Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
5908 |
1590 około, list do Sebastiana Lubomirskiego kasztelana małogoskiego, nadawca - Stanisław Barzy hrabia Korczak, który po śmierci ostatniego z Kmitów odziedziczył po nim zamek w Wiśniczu, który w 1593 roku wraz z okolicznymi dobrami sprzedał, za 85.000 złotych polskich adresatowi niniejszego listu, Sebastianowi Lubomirskiemu uważanemu za twórcę potęgi i znaczenia rodu Lubomirskich; zakup zamku w Wiśniczu wynikał nie tylko z przyczyn ekonomicznych, ale miał przede wszystkim podnieść prestiż rodu Lubomirskich jako spadkobierców i powinowatych potężnych niegdyś Kmitów; całość w dobrym stanie zachowania; pochodzi z parcelowanego na zachodzie archiwum Potockich, sygnowany, posiada fiszkę archiwalną z adnotacją o treści listu; wspaniały dokument historyczny, mający ponad 400 lat!!! | 400 PLN | 400 PLN | |
5920 |
1820 list z Płocka wysłany 22.X do Brodnicy, czerwony stempel nadawczy typu IB (265b); adnotacja zwalniająca z opłaty pocztowej "Służba Rząd Cywil". | 55 PLN | 55 PLN | |
5921 |
1820 przed, koszulka 3 łutowego listu wysłanego 13.4 z Brześcia Kujawskiego - dopisek "Brzesc 13/4" (pierwszy stempel nadawczy wprowadzono tam ok.1820) - przez Płock do Brodnicy, czerwony stempel nadawczy "PŁOCK" typu IB (265b); liczne dopiski pocztowe: "całe Franco w talarach iest", "w tym liście 36 Złł i 24 grosze w zdawkowej monecie", czerwonym atramentem wpisana waga przesyłki "3" (łuty) i wysokość opłaty "112 1/2" (groszy) ; na odwrocie trzy (niekompletne) urzędowe pieczęcie lakowe "KROLESTWO POLSKIE ASS:TRYBUNA:WOIEWOD:PLOCKIEGO"; niecodzienny, dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania, w rzeczywistości prezentujący się korzystniej niż na powyższej ilustracji. | 250 PLN | 250 PLN | |
5922 |
1821 pokwitowanie na list pieniężny z odbitką tuszową pieczęci lakowej "STACYA POCZTOWA / W PYZDRACH", stempel nie odnotowany w literaturze i katalogach, ładny stan i prezencja. | 500 PLN | 500 PLN | |
5930 |
1829 kompletny list druk Kommissyi Woiewództwa Kaliskiego z Kalisza 2.XI. 1829 do Poznania, stempel tranzytowy ze Strzałkowa i i stempel sprawy urzędowej. | 120 PLN | 120 PLN | |
5974 |
1848 list służbowy (adnotacja Interes Rządowy) ze stacji pocztowej w Bełchatowie do Kalisza. | 40 PLN | 35 PLN | |
6038 |
1902 kartka z Krakowa do Będzina. | 20 PLN | 20 PLN | |
6048 |
1909 kartka do Warszawy ze stemplem odbiorczym poczty miejskiej. | 15 PLN | 15 PLN | |
6067 |
1915 telegram ze Lwowa. | 50 PLN | 50 PLN | |
6072 |
1915 telegram na formularzu z napisem "Ż. D. Galicji". | 50 PLN | 87 PLN | |
6073 |
1915 telegram na formularzu z napisem "Ż. D. Galicji". | 50 PLN | 50 PLN | |
6092 |
1936 kartka z Tuczna (Deutsch Krone). | 10 PLN | 10 PLN | |
6110 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach, poza dwoma słabszymi ząbkami w pięknym stanie zachowania, na odwrocie sygnatura ołówkiem znanego przedwojennego eksperta francuskiego Aime Bruna, kolorowy fotoatest Krawczyk. | 4 200 PLN | 4 200 PLN | |
6115 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i różowym o jasnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty; poza prześwitką i wzmocnionym lewym dolnym narożnikiem w niezłym stanie; gwarancja z oznaczeniem (4). | 400 PLN | 400 PLN | |
6122 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na spreparowanym wycinku z kasownikiem numerowym 187 - Tomaszów, znaczek w słabym stanie (ubytki papieru na marginesach) naklejono na wycinek z innego listu z kasownikiem numerowym, znaczek ze zbioru S. Dolińskiego - stempel własnościowy na odwrocie. | 400 PLN | 400 PLN | |
6124 |
1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa i czytelnym fragmentem miejscownika nadawczego grażdanką (AP)ABA w kolorze czerwonym, wzmocniony masą papierową na całej powierzchni, poza tym w bardzo dobrym stanie, gwarancja z oznaczeniem 4 Falkowski. | 800 PLN | 800 PLN | |
6126 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 229 - Dąbie; klisza niebieska z unikalnym i efektownym ugrupowaniem błędów "lewa ramka uszkodzona na całej długosci i pęknięcia kliszy: przez koronę oraz na skos od górnej ramki poprzez niebieski owal na górze i na dole do dolnej ramki"; znaczek uszkodzony i na dole nieco wzmocniony; gwarancja z oznaczeniem (4). | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
6130 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek na cienkim prześwitującym papierze, opis i gwarancja Schmutz. | 1 500 PLN | 1 300 PLN | |
