242

1864 front listu (z fragmentem awersu) wysłanego 19.9.64 z Warszawy do Rosji opłaconego pierwszym polskim znaczkiem o odcieniach jasnych w kolorze jasnoniebieskim i czerwono karminowym, unieważnionym kasownikiem głównego urzędu pocztowego w Warszawie; obok datownik z datą nadania 19/9 i napisem Warszawa cyrylicą, jak dla korespondencji do Rosji, znaczek w pięknym stanie z czytelnym rysunkiem i dobrze centrowany, na fragmencie awersu stempel odbiorczy, dobra prezencja, fotoatest Schmutz.

6 000 PLN7 600 PLN
254

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kwadratowym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1 (Fi.160.-); znaczek z lekką prześwitką i brakami rysunku, ale tanio.

20 PLN20 PLN
271

1873 kompletny list z Nieszawy do Warszawy.

70 PLN70 PLN
277

1914 okupacja niemiecka - "Russich Polen" ilustrowana, czysta karta nakładu prywatnego; idealny stan zachowania.

200 PLN170 PLN
278

200 PLN170 PLN
312

1916 kartka z Ostrowca 27.12.16 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej w Ostrowcu i stempel poczty miejskiej w Warszawie.

80 PLN70 PLN
317

40 PLN35 PLN
320

1916 seria znaczków gazetowych.

10 PLN10 PLN
359

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Mi.400 euro) w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk.

160 PLN140 PLN
366

1918 firmowy list polecony z Warszawy 30.4. do Wiednia, stempel cenzury wojskowej.

40 PLN40 PLN
381

1919 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, pierwsze wydanie dla rejonu Stanisławowa, znaczek za 3 szag./3 h., gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
386

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadkie - jako kasowane, seria znaczków na wycinkach, unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW", gwarancja Schmutz.

700 PLN600 PLN
407

1915 Legiony Polskie - "IV. Kompania/ Legionu polskiego/ we Wiedniu." widokówka datowana 23.I, wysłana 29.I z urzędu pocztowego Wien 12 do Chropyně (Chropin) w Czechach; opisywany unikalny stempelek formacyjny, znany jest tylko z prezentowanej całości, opisanej w podręczniku Berka, pochodzącej ze słynnego zbioru Władysława Ratha; gwarancja Schmutz.

600 PLN600 PLN
425

1916 nalepka legionowa z wizerunkiem orła legionowego.

120 PLN120 PLN
435

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 26.VII z poczty polowej 355 do Przemyśla, stempelek formacyjny: "1. Kompania 4. pułk piechoty/ Legion Polski".

80 PLN100 PLN
436

1916 Legiony Polskie - II Brygada, formularz wysłany 11.V za pośrednictwem poczty polowej 355 do Krakowa, stempel formacyjny z orłem "1-szy PUŁ. ARTYLERYI LEGIONÓW POLSKICH BATERYA 1-sza"; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia);

1916 Legiony Polskie - II Brygada, w polskich oddziałach unikalny listownik o sygnaturze "Aero-Mill" wysłany 19.VIII za pośrednictwem poczty polowej 355 adresowany na pocztę polową 55, czytelna odbitka stempla formacyjnego z orłem "KOMENDA III BAONU 2 PUŁKU LEG.POL." - nieopisanego u Berka !!! bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

700 PLN700 PLN
452

1916 nalepki Legionistom Polskim.

50 PLN50 PLN
471

1917 Legiony Polskie - czysty formularz (karta) poczty polowej z orłem i napisem "Karta polowa" wydrukowanym fantazyjną czcionką (Kucharski K.56.), stopień rzadkości - 5 punktów, doskonały stan zachowania.

1917 Legiony Polskie - czysty formularz (karta) poczty polowej z orłem (Kucharski K.67.), stopień rzadkości - 3 punkty, bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

250 PLN250 PLN
504

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, znaczek rosyjski za 5 kop. na wycinku unieważniony kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP., piękna odbitka kasownika.

40 PLN40 PLN
508

1918 Łomża - formularz do obozu internowania legionistów, wysłany 27.V z Warszawy, z cenzurą Nr.23. Po kryzysie przysięgowym Legionów Polskich, poddani cesarza Austro-Węgier zostali wcieleni do armii austriackiej, a "Królewiacy" zostali internowani w trzech obozach: oficerowie w Beniaminowie, a szeregowcy i podoficerowie w Szczypiornie i Łomży, gwarancja Schmutz.

