3992

1948 Święto Morza, narożny czworoblok bez perforacji pionowej na marginesie.

900 PLN1 494 PLN
4014

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych z różnymi przywieszkami.

320 PLN320 PLN
4017

1948 walka z gruźlicą, znaczek z błędem "bransoletka".

40 PLN35 PLN
4022

1948 Bojownicy o wolność i demokrację seria czysta w ładnym stanie.

100 PLN100 PLN
4024

1948 Bojownicy o wolność i demokrację narożna seria czysta w ładnym stanie.

130 PLN130 PLN
4025

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria.

120 PLN108 PLN
4029

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką.

150 PLN135 PLN
4030

1948 bojownicy o wolność i demokrację, parka rozdzielona przywieszką.

220 PLN198 PLN
4032

150 PLN135 PLN
4037

150 PLN160 PLN
4038

220 PLN198 PLN
4039

150 PLN135 PLN
4040

1948 bojownicy o wolność i demokracje, arkusz znaczka za 120 zł.

1 500 PLN1 350 PLN
4042

220 PLN230 PLN
4043

150 PLN135 PLN
4045

150 PLN150 PLN
4047

150 PLN135 PLN
4048

220 PLN198 PLN
4051

220 PLN198 PLN
4115

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 26 i znaczki bez nadruku na ekspresowym liście poleconym wysłanym 10.II.1951 z Legnicy do Wrocławia (same znaczki - Mi.100 euro), na odwrocie stempel propagandowy i kasownik odbiorczy.

80 PLN80 PLN
4119

1950 list polecony z Kalisza (Telefon - Telegraf) 2.1.50 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

15 PLN15 PLN
4130

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 22, jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, w tym rzadkie znaczki 18 zł Bierut, list ze Stargardu Szczecińskiego wysłany 30.I.1951 do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygn. Roszkowski, gwarancja.

500 PLN520 PLN
4133

1950 FDC "groszy", list polecony z 6.XI pierwszego dnia obowiązkowego stosowania stempla "groszy" wysłany z miejscowości Ruda B do Poznania, opłacony znaczkami z nadrukiem typu 4, m.in. nienotowany z tym przedrukiem znaczek za 35 zł - 5 rocznica Manifestu Lipcowego; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (adres nadawcy częściowo wycięty); sygnowane Roszkowski, gwarancja.

600 PLN600 PLN
4150

1950 25. rocznica śmierci Juliana Marchlewskiego, blok legitymacyjny.

40 PLN40 PLN
4151

1950 25. rocznica śmierci Juliana Marchlewskiego, parka z drukiem na pomarszczonym papierze, osobliwe.

200 PLN160 PLN
4216

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 10, jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, list opłacony czworoblokiem znaczków typu II wysłany 18.I.1951 ze Swarzędza do Warszawy (Mi.++120 euro); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

600 PLN600 PLN
4230

1950 Bolesław Bierut, seria z pustopolami.

150 PLN160 PLN
4236

1950 odbudowa Warszawy, blok legitymacyjny N.I W.10

28 PLN33 PLN
4239

1951 firmowy list polecony z Warszawy do Krakowa, znaczki z nadrukiem groszy.

100 PLN100 PLN
4281

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, parka z pustopolami.

40 PLN40 PLN
4286

1951 Święto Pracy, znaczek z pustopolem.

35 PLN32 PLN
4288

1951 Międzynarodowy Dzień Dziecka, seria.

15 PLN15 PLN
4289

1951 FDC - "Międzynarodowy Dzień Dziecka", znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym (Mi.75 euro).

35 PLN35 PLN
4300

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem.

25 PLN25 PLN
4301

1951 Festiwal Muzyki Polskiej - Chopin i Moniuszko, komplet dwóch prób znaczka za 45 gr w kolorach brązowym i czerwonym, gwarancja Wiatrowski.

1 400 PLN1 450 PLN
4320

1952 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z pustopolem.

350 PLN350 PLN
4337

1952 elektrownia w Jaworznie, znaczek z ząbkowaniem 11,5 / 11,75.

25 PLN22 PLN
4341

1952 35. rocznica Rewolucji Październikowej, seria z pustopolami.

40 PLN36 PLN
4364

1953 Mikołaj Kopernik, znaczek z błędem "podwójne K i O" gwarancja Więcław.

15 PLN15 PLN
4369

1953 10-lecie Ludowego Wojska Polskiego, blok legitymacyjny.

40 PLN40 PLN