The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
26594

1944 Rok Olimpijski, kasowany okolicznościowo znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk.

25 PLN25 PLN
26595

1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Weber,.

80 PLN75 PLN
26604

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen. skasowany 26.XII na pocztówce ozdobionej grafiką nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

150 PLN135 PLN
26605

1944 pocztówka okolicznościowa, znaczek dopłaty i nalepka "primaaprilisowa" z podobizną Najstarszego Obozu płk W.Szalewicza użyta w charakterze znaczka; wszystkie karty, adresowane tym samym charakterem pisma, doręczono 1.IV wyłącznie wybitnym osobom życia obozowego; przesyłkę z numerem 1, prezentowaną w katalogu poczt obozowych J.Machowskiego, otrzymał sam płk Szalewicz, oferowana na aukcji nosi najwyższy znany nam do tej pory numer - 16, sporządzono ich, zatem kilkanaście a do tej pory zachowało się kilka; sama nalepka jest już dość trudna do nabycia, fotoatest Schmutz.

8 000 PLN8 000 PLN
26612

1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA.

50 PLN50 PLN
26617

1944 nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniająca dzień 6.VI - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, na karcie tzw. "życzeniach inwazyjnych" - przesyłce, która z przyczyn oczywistych, miała charakter tajny, wysłanej 7.VI, dopisek czerwoną kredką "Dopł" i doklejony znaczek dopłaty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

1 600 PLN1 650 PLN
26628

1942 budynek obozowy, cięty znaczek za 10 f. w kolorze czarnym, na papierze żółtobrunatnym gładkim cienkim, kasowany na wycinku, gwarancja.

60 PLN65 PLN
26642

1943 menażka, gwarancja Schmutz.

40 PLN40 PLN
26649

1944 kościół w Miechowie, gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
26652

1944 Orzeł Biały, parka znaczków na papierze białym gładkim grubym, prawy z błędem "biała plama nad A", gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
26655

1945 znaczek nieząbkowany - Festiwal Muzyki - na karcie pocztowej, wysłanej 9.I, gwarancja Schmutz

1 000 PLN1 900 PLN
26667

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

100 PLN100 PLN
26678

1944 25 lecie AGH w Krakowie, znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
26679

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, znaczek za 50 gr. na karnecie-zaproszeniu na zebranie pracowników Poczty z okazji 1 rocznicy pracy Poczty, wysłanym 13.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy "ROCZNICA POCZTY OBOZOWEJ"; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karnet pionowo zgięty); gwarancja Krawczyk.

800 PLN800 PLN
26687

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, czysty znaczek za 50 f. z bloku wprowadzonego do obiegu w trzecim dniu wystawy, gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
26698

1944 Warszawa walczy, karta pocztowa, słabszy stan zachowania; gwarancja.

50 PLN50 PLN
26701

1944 próba podwójnej karty 10+10 fen, prawidłowo użyta pocztowo!!! wysłana 25.I z "dolnego" do "górnego" obozu. W "dolnym" obozie przebywali początkowo jeńcy ewakuowani z Neubrandenburga (obóz IIE), po komasacji jeńców i połączeniu obu obozów, w dniu 22.VI.44 obsługa pocztowa została przejęta przez pocztę IID. Kontakt z pozostałymi jeńcami w "górnym" obozie utrzymywano wyłącznie za pośrednictwem izby chorych na tzw."Psiej Górce", udający się tam chorzy i powracający z niej ozdrowieńcy byli posłańcami. List napisano trzy dni przed ewakuacją, która nastąpiła w dniu 28.I.45r. Nadawca, ppor.Mieczysław Wiśniewski - powstaniec warszawski, pisze, że wraz z pozostałymi AK-owcami zostanie prawdopodobnie przeniesiony do innego obozu, gdzieś w okolicach Brunszwiku. Bardzo rzadki przypadek właściwego i niefilatelistycznego wykorzystania poczty wewnątrzobozowej. Podwójna karta za 10 f. jest rzadsza od słynnego karnetu-bloku "Husarza", tak rzadka, iż tylko niektóre katalogi odnotowują jej istnienie, z oryginalnego obiegu w handlu niespotykana od lat, idealny stan zachowania; fotoatest Falkowski.

