11359

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H.

15 PLN20 PLN
11385

1944 kartka wydania prowizorycznego z ilustracja 25.

100 PLN90 PLN
11400

1949 wydanie prowizoryczne, drugostronna przebitka nadruku (abklatsch) !!! - karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7, sygnatura VIII.47, hasło propagandowe 16b; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN500 PLN
11401

1949 całostka wydania prowizorycznego.

20 PLN20 PLN
11413

1952 koperta na papierze białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe D.

40 PLN35 PLN
11417

35 PLN30 PLN
11419

50 PLN40 PLN
11421

1954 koperta na listy lotnicze z sygnaturą VI-1954.

20 PLN20 PLN
11441

1960 zabytkowe budowle ziem polskich, całostka z błędem "Żóraw".

450 PLN405 PLN
11462

1965 Koperta lotnicza VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, kolor czarny przesunięty w dół, sygnatura VIII-1964, czysta.

50 PLN40 PLN
11473

1970 Dzień Znaczka,spektakularny błąd drukarski - całostka bez druku farby brązowej, czarnej i czerwonej. Bardzo rzadkie. Gwarancja na życzenie.

550 PLN550 PLN
11477

1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02501; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN180 PLN
11478

1971 całostka z przesuniętym drukiem barw tzw. niespasowanie kolorów.

45 PLN45 PLN
11523

1934 LZ 127 Graf Zeppelin - 11 lot do Ameryki Południowej, list z Katowic do Pilar w Paragwaju ofrankowany znaczkami polskimi i niemieckimi, wysłany 23.X z Polski jako przesyłka zwykła, a dalej 27.10 jako polecona z Berlina, okrągły czerwony stempel "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERNIKA" z wyróżnikiem "a"; na odwrocie paragwajski kasownik odbiorczy z 7.11; niezwykle ciekawy, dekoracyjny walor - tego typu opłaty nie są notowane!!! w katalogu Fischera; bardzo dobry stan zachowania.

1 000 PLN1 000 PLN
11530

1936 list poczty szybowcowej w zawodów w Ustjanowej 12.II.1935.

60 PLN60 PLN
11539

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, widokówka przesłana balonem "Łódź", który zajął w zawodach VI miejsce.

200 PLN180 PLN
11550

1947 Kongo Belgijskie, dekoracyjnie frankowany (również na odwrocie) polecony list lotniczy wysłany 28.XI z Elisabetville do Puław, kasowniki odbiorcze.

150 PLN150 PLN
11551

1948 Kongo Belgijskie, dekoracyjnie frankowany polecony list lotniczy wysłany 21.XII z Elisabetville do Puław, kasowniki odbiorcze.

50 PLN50 PLN
11581

1967 60-lecie sportów motorowych w Polsce, koperta z nadrukiem adresu nadawcy PZMot.

150 PLN230 PLN
11592

1944 Woldenberg - Rok Olimpijski 1944, jeden z nielicznych zachowanych w całości karnetów wydanych z okazji wprowadzenia kasownika okolicznościowego, prawie wszystkie zostały po wojnie porozcinane!!! z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii, gwarancja.

250 PLN200 PLN
11594

1944 Gross Born - Medal Olimpijski sucho tłoczony, wręczany zwycięzcom poszczególnych konkurencji wewnątrzobozowych Igrzysk Olimpijskich rozegranych w 1944 roku w obozie; ich inicjatorem był dwukrotny reprezentant Polski na Igrzyskach w Paryżu (1924) i Amsterdamie (1928) - sprinter ppor.Zygmunt Weiss; suche odciski medalu spotyka się sporadycznie, na korespondencji, również tej wychodzącej poza obóz; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; temat - OLIMPADA

400 PLN350 PLN
11675

1981 św. Maksymilian Kolbe, ilustrowana karta poczty San Marino, ostemplowana okolicznościowo 28.VIII w dniu wejścia do obiegu.

25 PLN25 PLN
11811

1938 widokówka wydawnictwa Towarzystwa Szkoły Ludowej.

20 PLN20 PLN
11812

1938 widokówka malarstwo Stachiewicz.

20 PLN20 PLN
11813

1938 widokówka malarstwo Stryjeńska.

20 PLN20 PLN
11815

10 PLN10 PLN
11816

20 PLN20 PLN
11844

1872 kartka z Gdańska do Pucka.

20 PLN20 PLN
11857

1893 kartka poczty kurierskiej z Lipska z nadrukiem Zeitz.

20 PLN20 PLN
11872

1906 Rzesza, zestaw czterech ilustrowanych kopert prywatnego nakładu o nominałach: 3, 5, 10, 20 fen. wydanych z okazji 25-lecia ślubu pary cesarskiej, zaadresowanych i skasowanych w urzędzie Berlin 64; dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
11881

1919-24 znaczki opłat lokalnych, Memel, Braunschweig, Passamt i inne.

40 PLN45 PLN
11918

1935 Wystawa Filatelistyczna OSTROPA, stemplowane znaczki z bloku.

160 PLN160 PLN
11926

1936 Igrzyska Olimpijskie w Berlinie, bloki okolicznościowe.

300 PLN300 PLN