8828

20 PLN20 PLN
8847

1941 obszary anektowane przez Litwę, Litewska Socjalistyczna Republika Radziecka, list zagraniczny, wysłany 22.I z Wilna do Wetzlar w Niemczech, zalepka i stempelki cenzury; list reprodukowany i opisany w Filateliście 11/2005.

200 PLN270 PLN
8850

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", skrócona seria (bez dwóch ostatnich wartości) na kopertach ostemplowana 3.III w Rydze.

30 PLN35 PLN
8866

1944 fałszerstwo FP - amerykańskiego fałszerstwa propagandowego, ze zniekształconą podobizną Hitlera, w ciętym czworobloku naklejonym w narożnikach na czarny hawid - ciekawostka z czasów II wojny.

180 PLN180 PLN
8893

1942 tajna poczta podziemna, wydanie o wzorach nawiązujących do wydania londyńskiego, znaczek za 55 gr. - obrona Warszawy 1939r.

50 PLN50 PLN
8908

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", druk na stronie gumowanej, na odwrocie sygnatura MIR.

50 PLN50 PLN
8963

1939 karty pocztowe wydania przedrukowego, 12 gr. obie odmiany "długie i krótkie e", czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (Michel 80 euro).

200 PLN200 PLN
8968

1940 rzadki kasownik targów radomskich "RADOM HERBSTMESSE" 09.10.40, gwarancja Schmutz.

300 PLN330 PLN
8973

1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr. z błędem na poz.42 "kropka połączona z R", gwarancja i opis.

40 PLN50 PLN
8974

1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr. z błędem na poz.71 "uszkodzone pióro", gwarancja i opis.

25 PLN25 PLN
8999

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYSPIESZA !", wysłana 23.VIII z Przemyśla do Warszawy.

40 PLN40 PLN
9008

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe U.

120 PLN120 PLN
9009

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe T.

120 PLN120 PLN
9011

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe W.

180 PLN200 PLN
9013

1940 widoki zabytkowych budowli.

20 PLN45 PLN
9017

1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie.

160 PLN160 PLN
9018

1940 kartka służbowa, na odwrocie czysta.

150 PLN170 PLN
9019

160 PLN160 PLN
9020

160 PLN160 PLN
9023

60 PLN75 PLN
9024

60 PLN70 PLN
9027

1940 kartka służbowa, sygnatura X-1938 100.000, na odwrocie czysta.

60 PLN60 PLN
9028

60 PLN75 PLN
9030

60 PLN70 PLN
9031

60 PLN70 PLN
9032

60 PLN60 PLN
9033

60 PLN71 PLN
9034

60 PLN80 PLN
9035

1940 znaczki doręczeniowe GG - seria na karcie skasowana w pośrednictwie pocztowym Wesoła.

50 PLN50 PLN
9096

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami.

50 PLN45 PLN
9112

1943 kartka służbowa z pocztowego obiegu, gwarancja Schmutz.

350 PLN350 PLN
9129

1944 urzędowa karta pocztowa (sygn. III.42) wysłana 28.VII z Krakowa do Tarnowa, zwraca uwagę nietypowy kasownik mechaniczny; dekoracyjna całość.

60 PLN50 PLN
9142

1942 więzienie Krasnystaw - adres pomocniczy wysłany 29.X z Chełma do więzienia, stempelek odbiorczy "Deutsche Strafanstalt Krasnystaw".

250 PLN250 PLN
9167

1944 Majdanek, obóz koncentracyjny, adres pomocniczy do paczki wysłanej 17.I przez PCK z Lublina do obozu, na odwrocie pokwitowanie odbioru z 19.I i stempelek "M.Wander"; dobry stan zachowania.

450 PLN400 PLN
9184

1942 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim na papierze z2 (nakład 200 sztuk), gwarancja i opis "1Icz2" Schmutz.

400 PLN400 PLN
9185

1942 Pocztylion pierwszego wydania, znaczek w kolorze karminowym na papierze 13v (nakład 415 sztuk), gwarancja i opis "13v2b" Schmutz.

400 PLN400 PLN
9188

1942 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze karminowym na papierze 11w (nakład 150 sztuk), gwarancja i opis "4Iay2" Schmutz.

500 PLN721 PLN
9202

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN
9203

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze zielononiebieskim na papierze szarym gładkim średnim (nakład 232 szt.), gwarancja i opis Krawczyk.

200 PLN200 PLN
9206

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze lilabrązowym na papierze białym gładkim cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

80 PLN80 PLN