10 000 PLN9 000 PLN
26703

1944 całostka ze stemplem okolicznościowym Rocznica Poczty Obozowej.

100 PLN100 PLN
26704

1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze czerwonym, czysta; gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
26755

1944 poczta w Getcie Łódzkim, próba arkuszowa niezrealizowanego wydania wykonana metodą fotograficzną, słaby stan zachowania, gwarancja Gryżewski.

280 PLN280 PLN
26756

1944 poczta w Getcie Łódzkim, próba arkuszowa niezrealizowanego wydania wykonana metodą fotograficzną, gwarancja Krawczyk.

600 PLN600 PLN
26764

1939 Internowanie na Węgrzech - obóz Eger, formularz wysłany 13.XII z miejscowości Miskolcz do Kobyłki; stempelek oznaczający pocztę internowanych BELLIGERANT INTERNE; pieczęć formacyjna; dobry stan zachowania.

60 PLN54 PLN
26772

1940 Oflag IVC - karta pocztowa wysłana 16.I z Bydgoszczy do obozu, dwukrotnie cenzurowana.

150 PLN135 PLN
26789

1940 Internowanie w Rumunii - Targoviste, karta pocztowa z obozu, wysłana 5.I do Warszawy, cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

140 PLN126 PLN
26860

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", pięknie kasowany marginesowy znaczek za 20 f. z czarnym środkiem.

100 PLN100 PLN
26869

1945 Lubeka, znaczek poczty obozów polskich w Niemczech "żaglowiec".

20 PLN20 PLN
26871

1945 Libertas, znaczek czysty zdjęty z koperty - podklejony papier z koperty.

40 PLN40 PLN
26886

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze odmiennym znakiem wodnym "DM".

130 PLN130 PLN
26905

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Tereny Północnoniemieckie - "Libertas", karta pocztowa z napisem Lubeka z prawej strony znaku opłaty, wysłana 3.VIII z Rumpel.

700 PLN700 PLN
26913

1946 wydanie lotnicze dla poczty osiedli polskich we Włoszech.

250 PLN225 PLN
26920

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków w pięknym stanie (Fi.900.-).

700 PLN630 PLN
26921

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, próba bloku 2 w kolorze czerwonym, z pełną oryginalną gumą, bardzo rzadka i wysoko wyceniana we włoskich katalogach.

2 400 PLN2 160 PLN
26927

1945 Zamość, znaczek za 24 gr. z lokalnym nadrukiem.

120 PLN145 PLN
26929

1944 Wodzowie - BIŁGORAJ, znaczek za 25 gr., unieważniony rzadkim prowizorycznym kasownikiem, typ 24/2 - kauczukowy liniowy, pod nim prowizoryczny datownik biurowy typu "polskiego", gwarancja z opisem kasownika Schmutz.

800 PLN700 PLN
26931

1944-1945 roczniki znaczków czystych.

800 PLN800 PLN
26934

1944 Wodzowie, seria w parkach na "zawiasach", gwarancja.

1 600 PLN1 400 PLN
26935

1944 Wodzowie, seria z parkach na "zawiasach".

1 500 PLN1 500 PLN
26936

1944 Wodzowie, rzadko obecnie spotykane "czeskie" fałszerstwo pierwszej powojennej serii polskiej z rastrem pod kątem około 70 stopni.

400 PLN315 PLN
26941

1944 Wodzowie - R.Traugutt, makulatura znaczka za 25 gr. w rzadkim kolorze cynobrowoczerwonym, druk na plamie kleju, gwarancja z opisem koloru Schmutz.

120 PLN105 PLN
26951

1944 Goznak, list z urzędu skarbowego w Siedlcach 18.X.44 do Starej Wsi.

400 PLN400 PLN