesarza Karola, kasowana seria znaczków z lokalnym nadrukiem "Poczta Polska Jędrzejów", opisane na karcie zbioru wystawowego, ładny stan; gwarancja Krawczyk.

400 PLN400 PLN
60892

1918 Łowicz, TETE-BECHE - pasek pionowy trzech znaczków za 5 fen z lokalnym nadrukiem - na środkowym znaczku nadruk odwrócony, dodatkowo znaczek wydania PP/GGW za 40 fen, na liście poleconym wysłanym 23.12 z Łowicza do Warszawy; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

2 400 PLN2 400 PLN
60903

1918 Myślenice, znaczki opłaty za 3 i 30 h. z lokalnym nadrukiem typu IIIa, na wycinku z koperty, sygnowane T i Toll, gwarancja Krawczyk.

240 PLN240 PLN
60915

1918 Tarnów, znaczki II wydania stemplowane na kopercie.

180 PLN144 PLN
60916

1918 Otwock, znaczki wydania lokalnego stemplowane kasownikiem prowizorycznym Otwocka na wycinkach.

45 PLN45 PLN
60920

1918 Łowicz, kompletna seria GGW z nadrukami wydania lokalnego w Łowiczu.

100 PLN115 PLN
60925

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 1.306 sztuk, gwarancja Schmutz.

140 PLN140 PLN
61010

1918 wydanie PP/GGW, książka autorstwa Juliana Auleytnera "Obieg pocztowy wydania PP/GGW 1918/19", 68 stron, liczne ilustracje.

45 PLN60 PLN
61036

1918 SUWAŁKI, wycinek z listu z rzadkim stemplem prowizorycznym Suwałk.

450 PLN450 PLN
61050

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy, nadruk GGW silnie błyszczący, gwarancja i opis Schmutz.

250 PLN250 PLN
61054

1918 wydanie PP/GGW - OSIĘCINY, znaczek za 10 fen. z nadrukiem drugą formą, unieważniony bardzo rzadkim postrosyjskim kasownikiem prowizorycznym ОСЕНЦИНСК. / ВАРШАВСК.ГУБ. z wyciętym środkiem gdzie wpisywano ręcznie datę nadania, ale zwykle tylko na jednej odbitce na liście; to grupa najrzadszych kasowników prowizorycznych na tych ziemiach, bo częściej przerabiano kasowniki okupacji niemieckiej, gwarancja.

150 PLN150 PLN
61090

1918 ŁOMŻA, znaczek stemplowany kasownikiem prowizorycznym Łomży.

50 PLN50 PLN
61097

1918 JABŁONNA, znaczek stemplowany kasownikiem prowizorycznym Jabłonnej.

50 PLN50 PLN
61110

1918 AUGUSTÓW - wydanie PP/GGW, znaczek za 25/7,5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, unieważniony bardzo rzadkim kasownikiem prowizorycznym ze stacji kolejowej w Augustowie, gwarancja.

100 PLN100 PLN
61116

1918 SŁUPCA - wydanie PP/GGW, znaczek za 30 fen. z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą, z rzadkim kasownikiem prowizorycznym ze Słupcy, gwarancja

50 PLN50 PLN
61154

1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z błędem "brak ornamentów", gwarancja i opis Schmutz.

60 PLN60 PLN
61167

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 1 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

25 PLN25 PLN
61186

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

20 PLN20 PLN
61206

1918 drugie wydanie lubelskie, nienotowana dotąd połówka znaczka za 90 hal. na wycinku z koperty firmowej unieważniona prowizorycznym kasownikiem Dąbrowy Polskiej w dniu 10.II; w PZP str.757 odnotowano użycie 10.III. w Dąbrowie połówki znaczka o tym nominale bez przedruku, sygnatura firmowa, gwarancja Krawczyk.

250 PLN250 PLN