8192

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, 30 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 24.XI z miejscowości Dolina do Krakowa, kasownik odbiorczy.

60 PLN60 PLN
8193

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Benetta, list ekspresowy, ofrankowany serią znaczków z przedrukiem, przesłany 30.VIII pocztą balonową.

70 PLN70 PLN
8194

1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, seria w czworoblokach.

90 PLN90 PLN
8200

1936 karnet - "RZEMIEŚLNICZA WYSTAWA-TARGI w ŁODZI".

350 PLN315 PLN
8210

1937 list z ręcznym stemplem okolicznościowym "Bydgoszcz wita Armię", Myślicki 37032.

20 PLN20 PLN
8212

1937 kartka z kasownikiem okolicznościowym Tygodnia Bydgoszczy.

25 PLN25 PLN
8221

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, czworobloki z bloków (przycięte marginesy).

130 PLN115 PLN
8225

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, bloki.

120 PLN140 PLN
8230

1937 WILEŃSZCZYZNA - SOBOTNIKI - koperta (całostka) wysłana 2.XI z miejscowości Sobotniki (powiat lidzki) do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

100 PLN100 PLN
8236

1938 kartka nadana 31.VIII.38 w ambulansie na trasie Gdynia - Warszawa nr 15 z wyróżnikiem c.

60 PLN181 PLN
8245

1938 przyłączenie Zaolzia do Polski, frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 14.IV.1939 z Gdyni do Hildesheim w Niemczech.

50 PLN50 PLN
8255

1938 20. rocznica odzyskania niepodległosci, znaczek na wycinku z listu.

10 PLN10 PLN
8264

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki stemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy.

180 PLN180 PLN
8265

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet bloków.

400 PLN400 PLN
8272

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo, bez gumy, w ładnym stanie.

120 PLN120 PLN
8275

1938 list polecony z Torunia 21.X.38 do Niemiec opłacony blokiem z okazji pierwszego polskiego lotu do stratosfery, opłata 5 groszy ponad taryfę pocztową, zalepka kontroli dewizowej.

200 PLN200 PLN
8277

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo.

60 PLN60 PLN
8285

1939 kartka ekspresowa z Wilna nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Warszawa 23.VIII.39 z wyróżnikiem c.

80 PLN167 PLN
8303

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 6.VIII z Krakowa do Leszna, kasownik odbiorczy, bardzo piękna całość.

200 PLN200 PLN
8306

1939 "XIX TARGI WSCHODNIE LWÓW 2-12.IX.1939" Lwów (wyróżnik "a"), doskonała odbitka jednego z najrzadszych przedwojennych kasowników okolicznościowych na karcie pocztowej, nadanej 3.IX o godzinie 16 do Krakowa (Myślicki 28 108), idealny stan zachowania; patrz również Przegląd Filatelistyczny 11/2003; gwarancja Schmutz.

600 PLN730 PLN
8344

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura znaczka za 150 mk. w kolorze ciemnobrązowym, bez szaroliwkowej ramki, gwarancja.

250 PLN225 PLN
8355

1921 znaczki dopłaty, niekatalogowana próba znaczka za 2 mk. w kolorze czerwonym na białym gładkim papierze, gwarancja Schmutz.

400 PLN360 PLN
8356

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 3 mk. w kolorze fioletowoczarnym na białym papierze lekko prążkowanym pionowo (część nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

250 PLN225 PLN
8393

1927 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 20 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 9.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Pińska; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P-T No.1" z wyróżnikiem "d", odmiana z wyszczerbionym dolnym mostkiem; koperta firmowa "Bank Związku Spółek Zarobkowych Sp.Akc. Oddział Gdański"; na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

400 PLN400 PLN
8395

1928 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym z J.Piłsudskim, kasowana parka znaczków za 25 gr. w kolorze jasnożółtobrązowym na wycinku, gwarancja.

40 PLN80 PLN
8399

1929 Port Gdańsk - godło państwa, seria kasowana na wycinkach z rożnymi kasownikami, gwarancja.

40 PLN40 PLN
8404

1930 Port Gdańsk - znaczek za 15 gr. kasowany na wycinku, gwarancja Krawczyk.

20 PLN20 PLN
8417

1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana znaczka wydania przedrukowego i znaczków polskich bez przedruku, list polecony, wysłany 22.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Jeziory; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "f"; czarny stempelek polecenia; koperta firmowa "PAGED Polska Agencja Drzewna Oddział Gdański", na odwrocie kasownik odbiorczy Jeziory; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

600 PLN600 PLN
8420

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe J - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", zaadresowana i skasowana grzecznościowo 9.VI w Polskim Urzędzie Gdańsk 1; znak opłaty unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i" z wyszczerbioną z lewej strony obrączką (wcześniejsza data niż podaje katalog Wolffa!); przesyłka bez tekstu na odwrocie, dla kart z obiegu bardzo wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro); niewielki nakład 50.000; doskonały stan zachowania; gwarancja.

450 PLN450 PLN
8424

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, kasowany znaczek za 55 gr. (Mi.16 euro) na wycinku , gwarancja.

30 PLN70 PLN
8468

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal.

60 PLN75 PLN
8471

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal.

50 PLN60 PLN
8478

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal.

60 PLN60 PLN
8492

1943 seria pierwszego wydania stemplowana grzecznościowo na kopercie stemplem okrętu ORP Wilk.

60 PLN60 PLN
8495

1944 zdobycie Monte Cassino, seria okolicznościowa.

165 PLN165 PLN
8496

1944zdobycie Monte Cassino, znaczki stemplowane w pierwszym dniu obiegu.

160 PLN160 PLN
8507

80 PLN64 PLN
8508

1939 kartka grzecznościowo stemplowana w Będzinie.

15 PLN15 PLN
8525

1940 grzecznościowo stemplowana kartka z Libiąża.

15 PLN15 PLN
8529

1940-41 zestaw wycinków ze stemplami niemieckimi miejscowości: Koziegłowy, Panki, Psary, Truskolasy.

80 PLN80 PLN