3169

1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
3171

1944 Święto Żołnierza, znaczek na niewielkiej podlepce.

15 PLN15 PLN
3181

1944 wystawa filatelistyczna Dni Morza.

200 PLN200 PLN
3187

160 PLN160 PLN
3193

1944 Rocznica Powstania Styczniowego, całostka o szaroliwkowym znaku opłaty wysłana 18.VII, dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

200 PLN180 PLN
3197

1944 Warszawa walczy, całostka skasowana grzecznościowo; gwarancja Schmutz.

30 PLN30 PLN
3199

1944 Herby miast, 5 f (Wilno) dwie całostki w skrajnie różnych odmianach koloru: jasnobrązowej i ciemnobrązowej, karta o jasnobrązowym znaku opłaty, wysłana 31.XII; karta o ciemnobrązowym znaku opłaty, wysłana 15.XI: karta o nominale 10 f (Kraków) i szarym znaku opłaty z ukośnie odciśniętym napisem POCZTÓWKA, wysłana 5.XII; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Schmutz.

250 PLN250 PLN
3211

1945 500. rocznica bitwy pod Warną, znaczek nie wprowadzony do obiegu, złamanie, gwarancja Schmutz.

250 PLN250 PLN
3214

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja Schmutz.

160 PLN160 PLN
3217

1943 list od Czerwonego Krzyża w Genewie do obozu, wysłany na papierze urzędowym ze znakiem wodnym, datowany 8.9 dotyczący zamawianych przez jednego z oficerów katalogów filatelistycznych! stempelek cenzury obozowej z dopisaną datą 27.10; temat - CZERWONY KRZYŻ.

80 PLN80 PLN
3220

1944 Świetlica 5 f. czarna - znaczek obozu IIE użyty w obozie IID - ostemplowany 15.VIII na ilustrowanej karcie, znak opłaty całostki unieważniony kasownikiem okolicznościowym 4 dnia wystawy filatelistycznej, dodatkowo stempel okolicznościowy "Olimpiada"; pamiątkowa całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN450 PLN
3221

1944 różne rysunki, seria obiegowa, odmiany: bardzo rzadka gumowana 4ax4 (kilkanaście z nakładu 300 szt.), 5Iax4, 6bx3, 7IIcx3, gwarancja Schmutz.

850 PLN850 PLN
3222

1944 Syrena, kasowany znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, na wycinku, gwarancja Schmutz.

70 PLN70 PLN
3223

1944 Syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Falkowski.

60 PLN60 PLN
3224

1944 znaczek na papierze bibułkowym, gwarancja Krawczyk.

30 PLN40 PLN
3225

1944 różne rysunki - syrenka.

30 PLN35 PLN
3226

1944 Syrena, znaczki w kolorach brunatnoczerwonym i brunatnoróżowym, gwarancja Schmutz

180 PLN180 PLN
3232

1944 Kaplica, niekatalogowana koperta z ciemnozielonym znakiem opłaty na brązowym papierze pakunkowym jednostronnie gładzonym i prążkowanym pionowo (kilka z ogólnego nakładu 350 szt.), doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

2 400 PLN2 160 PLN
3234

1944 POCZTA HARCERSKA - bardzo wczesny list wysłany 9.VIII - w drugim dniu używania stempla z lilijką "POCZTA HARCERSKA" - Gryżewski typ 3 (Fi.4000.-); typowa dla pierwszych dni powstania treść; bardzo czytelnie odbity stempel, dodatkowo także na znaczku GG - to nietypowe i zdarzało się w zasadzie jedynie na znakach opłaty całostek; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Falkowski, Krawczyk.

3 600 PLN3 240 PLN
3235

1944 POCZTA HARCERSKA - list wysłany 12.VIII z oddziału liniowego - Kolumny Motorowej "Wydra" (samochody pancerne "Jaś", "Szary Wilk" i "Kubuś") będącej w składzie grupy "Krybar" (zwycięski bój o Elektrownię i zaciekłe walki o Uniwersytet Warszawski); to pierwszy dzień użycia stempla nadawczego z lilijką "POCZTA POLOWA WARSZAWA PŁD" Gryżewski - typ 7 (Fi.3000.-), dodatkowo stosowany na Poczcie Harcerskiej Śródmieście Północ przez sześć dni numerator "00085" kolejny listu i nieznany do tej pory z tak wczesnego użycia stempelek cenzury CENZUROWANO No16 - typ 5; list "utknął" pomiędzy Powiślem i Czerniakowem, stąd odręczna adnotacja "Zwrot Poczta tam nie dociera jeszcze ZB" - z dużym prawdopodobieństwem to inicjały phm.Zbigniewa Brydaka kierownika urzędu przy ulicy Okólnik (Powiśle); bezpośredniego połączenia z uruchomionym 10.VIII. urzędem na Powiślu Czerniakowskim nie było, podjęto więc próbę skierowania go przez Śródmieście - adnotacja czerwoną kredką i stemple Poczty Harcerskiej, kolejno ze Śródmieścia Północnego i Południowego; to jeden z ważniejszych listów powstańczych, trudna i nie wiadomo czy zakończona powodzeniem okrężna droga z oddziału bojowego do szpitala położonego w południowej części tej samej dzielnicy walczącego miasta, gwarancja Schmutz.

