16823

1920 Olsztyn, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 23.8 z Osterode - Ostródy do Berlina, dosyłana na obszarze Berlina; prawidłowo opłacona przesyłka z ładną trójkolorową frankaturą.

120 PLN100 PLN
16824

1920 Olsztyn, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 4.7 z Ortelsburg - Szczytno do Bingerbrück (na odwrocie punktowe ubytki powierzchni papieru po podlepkach); gwarancja Falkowski.

100 PLN90 PLN
16825

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór Hutnik projektu prof.J.Raszki.

60 PLN54 PLN
16826

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w kolorach ciemnobrunatnym i brunatnopomarańczowym - wzór Hutnik projektu prof.J.Raszki.

60 PLN54 PLN
16827

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze jasnozielonym - wzór koścółek w Komorowicach projektu prof.J.Zarzyckiego.

60 PLN54 PLN
16831

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czerwonobrunatnym - wzór dziewczyna Ślązaczka projektu prof.J.Bukowskiego.

60 PLN60 PLN
16833

1920 Górny Śląsk, seria znaczków urzędowych z odmianami.

90 PLN81 PLN
16837

1920 Śląsk Cieszyński, wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim - wzór herb Śląska Cieszyńskiego projektu prof.J.Bukowskiego.

60 PLN60 PLN
16842

1921 wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz.

20 PLN20 PLN
16844

20 PLN20 PLN
16853

30 PLN30 PLN
16861

1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, luzaki ząbkowane.

50 PLN50 PLN
16863

1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczki stemplowane.

50 PLN50 PLN
16864

70 PLN70 PLN
16865

1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, luzaki nieząbkowane.

30 PLN30 PLN
16866

60 PLN60 PLN
16868

1921 Górny Śląsk, AMBULANS NR.345 relacji WROCŁAW - KATOWICE (Zug 345 Breslau-Kattowitz), całostka II wydania dofrankowana znaczkiem z pustopolem wysłana do Propsthain (Probsthain) - Proboszczowa, przewieziona 27.7 ambulansem; walor w dobrym stanie zachowania

120 PLN100 PLN
16869

1921 Górny Śląsk, dofrankowana całostka za 15 Pf II wydania, wysłana 9.9 z miejscowości Panewnik (IDAWEICHE) - w wyniku plebiscytu przyznanej stronie polskiej - do miejscowości Lipiny Śląskie (Lipine).

140 PLN120 PLN
16871

1922 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej Górnego Śląska, wysoka (19 mk.) frankatura trójkolorowa wyłącznie wartości markowych, pocztowy adres przesyłkowy (Fi. dopłata 300%) do paczki wysłanej 23.II z Leobschütz (Głubczyce) do Berlina, stempel odbiorczy; znaczki unieważnione kasownikiem korkowym; bardzo dobry stan zachowania;

1 200 PLN700 PLN
16879

1942 seria pierwszego wydania - zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce na liście poleconym do Szwajcarii.

100 PLN100 PLN
16887

1944 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony frankowany kompletną serią (dwa znaczki na odwrocie), znaczki skasowane 16.XII metalowym datownikiem typu II pocztowej agencji pokładowej Marynarki Wojennej nr.27 (okręt podwodny ORP "Wilk"); koperta z silnymi przebarwieniami, liczone jak znaczki kasowane.

50 PLN50 PLN
16890

20 PLN20 PLN
16908

1940 Obszary anektowane przez Litwę, wydanie okolicznościowe z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, seria kasowana będąca w obiegu na terenach okupacji litewskiej.

40 PLN40 PLN
16930

100 PLN90 PLN
16937

1938 Jaworzyna Spiska, po zajęciu Zaolzia w dniu 31.X rząd polski wysłał do Pragi i Bratysławy ultimatum w sprawie zwrotu dalszych, niewielkich już, spornych obszarów: Spisza, Orawy, Czadca i Jaworzyny; w listopadzie polskie jednostki wkroczyły na te tereny, a 1.XII w Zakopanym przejęto je protokolarnie; list (bilet wizytowy) wysłany 21.XII z Jaworzyny Spiskiej do Nowego Sącza, dodatkowo stempel propagandowy "WYZWOLONA JAWORZYNA/ W POLSKICH TATRACH" (Myślicki 38 256); oryginalne całości z tych terenów należą do rzadkości; gwarancja.

800 PLN500 PLN
16972

1942 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, "Wykaz poczty służbowej i rozkazów przesłanych za pośrednictwem Poczty Polowej Nr.112 z D-twa O.Z. do Oficera Placu w Tel-Aviv" dokument wewnętrzny polskiej poczty polowej 112, idealnie odciśnięty datownik z dnia 23.VIII; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN70 PLN
16974

1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, karta wiązana do pakietu zawierającego rozkazy i meldunki wysłane ze Sztabu Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR do Centrum Wyszkolenia Artylerii w Karsu, datownik "GŁÓWNA POCZTA POLOWA D.TWO.POL.SIŁ.ZBR.w.ZSRR" z wpisaną datą 18.7.42, poniżej numer RN978 i dwa podpisy; rzadki służbowy walor z okresu formowania Polskiej Armii w Związku Sowieckim przesłany za pośrednictwem polskiej poczty polowej; ogólnie dobry stan zachowania (ślady archiwizacji)

120 PLN120 PLN
16984

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", połówka ząbkowanego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow).

50 PLN50 PLN
16986

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", cięty znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na różowym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow).

60 PLN60 PLN
16987

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", połówka ciętego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na fioletoworóżowym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow).

50 PLN50 PLN
16990

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - II nakład w kolorze lilaczerwonym, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow).

60 PLN60 PLN
16998

1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, zbiorcze zestawienie wypłat "Postal order'y" dokonanych przez pocztę polową 111 dnia 27.VIII, przekazane do archiwum; niecodzienny dokument wewnątrzpocztowy w dobrym stanie zachowania.

80 PLN70 PLN
17025

1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, próba fotograficzna - wzór IV, mały format 42x28 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; na konkurs zgłoszono siedem różnych projektów czteroznaczkowych serii i dwa znaczki luzem; oferowany powyżej dostał II nagrodę pocieszenia; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka.

200 PLN150 PLN
17026

1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, próba fotograficzna - wzór VIII, mały format 42x28 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; jeden z dwu znaczków luzem zgłoszonych na konkurs; nienagrodzony; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka.

150 PLN130 PLN
17039

1946 poczta polowa II Korpusu, seria - szlak bojowy.

50 PLN50 PLN
17044

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, znaczek z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł., piękny stan.

50 PLN50 PLN
17064

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr. - frankatura pojedyncza, ofrankowany formularz kartkowy wysłany 28.II.1940 z Warszawy do Wilna, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym polskim przedwojennym wirnikiem, stempelek cenzury królewieckiej.

120 PLN120 PLN
17086

1940 list polecony z Zakopanego do Radomia, mieszana frankatura ze znaczkiem dopłatnym z fałszywym odwróconym nadrukiem, osobliwe.

600 PLN600 PLN
17088

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr. z błędem na poz.91 "wklęsła podstawa lewej cyfry 2", gwarancja.

30 PLN30 PLN
17095

1940 wycinek z rzadkim kasownikiem okolicznościowym targów jesiennych w Radomiu z wyróżnikiem a.

100 PLN100 PLN