26808

1919 kartka ze Lwowa 2.XII.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury K1.

25 PLN25 PLN
26809

1919 podwójna kartka wydania obiegowego "orzeł na tarczy barkowej" z opłacona odpowiedzią w układzie z odwrotnie wydrukowanymi kartkami - góra karty I połączona z dołem karty II użyta z Warszawy 17.6.19 do Wiednia, stempel odbiorczy na froncie, z obiegu pocztowego bardzo rzadka.

400 PLN300 PLN
26810

1919 całostka z nadrukiem typ 11 wysłana z Warszawy 24.3.19 do Łodzi.

85 PLN70 PLN
26812

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 43.

500 PLN500 PLN
26813

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 - brak rombu.

40 PLN40 PLN
26815

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14.

40 PLN36 PLN
26817

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

40 PLN36 PLN
26818

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7.

40 PLN36 PLN
26828

40 PLN40 PLN
26834

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 5 mk "orzeł na tarczy barokowej", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 17/11.1922 z miejscowości Posada Olchowska do Myszkowa; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (ubytki na dwóch narożnikach).

50 PLN60 PLN
26843

120 PLN120 PLN
26844

1928 Henryk Sienkiewicz, dwie całostki z sygnaturą II-1928 w barwie niebieskiej i ciemnoniebieskiej.

70 PLN63 PLN
26856

60 PLN60 PLN
26857

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki.

80 PLN80 PLN
26858

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 13, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki.

70 PLN70 PLN
26860

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 14, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki.

80 PLN80 PLN
26862

80 PLN80 PLN
26863

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 18, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki.

80 PLN80 PLN
26864

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan średni - plamki.

70 PLN70 PLN
26866

120 PLN120 PLN
26877

1933 całostka z ilustracją nr 21 z obiegu pocztowego.

30 PLN20 PLN
26880

1934 kartka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

80 PLN80 PLN
26881

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 14.

80 PLN65 PLN
26882

1935 całostka z ilustracją 19 z obiegu.

35 PLN25 PLN
26884

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 1 wysłana z Krakowa do Ameryki.

25 PLN25 PLN
26886

1936 całostka z sygnaturą V-1936 i hasłem propagandowym H.

30 PLN110 PLN
26888

1937 M/S Piłsudski - 15 gr, sygnatura V-1936, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!" bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN50 PLN
26889

1937 całostka z sygnaturą I-1937 i hasłem propagandowym N.

20 PLN18 PLN
26891

1937 Uniwersytet Lwów, całostka z ilustracją 15, stan bardzo dobry.

70 PLN70 PLN
26892

1937 Lwów Uniwersytet, całostka z ilustracją 20 wysłana z Sarn do Ameryki pisana w języku hebrajskim.

25 PLN25 PLN
26893

1937 Lwów Uniwersytet, całostka z ilustracją 21 wysłana z Lanckorony do Krakowa.

25 PLN20 PLN
26895

1937 całostka z ilustracja nr 11 z obiegu pocztowego.

45 PLN30 PLN
26928

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 2 z obiegu pocztowego.

40 PLN30 PLN
26930

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 10 z obiegu pocztowego.

40 PLN35 PLN
26936

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przybycie warszawskiego batalionu P.O.W. do Kopytowa na Wołyniu - sierpień 1915.

60 PLN70 PLN
26937

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przy ognisku na Wołyniu - wrzesień 1915.

70 PLN70 PLN
26938

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Komendant J.Piłsudski w okopach rezerwowych pod Kobczami na Wołyniu - październik 1915.

70 PLN70 PLN
26941

200 PLN180 PLN
26942

1945 znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego nadrukowany na formularzu kartkowym z poddrukiem "MIEJSCE NA ZNACZEK" i napis "ŁÓDŹ", hasło propagandowe 3 - "DEMOKRACJA TO NASZA SIŁA"; dobry stan zachowania (ślady po podlepkach).

150 PLN210 PLN
26949

1946 ilustrowany formularz kartkowy z numerem zezwolenia cenzury B-45351; temat - Kopernik.

50 PLN40 PLN