400 PLN320 PLN
525

70 PLN60 PLN
536

1919 list do Warszawy adresowany do koszar 3.kompanii Baonu Harcerskiego na ul.Ciepłej 32., datowniki odbiorcze z Warszawy oraz stemple; "Opłacono gotówką" oraz rzadka cenzura wojskowa Głównej Poczty Polowej L.1.

450 PLN450 PLN
545

1920 karta poczty polowej wysłana 14.I.20 z II. Dyonu 5 Pułku Artylerii Polnej z poczty polowej 28 do Wieliczki z stempel formacyjnym "5 PUŁK ARTYLERYI POLNEJ / II.Dyon".

65 PLN106 PLN
546

1920 karta pocztowa wysłana 5.X.20 z Nowogródka ze sztabu IV.Brygady z 2.Dywizji Legionów z poczty polowej nr 26 do Sypniewa pow. Maków, stempel odbiorczy Maków Łomżyński oraz stempel formacyjny "Komisja Gospodarcza/Dowództwa 24 p.p.".

75 PLN120 PLN
550

1921 karta polecona z poczty polowej nr 23 9.X.21 do Dowództwa Kompanii Parkowej Uzbrojenia, formularz wezwania do odbioru listu z Ameryki. ślady po archiwizacji poza tym stan karty bardzo dobry.

70 PLN70 PLN
554

1923 Warszawa - Paryż, CFRNA, wczesny ekspresowy list lotniczy, co unikalne, nadany przez FRANCUSKĄ MISJĘ WOJSKOWĄ W POLSCE w dniu 30.VI.23, piękne lotnicze stemple nagłówkowe, stemple: polecenia, dopłaty za list lotniczy, Par avion, a na odwrocie jeszcze dwa stemple misji i odbiorczy datownik z Paryża 3.7.23; na dodatek list opłacono znaczkiem z Kopernikiem co daje możliwość włączenia go do zbioru tematycznego, piękny stan zachowania.

2 000 PLN2 000 PLN
561

1915 Warszawa, wydanie z nadrukami nowej wartości, znaczki za 6/5 gr. w obu typach (Mi.38 euro), gwarancja Schmutz, Schmutz, Krawczyk.

60 PLN60 PLN
595

1916 Sosnowiec, kompletny arkusz znaczka poczty miejskiej z herbem miasta, charakterystyczne nierównomierne nałożenie gumy na arkuszu, stąd około połowa znaczków ma braki w gumie, parafka Kronenberg.

5 000 PLN4 500 PLN
655

1917 Sosnowiec, kartka z Warszawy do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej w Warszawie, stempel poczty miejskiej za 3 kop. w kolorze czarnym.

80 PLN88 PLN
656

1917 Sosnowiec, kartka z Szczekocin do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej w Granicy, stempel poczty miejskiej za 5 fen. w kolorze fioletowym.

350 PLN300 PLN
660

1917 Warszawa, widokówka wysłana 31.VIII z Łodzi, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania; cenzura.

40 PLN40 PLN
675

1918 Luboml, znaczek na wycinku.

50 PLN50 PLN
677

50 PLN50 PLN
730

1918 Kalisz, wydanie V - seria znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym, skasowana na kopercie 10.XII; gwarancja Krawczyk.

300 PLN250 PLN
739

1918 Skierniewice, seria znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym (kropka okrągła), skasowana na kopercie 12.XII; gwarancja Krawczyk.

350 PLN250 PLN
754

1918 Włocławek, znaczki z lokalnym nadrukiem na Skarb Narodowy stemplowane grzecznościowo na kopercie.

80 PLN50 PLN
756

1919 kartka na formularzu austriackiej poczty polowej z prywatnym nadrukiem unaradawiającym.

50 PLN66 PLN
757

1919 Myślenice, kartka na formularzu austriackiej poczty polowej z prywatnym nadrukiem unaradawiającym.

50 PLN95 PLN
765

1918 seria pomnikowa.

15 PLN15 PLN
772

1918 frankatura mieszana - dwa znaczki z serii pomnikowej za 10 f./6 gr. i jeden z wydania PP/GGW za 30 f. z nadrukiem pierwszą formą, na liście poleconym - koperta żałobna, wysłanym 13.II z Warszawy do Częstochowy, gwarancja Schmutz.

800 PLN800 PLN