The auctions ends in:

results
Num# Description Start price Buy price
59081590 około, list do Sebastiana Lubomirskiego kasztelana małogoskiego, nadawca - Stanisław Barzy hrabia Korczak, który po śmierci ostatniego z Kmitów odziedziczył po nim zamek w Wiśniczu, który w 1593 roku wraz z okolicznymi dobrami sprzedał, za 85.000 złotych polskich adresatowi niniejszego listu, Sebastianowi Lubomirskiemu uważanemu za twórcę potęgi i znaczenia rodu Lubomirskich; zakup zamku w Wiśniczu wynikał nie tylko z przyczyn ekonomicznych, ale miał przede wszystkim podnieść prestiż rodu Lubomirskich jako spadkobierców i powinowatych potężnych niegdyś Kmitów; całość w dobrym stanie zachowania; pochodzi z parcelowanego na zachodzie archiwum Potockich, sygnowany, posiada fiszkę archiwalną z adnotacją o treści listu; wspaniały dokument historyczny, mający ponad 400 lat!!!

400 PLN

400 PLN

59201820 list z Płocka wysłany 22.X do Brodnicy, czerwony stempel nadawczy typu IB (265b); adnotacja zwalniająca z opłaty pocztowej "Służba Rząd Cywil".

55 PLN

55 PLN

59211820 przed, koszulka 3 łutowego listu wysłanego 13.4 z Brześcia Kujawskiego - dopisek "Brzesc 13/4" (pierwszy stempel nadawczy wprowadzono tam ok.1820) - przez Płock do Brodnicy, czerwony stempel nadawczy "PŁOCK" typu IB (265b); liczne dopiski pocztowe: "całe Franco w talarach iest", "w tym liście 36 Złł i 24 grosze w zdawkowej monecie", czerwonym atramentem wpisana waga przesyłki "3" (łuty) i wysokość opłaty "112 1/2" (groszy) ; na odwrocie trzy (niekompletne) urzędowe pieczęcie lakowe "KROLESTWO POLSKIE ASS:TRYBUNA:WOIEWOD:PLOCKIEGO"; niecodzienny, dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania, w rzeczywistości prezentujący się korzystniej niż na powyższej ilustracji.

250 PLN

250 PLN

59221821 pokwitowanie na list pieniężny z odbitką tuszową pieczęci lakowej "STACYA POCZTOWA / W PYZDRACH", stempel nie odnotowany w literaturze i katalogach, ładny stan i prezencja.

500 PLN

500 PLN

59301829 kompletny list druk Kommissyi Woiewództwa Kaliskiego z Kalisza 2.XI. 1829 do Poznania, stempel tranzytowy ze Strzałkowa i i stempel sprawy urzędowej.

120 PLN

120 PLN

59741848 list służbowy (adnotacja Interes Rządowy) ze stacji pocztowej w Bełchatowie do Kalisza.

40 PLN

35 PLN

60381902 kartka z Krakowa do Będzina.

20 PLN

20 PLN

60481909 kartka do Warszawy ze stemplem odbiorczym poczty miejskiej.

15 PLN

15 PLN

60671915 telegram ze Lwowa.

50 PLN

50 PLN

60721915 telegram na formularzu z napisem "Ż. D. Galicji".

50 PLN

87 PLN

60731915 telegram na formularzu z napisem "Ż. D. Galicji".

50 PLN

50 PLN

60921936 kartka z Tuczna (Deutsch Krone).

10 PLN

10 PLN

61101860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach, poza dwoma słabszymi ząbkami w pięknym stanie zachowania, na odwrocie sygnatura ołówkiem znanego przedwojennego eksperta francuskiego Aime Bruna, kolorowy fotoatest Krawczyk.

4 200 PLN

4 200 PLN

61151860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i różowym o jasnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty; poza prześwitką i wzmocnionym lewym dolnym narożnikiem w niezłym stanie; gwarancja z oznaczeniem (4) Korszeń.

400 PLN

400 PLN

61221860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na spreparowanym wycinku z kasownikiem numerowym 187 - Tomaszów, znaczek w słabym stanie (ubytki papieru na marginesach) naklejono na wycinek z innego listu z kasownikiem numerowym, znaczek ze zbioru S. Dolińskiego - stempel własnościowy na odwrocie.

400 PLN

400 PLN

61241860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa i czytelnym fragmentem miejscownika nadawczego grażdanką (AP)ABA w kolorze czerwonym, wzmocniony masą papierową na całej powierzchni, poza tym w bardzo dobrym stanie, gwarancja z oznaczeniem 4 Falkowski.

