15208

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 7 z najpoważniejszym dla tej formy błędem "uszkodzone CZT", przedrukowano 37 arkuszy z tym błędem, zdecydowana większośc została zużyta w obiegu pocztowym, czysty jest jednym z najtrudniejszych błędów tego wydania, znaczek w doskonałym stanie, prawdziwy rarytas tego wydania, gwarancja Mikulski i Schmutz.

22 000 PLN22 000 PLN
15211

450 PLN450 PLN
15224

40 PLN40 PLN
15279

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 7 z najpoważniejszym dla tej formy błędem "uszkodzone CZT", bardzo rzadki znaczek - przedrukowano około 20 arkuszy znaczków za 1 kor. tą formą przedrukową, krótsze ząbki z prawej strony, fotoatest Schmutz.

4 500 PLN3 750 PLN
15289

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
15303

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnoszaroniebieskim na papierze jasnoszarym z nadrukiem formy IVB z poz. 12, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

70 PLN63 PLN
15330

1919 wydanie krakowskie, seria kasowanych znaczków gazetowych w bardzo ładnym stanie z dwoma dodatkowymi znaczkami - niebieskozielonym za 4 hal. i niebieskim za 6 hal., gwarancja z opisem formy - IIC i pozycji Sutcliffe (4 w tym 10 hal. IIC50), Mikstein (1), Rachmanow (3).

900 PLN800 PLN
15351

1919 wydanie krakowskie, znaczek gazetowy za 30 hal. z nadrukiem formą IIC poz.28 z usterką "uszkodzony romb", gwarancja Krawczyk, z opisem Schmutz.

50 PLN50 PLN
15354

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 75, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

40 PLN40 PLN
15360

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 5/2,5 fen. z błędem "wcięcie z lewej strony belki", gwarancja Gryżewski.

120 PLN100 PLN
15391

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria znaczków kasowanych we Wrześni, znaczek za 10 f. z poz.9, gwarancja Mikulski.

900 PLN800 PLN
15455

1919 wydanie w walucie markowej, luzaki z serii.

40 PLN40 PLN
15464

70 PLN70 PLN
15484

1919 KRASNOSIELEC / dnia 1919r. - wydanie w walucie markowej, znaczek za 50 fen. na pięknym wycinku z listu zagranicznego, z rzadkim czytelnie odbitym kasownikiem prowizorycznym z Krasnosielca, obok fragment stempelka cenzury korespondencji zagranicznej.

150 PLN160 PLN
15487

1919 znaczek z prowizorycznym kasownikiem Płocka.

25 PLN25 PLN
15508

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki cięte.

80 PLN80 PLN
15519

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, kompletny arkusz bez lewego marginesu.

350 PLN350 PLN
15531

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba w kolorze czarnym na zadrukowanym kartonie.

320 PLN320 PLN
15532

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób w kolorze brązowym, gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
15541

1919 (?) NA FLOTĘ POLSKĄ - cegiełka za 1 markę wydana staraniem Koła Polek.

40 PLN40 PLN
15558

1920 orzeł na tarczy barokowej, luzaki w czworoblokach.

10 PLN10 PLN
15560

1920 orzeł na tarczy barokowej, luzaki.

20 PLN20 PLN
15561

15 PLN15 PLN
15573

1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, luzaki z serii.

25 PLN25 PLN
15577

1921 siewca, luzaki z serii.

100 PLN110 PLN
15578

1921-22 wydanie obiegowe - Siewca, 10 mk (większy format) frankatura pojedyncza, list wysłany 11.XI.1921 z Izbicy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
15585

1921 duży orzeł na tarczy barokowej, luzaki z serii.

50 PLN50 PLN
15590

1921 duży orzeł na tarczy barokowej, próby znaczków za 25, 50 i 100 mk. w kolorzach definitywnych, rzadkie niekreślone (Fi.900.-), gwarancja Krawczyk, Łaszkiewicz, Mikulski.

750 PLN700 PLN
15594

1921 duży orzeł na tarczy barokowej, rzadka próba znaczka za 100 mk. w kolorzach czerwonym i oliwkowym na szarooliwkowym tle (Fi.300.-), gwarancja Mikulski.

400 PLN350 PLN
15598

1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe znaczków dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej, seria kasowana, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
15611

1922 wydanie dla Górnego Śląska, seria znaczków stemplowanych z obiegu pocztowego, znaczek za 200 i 300 mk. ubytki w pojedynczych ząbkach.

180 PLN180 PLN
15622

1923 duży orzeł na tarczy barokowej.

35 PLN35 PLN
15658

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja.

60 PLN60 PLN
15682

1925 wydanie obiegowe, luzaki z serii.

200 PLN200 PLN
15684

50 PLN50 PLN
15687

1925 seria widokowa, znaczek za 10 gr. z ząbkowaniem liniowym 11,75:11,5; gwarancja i opis odmiany i ząbkowania Schmutz.

150 PLN150 PLN
15692

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, luzaki z serii.

60 PLN60 PLN
15697

30 PLN30 PLN
15705

1926 list polecony z Warszawy 30.9.26 do Filadelfii, list opłacony w wysokości 1 zł jak za list polecony zagraniczny o wadze ponad 20 gr plus znaczek za 1 gr jako dopłata na pomoc dla bezrobotnych, co ciekawe na liście zagranicznym, na odwrocie stemple odbiorcze i plakietka "Na Skarb Narodowy" sprzed denominacji, ciekawa frankatura na dekoracyjnej całości.

250 PLN250 PLN
15712

1927 Fryderyk Chopin, znaczek cięty z fragmentem stempla "WZÓR", gwarancja Jungjohann.

1 000 PLN1 000 PLN