6131 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na papierze cienkim prześwitującym stemplowany kasownikiem ekspedycji pocztowej na dworcu Praga DP, Bojanowicz 8 punktów, znaczek posiada usterkę w postaci pękniętej górnej ramki, ładny stan zachowania, gwarancja. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
6136 |
1862 Królestwo Polskie - kompletny list składany, wysłany 4.4.(23.3) z Warszawy do Rygi, opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o jasnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, obok miejscownik BAPABA grażdanką i stempelek nadawcy; znaczek ładnie czysto drukowany, bez większych usterek rysunku, czytelnie skasowany, zachował się w bardzo dobrym stanie; na odwrocie datownik odbiorczy Rygi z 26.MAP.1862; list napisano na papierze z ozdobnie suchotłoczonym nazwiskiem nadawcy, ma ślad złożenia i kilka adnotacji odbiorcy; gwarancja Schmutz. | 4 800 PLN | 7 650 PLN | |
6142 |
1865 Królestwo Polskie - pierwszy polski znaczek w kolorach błękitu pruskiego i karminowym o bardzo intensywnych odcieniach, na wycinku z listu do Rosji, nadanego w Warszawie w dniu 25.1.1865 według kalendarza juliańskiego (6.2. według kalendarza gregoriańskiego); tydzień później 1/13.2. zaprzestano sprzedaży polskiego znaczka numer jeden i przywrócono do obiegu znaczki rosyjskie; znaczek unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typ cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1 (w użyciu od jesieni 1864), obok miejscownik nadawczy APABA grażdanką, listy i znaczki z końcowego okresu obiegu należą do bardzo rzadkich, widoczne na skanie lekkie załamania wycinka wzmocnione od spodu podlepieniem, fotoatest firmowy. | 3 200 PLN | 3 200 PLN | |
6149 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 63 - Parczew (Fi.+250.-). | 250 PLN | 250 PLN | |
6154 |
1865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Władysławowa numer 26, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości 10 punktów. | 240 PLN | 770 PLN | |
6155 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kutna numer 232, Bojanowicz 2 punkty. | 50 PLN | 50 PLN | |
6157 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Płocka numer 253. | 40 PLN | 40 PLN | |
6160 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Konina numer 221, Bojanowicz 2 punkty. | 60 PLN | 60 PLN | |
6163 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop z polskim stemplem numerowym 221 z Konina, znaczek w słabym stanie. | 15 PLN | 15 PLN | |
6165 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kazimierza numer 96, Bojanowicz 5 punktów. | 120 PLN | 190 PLN | |
6166 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 241 Włocławka, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika. | 70 PLN | 70 PLN | |
6170 |
1865 znaczek rosyjski za 20 kop. na papierze bez znaku wodnego z ząbkowaniem 12,5 unieważniony polskim kasownikiem numerowym Nowego Miasta numer 14, kasownik o odcieniu niebieskim, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
6173 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 241 Włocławka, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika. | 80 PLN | 80 PLN | |
6174 |
1865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sokołowa numer 70, Bojanowicz 2 punkty. | 50 PLN | 50 PLN | |
6176 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 135 Jaronowice, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów, wycinek złamany w poziomie. | 600 PLN | 600 PLN | |
6180 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony bardzo rzadkim polskim kasownikiem numerowym 256 - Sierpc, według Bojanowicza 7 punktów. | 250 PLN | 250 PLN | |
6184 |
1866 parka znaczków rosyjskich za 5 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 323 - Bychawa, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów. | 400 PLN | 400 PLN | |
6185 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem Łomża. | 180 PLN | 180 PLN | |
6186 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 97 - Zamość, stopień rzadkości według Bojanowicza 3 punkty. | 60 PLN | 60 PLN | |
6187 |
1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 53 - Nasielsk, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów, znaczek podwójnie użyty na szkodę poczty. | 450 PLN | 450 PLN | |
6188 |
1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na unieważniony polskim kasownikiem numerowym 121 - Daleszyce, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów. | 350 PLN | 350 PLN | |
6189 |
1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 23 - Kalwaria, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów. | 150 PLN | 210 PLN |