800 PLN

800 PLN

61261860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 229 - Dąbie; klisza niebieska z unikalnym i efektownym ugrupowaniem błędów "lewa ramka uszkodzona na całej długosci i pęknięcia kliszy: przez koronę oraz na skos od górnej ramki poprzez niebieski owal na górze i na dole do dolnej ramki"; znaczek uszkodzony i na dole nieco wzmocniony; gwarancja z oznaczeniem (4) Korszeń.

1 200 PLN

1 200 PLN

61301860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek na cienkim prześwitującym papierze, opis i gwarancja Schmutz.

1 500 PLN

1 300 PLN

61311860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na papierze cienkim prześwitującym stemplowany kasownikiem ekspedycji pocztowej na dworcu Praga DP, Bojanowicz 8 punktów, znaczek posiada usterkę w postaci pękniętej górnej ramki, ładny stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 800 PLN

1 800 PLN

61361862 Królestwo Polskie - kompletny list składany, wysłany 4.4.(23.3) z Warszawy do Rygi, opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o jasnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, obok miejscownik BAPABA grażdanką i stempelek nadawcy; znaczek ładnie czysto drukowany, bez większych usterek rysunku, czytelnie skasowany, zachował się w bardzo dobrym stanie; na odwrocie datownik odbiorczy Rygi z 26.MAP.1862; list napisano na papierze z ozdobnie suchotłoczonym nazwiskiem nadawcy, ma ślad złożenia i kilka adnotacji odbiorcy; gwarancja Schmutz.

4 800 PLN

7 650 PLN

61421865 Królestwo Polskie - pierwszy polski znaczek w kolorach błękitu pruskiego i karminowym o bardzo intensywnych odcieniach, na wycinku z listu do Rosji, nadanego w Warszawie w dniu 25.1.1865 według kalendarza juliańskiego (6.2. według kalendarza gregoriańskiego); tydzień później 1/13.2. zaprzestano sprzedaży polskiego znaczka numer jeden i przywrócono do obiegu znaczki rosyjskie; znaczek unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typ cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1 (w użyciu od jesieni 1864), obok miejscownik nadawczy APABA grażdanką, listy i znaczki z końcowego okresu obiegu należą do bardzo rzadkich, widoczne na skanie lekkie załamania wycinka wzmocnione od spodu podlepieniem, fotoatest firmowy.

3 200 PLN

3 200 PLN

61491865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 63 - Parczew (Fi.+250.-).

250 PLN

250 PLN

61541865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Władysławowa numer 26, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości 10 punktów.

240 PLN

770 PLN

61551865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kutna numer 232, Bojanowicz 2 punkty.

50 PLN

50 PLN

61571865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Płocka numer 253.

40 PLN

40 PLN

61601865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Konina numer 221, Bojanowicz 2 punkty.

60 PLN

60 PLN

61631865 znaczek rosyjski za 10 kop z polskim stemplem numerowym 221 z Konina, znaczek w słabym stanie.

15 PLN

15 PLN

61651865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kazimierza numer 96, Bojanowicz 5 punktów.

120 PLN

190 PLN

61661865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 241 Włocławka, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika.

70 PLN

70 PLN

61701865 znaczek rosyjski za 20 kop. na papierze bez znaku wodnego z ząbkowaniem 12,5 unieważniony polskim kasownikiem numerowym Nowego Miasta numer 14, kasownik o odcieniu niebieskim, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów.

1 000 PLN

1 000 PLN

61731865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 241 Włocławka, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika.

80 PLN

80 PLN

61741865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sokołowa numer 70, Bojanowicz 2 punkty.

50 PLN

50 PLN

61761866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 135 Jaronowice, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów, wycinek złamany w poziomie.

600 PLN

600 PLN

61801866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony bardzo rzadkim polskim kasownikiem numerowym 256 - Sierpc, według Bojanowicza 7 punktów.

250 PLN

250 PLN

61841866 parka znaczków rosyjskich za 5 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 323 - Bychawa, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów.

400 PLN

400 PLN

61851866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem Łomża.

180 PLN

180 PLN

61861866 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 97 - Zamość, stopień rzadkości według Bojanowicza 3 punkty.

60 PLN

60 PLN

61871866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 53 - Nasielsk, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów, znaczek podwójnie użyty na szkodę poczty.

450 PLN

450 PLN

61881866 znaczek rosyjski za 10 kop. na unieważniony polskim kasownikiem numerowym 121 - Daleszyce, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów.

350 PLN

350 PLN

61891866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 23 - Kalwaria, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów.

150 PLN

210 PLN