2835

1945 "Opłata gotówką 3 zł" list polecony wysłany 4.IV z Ostrowa Wielkopolskiego do Gdańska, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.832; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Rachmanow.

200 PLN200 PLN
2844

1946 rocznik znaczków czystych (bez bloku).

280 PLN280 PLN
2854

1946 ekspres polecony z Mielca do Wrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy.

120 PLN120 PLN
2856

1946 1 rocznica zwycięstwa, cięty znaczek za 3 zł., duży margines wokół, lekko spękana guma, na podlepce.

60 PLN60 PLN
2858

1946 list polecony z Turawy 20.8.46 do Bytomia.

120 PLN130 PLN
2859

1946 Święto Morza, próba znaczka za 6+4 zł. z widokiem portu w Szczecinie, gwarancja.

300 PLN300 PLN
2860

1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze, gwarancja i opis Krawczyk.

80 PLN80 PLN
2862

1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - frankatura wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 13.XII z Katowic do Warszawy, kasownik odbiorczy.

15 PLN15 PLN
2863

1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - frankatura wielokrotna, list polecony, wysłany 18.IX ze Szczecina do Warszawy, kasownik odbiorczy.

10 PLN10 PLN
2869

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, znaczek z rzadką perforacją ZL.11, gwarancja i opis Schmutz.

100 PLN100 PLN
2872

1946 7 rocznica obrony poczt polskiej w Gdańsku, 3+12 zł - frankatura mieszana, polecony przesyłka list lotnicza (karta) wysłana 30.IX z urzędu pocztowego na terenie Targów Poznański do Chicago, znaczki unieważniono kasownikiem w czerwonym kolorze, kasownik odbiorczy na odwrocie; karta z lewej strony pionowo złamana - 2 znaczki uszkodzone (Myślicki 46 056).

150 PLN150 PLN
2900

1947 FDC - "Emil Zegadłowicz" ilustrowana koperta prywatnego nakładu, idealny stan zachowania.

100 PLN100 PLN
2903

1947 kultura polska I wydanie, Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok - dwie parki, znaczków za 3 zł. bez perforacji poziomej między znaczkami, gwarancja.

150 PLN150 PLN
2904

1947 kultura polska I wydanie, Fryderyk Chopin, parka znaczków za 3 zł. bez perforacji pionowej między znaczkami, gwarancja.

50 PLN50 PLN
2907

1947 druk z Warszawy 28.5.47 do Zalesia.

10 PLN10 PLN
2924

1948 kartka miejscowa z Warszawy 28.3.48.

10 PLN10 PLN
2930

1948 list polecony z Warszawy 17.V.48 do Zakopanego, na odwrocie stempel odbiorczy.

140 PLN140 PLN
2944

1948 Wiosna Ludów, parka ciętych znaczków za 15 zł, gwarancja Schmutz, Krawczyk.

800 PLN800 PLN
2948

1948 "DEMOKRACJA LUDOWA ODZYSKAŁA I PROWADZI DO ROZKWITU 500 KM WYBRZEŻA", znaczek za 35 zł wydany z okazji Święta Morza, ostemplowany okolicznościowo 29.VI na kopercie; znaczki z tej serii "dobrze kasowane" (22-30.VI) są wyjątkowo trudne do zdobycia (Myślicki 48 041).

35 PLN31 PLN
2953

1948 FDC - "Trasa Wschód-Zachód w Warszawie".

50 PLN50 PLN
2955

1948 karnet - zaproszenie "Zjazd filatelistów w Toruniu".

35 PLN45 PLN
2964

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok bez numeru kontrolnego, jeden z najrzadszych - o nakładzie tylko 35 sztuk - walorów Polski Ludowej, ze starego zbioru, cztery podlepki lekkie wady papieru na marginesach, fotoatest Falkowski.

990 PLN990 PLN
2976

1949 list z Rawy Mazowieckiej 5.5.49 do Warszawy.

25 PLN25 PLN
2984

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.VI na kopercie (Myślicki 49 036).

20 PLN20 PLN
3012

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 26, list wysłany 28.V.1952 z Katowic do Sanoka.

40 PLN40 PLN
3019

1950 "groszy" znaczki z nadrukami typu 14, frankatura wielokrotna, list ekspresowy wysłany 29.I.1951 z Ostrowa Wielkopolskiego do Warszawy, kasownik odbiorczy; same znaczki kasowane Mi.48.- euro.

40 PLN40 PLN
3020

1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 15, list polecony wysłany 8.II.1951 z miejscowości Witaszyce do Wrocławia; nadruki w kolorze niebieskim należą do rzadko spotykanych.

40 PLN40 PLN
3031

1950 formularz służbowy - przedwojenna koperta lotnicza (Fi.Ck9) z nadrukiem czarnego prostokąta kasującego znak opłaty (zwraca uwagę szczerba z prawej strony), ofrankowana serią znaczków wydanych z okazji 75-lecia UPU i wysłana 15.VIII z Warszawy jako polecony list lotniczy do Londynu, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "Rzeczpospolita Polska Ministerstwo Poczt i Telegrafów"; niespotykana całość w dobrym stanie zachowania; z kolekcji W.Grabowskiego.

200 PLN200 PLN
3033

1950 "groszy" znaczki z prywatnym ozdobnym nadrukiem !!! list wysłany 28.XI z Leszna do Warszawy, brak tylnej klapy; dekoracyjna całość.

60 PLN60 PLN
3034

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 16, list wysłany 15.XII z Poznania do Warszawy.

30 PLN30 PLN
3039

1950 "groszy - lokalny", Zbąszyń, Bierut, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem rzadszego typu 43, gwarancja Krawczyk.

80 PLN72 PLN
3049

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 5.I z miejscowości Knurów do Warszawy; jeden znaczek uszkodzony; same znaczki kasowane Mi.48.- euro.

20 PLN20 PLN
3059

1950 "groszy" znaczki z nadrukami typu 18, list wysłany 17.I.1951 z miejscowości Ujście do Warszawy.

20 PLN20 PLN
3064

1950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków, odpadała, dlatego też przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; list wysłany 5.I.1951 do Warszawy, ogólnie dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony); odmiana opisana w PZP t.II s.419; gwarancja.

140 PLN140 PLN
3078

1950 "groszy - lokalny", Rzeszów, plan 6-letni, jedenaście sztuk znaczka za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 36, na wycinku użytkowym, w tym dziewięć z unikalnym błędem nadruku "brak o w groszy", gwarancja Krawczyk.

3 600 PLN3 000 PLN
3085

1950 firmowy list z oficjalnego pierwszego dnia obiegu prowizorium z nadrukami grosze, nadany z Warszawy 6.11.1950, choć znane są pojedyncze listy z wcześniejszą datą, można uznać ten list za nieoficjalne FDC tych wydań prowizorycznych.

200 PLN200 PLN
3101

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z podwójnym nadrukiem, istniał tylko jeden stuznaczkowy arkusz, na życzenie dołączymy kopię atestu narożnika z którego znaczek pochodzi, gwarancja Mikulski.

1 200 PLN1 200 PLN
3102

1951 Nowa Huta, próba w kolorze czerwonym, gwarancja Schmutz.

400 PLN400 PLN
3106

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój w Berlinie, 40 gr. - frankatura mieszana, widokówka wysłana 2.VII z Warszawy do miejscowości Gorzanów, zwraca uwagę zastosowanie - już po okresie ważności - znaczka z rzadkim, zielonym przedrukiem "groszy"; ciekawostka w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
3119

1952 rocznik znaczków czystych.

180 PLN180 PLN