12880

1940 kartka ekspresowa z Warszawy 9.IV.40 do Włoch, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

150 PLN150 PLN
12881

1940 dwie koperty polecone z Łowicza z kompletem podstawowych znaczków wydania przedrukowego na znaczkach polskich do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze.

180 PLN180 PLN
12882

1940 znaczek wydania przedrukowego 24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.160 euro), w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

220 PLN220 PLN
12885

1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 10/10 gr. z błędem "owalna kreska pod prawym skrzydłem", gwarancja Krawczyk.

10 PLN20 PLN
12892

1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek za 30 gr. na grubym papierze - 0,105 zamiast 0,09 mm, ex.Malingiewicz.

50 PLN50 PLN
12894

1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek za 60 gr. z przesuniętą perforacją.

30 PLN110 PLN
12900

1940 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 30 gr. z błędem "przekreślony nominał".

40 PLN60 PLN
12904

1940 koperta z nadrukiem, malutka plamka grzyba na frocie.

35 PLN35 PLN
12908

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe I.

35 PLN40 PLN
12914

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, nadana 17.XII.1941 w agencji Wesoła k.Donowa, przez Przeworsk wysłana do PCK w Krakowie; pieczęć kancelaryjna PCK; ślady archiwizacji.

50 PLN50 PLN
12916

1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie.

160 PLN160 PLN
12921

1940 kartka służbowa, sygnatura X-1938 500.000, na odwrocie czysta.

60 PLN60 PLN
12925

1940 Godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo 13.VIII.1943r. w Krakowie.

70 PLN70 PLN
12927

1940 Godło III Rzeszy w dużym formacie, znaczek urzędowy o najwyższym nominale 5 zł oryginalnie użyty na adresie pomocniczym wysłanym 25.IV.1941 z Krakowa do Lublina; znaczek wyjątkowo rzadko spotykany na korespondencji; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

900 PLN900 PLN
12933

1941 widoki zabytkowych budowli (III), seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943r. w Krakowie.

60 PLN65 PLN
12934

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria kasowana kasownikiem okolicznościowym z dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci, na białym kartonie.

30 PLN30 PLN
12937

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, narożna parka znaczków za 12 gr., lewy z błędem "złamane E w REICH".

50 PLN50 PLN
12947

1942 portret Hitlera na siatkowanym tle, wartości złotowe na blankiecie ozdobnym ostemplowane okolicznościowo 26.X.1944r. w Krakowie.

30 PLN35 PLN
12948

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943r. w Krakowie.

60 PLN75 PLN
12949

1942 grzecznościowy ekspres polecony z prowizoryczną R-ką pośrednictwa Obrazów przez Sandomierz dystrykt Radom.

30 PLN27 PLN
12952

1942 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Wola Gułowska, przez Łuków 9.X do Białej Podlaskiej; na odwrocie dodatkowy stempelek informacyjny "Der Postort heisst ...".

60 PLN60 PLN
12963

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu - 20.IV.1943r. w Krakowie.

50 PLN55 PLN
12967

1943 400 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, ozdobny arkusz.

60 PLN60 PLN
12994

1944 przekaz paczkowy z Działoszyc do Niemiec z multyfrankatura znaczka za 80 fenigów.

70 PLN55 PLN
12997

1944 wydanie na Fundusz Kultury generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo 26.X.1944r. w Krakowie.

60 PLN65 PLN
13010

1941 Sachsenhausen, listownik wysłany 14.III z obozu do Włodawy, cenzura A; doskonały stan zachowania. W obozie tym więzieni byli między innymi profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej aresztowani w wyniku "Sonderaktion Krakau".

200 PLN200 PLN
13012

1941 Hamburg-Neungamme, papier listowy z listu napisanego 4.V, sygnatura nakładu (20000. 2.41. Kunze, Darmstadt), cenzura, front na zgięciu podklejany bibułką; dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
13013

1941 Pawiak, zawiadomienie dotyczące odebrania przedmiotów pozostawionych przez więźnia, wysłane 27.II w Warszawie do rodziny uwięzionego Aleksandra Fidzińskiego, wywieziono 31.I do Oświęcimia; karta poziomo i pionowo zgięta; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego.

600 PLN600 PLN
13034

1964 Majdanek - znaczek na kopercie ostemplowany na terenie byłego obozu koncentracyjnego.

30 PLN30 PLN
13035

1995 Oświęcim, numerowane wydawnictwo pamiątkowe, przygotowane z okazji 50 rocznicy wyzwolenia obozu.

20 PLN20 PLN
13036

1941 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym żeberkowanym grubym, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN
13043

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

90 PLN90 PLN
13044

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze szarym gładkim bibułkowym, fałdka w papierze powoduje powstanie białej skośnej kreski, gwarancja i opis Schmutz.

60 PLN60 PLN
13047

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze szarym gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN200 PLN
13048

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze jasnozielonym na papierze białym gładkim cienkim, o jasnym odcieniu i nieostrym rysunku, sygnatura Kronenberg, gwarancja i opis Schmutz.

110 PLN110 PLN
13051

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze lilabrązowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN
13054

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze cynobrowym na papierze białym gładkim cienkim, sygnatura Kronenberg, gwarancja i opis Schmutz.

110 PLN120 PLN
13055

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, seria kasowana, podstawowa, gwarancja Falkowski.

140 PLN140 PLN
13057

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, 3 znaczki ostemplowane pamiątkowo 18.VI na odwrocie nieodesłanego potwierdzenia odbioru otrzymanej paczki; gwarancja.

180 PLN180 PLN
13059

1942 Madonna, seria kasowana na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz.

100 PLN130 PLN