4 000 PLN3 600 PLN
3238

1944 POCZTA POLOWA - koperta z zielonym znaczkiem typu 1, wysłana 12.9. z Hożej na Żurawią, ze stemplem nadawczym "POCZTA POLOWA WARSZAWA" - Gryżewski typ 20 (Fi.4500.-) i stempelkiem cenzury CENZUROWANO No28 - typ 5; listy ze znaczkami powstania mającymi charakter nalepek kierunkowych należą do wielkich rzadkości; w środku typowa treść i informacja o zmianie adresu; świetny stan zachowania co jest rzadkie dla przesyłek użytkowych; zwraca uwagę naklejenie znaczka na końcówkę nazwiska co wyklucza grzecznościowe dopisanie adresu; gwarancja Krawczyk, wewnątrz koperty adnotacja o prawdziwości wszystkich elemntów listu z 21/10 74, podpis i stempelek gwarancyjny autora monografii o poczcie Powstania Warszawskiego, eksperta PZF, T.Gryżewskiego.

4 200 PLN3 600 PLN
3239

1944 wydanie przedrukowe tzw. "mokotowskie" na znaczkach GG, znaczek za 24 gr. z serii portret Hitlera z nadrukiem "orzełek / POCZTA POWSTAŃCZA / W-wa SIERPIEŃ 1944" na dużym wycinku; unieważniony rzadkim kasownikiem propagandowym "AK NA BARYKADACH" z wyróżnikiem "m" (Gryżewski typ 15) urzędu Poczty Polowej AK - ekspozytura na Mokotowie w dniu 22.8.1944; obok stempelek cenzury "SPRAWDZONO" typu 4, gwarancja Gryżewski.

2 400 PLN2 160 PLN
3262

1948 5 rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek za 15 zł. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

50 PLN50 PLN
3318

1942 duża grafika (15 x 21 cm wymiar samej grafiki) wykonana w stalagu XIB, stempel cenzora "21 / Geprüft / Stalag XIB".

500 PLN450 PLN
3319

1942 duża grafika (15 x 21 cm wymiar samej grafiki) wykonana w stalagu XIB, na odwrocie stempel "21 / Geprüft / Stalag XI".

500 PLN450 PLN
3323

1942 Oflag VIE - akwarela (14,5 x 10 cm) przedstawiająca fragment obozu Dorsten, sygnowana W.E.; doskonały stan zachowania.

300 PLN280 PLN
3402

1946 Ettlingen, orzeł, seria kasowana na wycinkach, każdy znaczek z błędem "brak czerwonej tarczy", na trzech wartościach suchy odcisk tarczy, na znaczku za 1 mk. tarczę odbito śladową resztką farby (kat.PPF S.A.1997 - 2600.-).

1 300 PLN1 170 PLN
3410

1947 list polecony wysłany z Lipska do Polish - American War Relief w Chicago, kasowniki odbiorcze, dobra frankatura! całość w słabszym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
3411

1947 "Camp Polonaise/ La Courtine/ komp. szkolna" - polecony list lotniczy wysłany 20.I z obozu do Warszawy.

100 PLN100 PLN
3416

1944 Leżajsk, czworobloki znaczków z Hitlerem z lokalnym nadrukiem, gwarancja.

500 PLN450 PLN
3417

1944 Rudnik, znaczek za 50 gr. wydania prowizorycznego z nadrukiem typu III, gwarancja Witkowski.

120 PLN130 PLN
3419

1944 Zamość, znaczek za 25 gr + 1,75 zł /12 gr wydania prowizorycznego z podwójnym lekko wzajemnie obróconym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

800 PLN720 PLN
3422

1944 Wodzowie, miejscowy list polecony z Lublina wysłany 20.9.44, ręczna cenzura niebieską kredką, bardzo ładny dekoracyjny walor, gwarancja Schmutz.

6 500 PLN6 500 PLN
3424

1944 Wodzowie, miejscowy list polecony opłacony całą serią, a więc przefrankowany o 25 gr., nadany 11.IX w Lublinie, jego zaletą jest odręczna cenzura i zachowany dowód nadania co świadczy o rzeczywistym obiegu i prowizoryczna r-ka, fotoopinia.

1 500 PLN1 350 PLN
3431

1944 Wodzowie - R.Traugutt, marginesowy znaczek za 25 gr., w rzadszym kolorze jasnoczerwonym, ze znacznym przesunięciem perforacji pionowej, gwarancja i opis Schmutz.

600 PLN500 PLN
3435

1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu VI w kolorze brązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

2 000 PLN3 605 PLN
3443

1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu VI na papierze gazetowym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 900 PLN2 105 PLN
3448

1944 Wodzowie, próba arkuszowa typu V, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 500 PLN1 500 PLN
3468

1944 P.K.W.N., znaczek podstawowy z poz. 100 z błędem "lewe ramię litery A z dużą kropką", na tej pozycji w wydaniu przedrukowym znajduje się usterka opisana w podręczniku Kiełbasy jako "wcięcia w drugiej cyfrze "4" dolnej daty i prawej belce kasującej", gwarancja Schmutz.

30 PLN30 PLN
3474

1944 R.T.R.P., znaczek z 10 rzędu z poz. 91 z przesuniętym w górę nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha.

300 PLN300 PLN